Samsung 2024. gada pirmajā ceturksnī viedtālruņu ražošanā pārspēj Apple

TrendForce ir kopīgojis ziņojumu par viedtālruņu ražošanu 2024. gada 1. ceturksnī. Ziņojums atklāj, ka ražošanas apjoms ir pieredzējis ievērojamu 18,7 % pieaugumu salīdzinājumā ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu, un kopējais viedtālruņu piegādes apjoms ir 296 miljoni vienību. Lai gan viedtālruņu ražošanas apjoms 2024. gada pirmajā ceturksnī joprojām bija zemāks par pirmspandēmijas līmeni, proti, vairāk nekā 300 miljonu vienību.

Viedtālruņu ražošana 2024. gada pirmajā ceturksnī ir uzlabojusies par 18,7% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu

Ziņojumā arī norādīts, ka daži zīmoli pirmajā ceturksnī ir izvēlējušies agresīvu ražošanu. Tiek ziņots, ka tā rezultātā ir palielinājušies kanālu krājumi, kas vispirms ir jākoriģē. Saskaņā ar ziņojumu šo zīmolu ražošanas apjomi otrajā ceturksnī varētu samazināties par 5–10%, salīdzinot ar 2024. gada pirmo ceturksni.

2024. gada pirmajā ceturksnī pasaulē seši populārākie viedtālruņu ražotāji pēc ražošanas skaita bija Samsung, Apple, Xiaomi, OPPO, Transsion un Vivo. Tiek ziņots, ka šie seši uzņēmumi saražoja 80% no visiem šajā periodā piegādātajiem viedtālruņiem. Jūs varat redzēt rangu, pamatojoties uz saražoto vienību skaitu zemāk esošajā attēlā.

viedtālruņu ražošana 2024. gada pirmajā ceturksnī
Kredīts: TrendForce

Galaxy AI varēja palīdzēt Samsung pārspēt savu lielāko konkurentu

Samsung 2024. gada pirmajā ceturksnī kopumā saražoja 59,5 miljonus viedtālruņu, kas ieņem pirmo vietu. Uzņēmumam seko Apple, Xiaomi un Oppo ar attiecīgi 47,9 miljoniem, 41,1 miljonu un 33,8 miljoniem produkcijas vienību. Samsung pievienotais Galaxy AI S24 sērijai varētu būt viens no galvenajiem panākumu iemesliem. Jo īpaši Samsung turpina darbu pie jaunu funkciju pievienošanas Galaxy AI, kas, kā ziņots, debitēs ar gaidāmo Galaxy Z Fold 6.

Atgriežoties pie viedtālruņu ražošanas 2024. gada pirmajā ceturksnī, Apple saskārās ar pārdošanas apjoma kritumu Ķīnas tirgū. Paredzams, ka tas ir saistīts ar Huawei parādīšanos un lietotāju preferenču maiņu valstī. Šis kritums ir veicinājis vairākas korekcijas komponentu piegādes ķēdē. Tomēr tiek ziņots, ka procesoru mikroshēmu ražošanas plāni paliek nemainīgi.

Oppo ietver arī Realme un OnePlus. Oppo savā mītnes zemē ir saskārusies ar ievērojamu Honor konkurenci. Rezultātā Oppo gada pieaugums pirmajā ceturksnī atpalika no citiem Android zīmoliem. Uzņēmuma mērķis ir saglabāt ražošanas līmeni no pirmā ceturkšņa.

5. pozīcijā ar 29,8 miljoniem vienību ierindojās gan Infinix, gan Tecno īpašnieks Transsion. Šī gada pirmajā ceturksnī uzņēmums ir piedzīvojis gandrīz 50% pieaugumu salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu. Tomēr TrendForece pārskats atklāj, ka agresīvā ražošana pirmajā ceturksnī kopā ar pārklājošo zemo cenu konkurenci ar Samsung, Xiaomi un Lenovo ir izraisījusi krājumu uzkrāšanos. Otrajā ceturksnī tiek prognozēts Transsion ražošanas kritums par 15%.

Vivo (kurā ietilpst arī iQOO) ierindojās sestajā jeb pēdējā pozīcijā ar kopumā 21,7 miljoniem vienību, kas tika nosūtīti pirmajā ceturksnī.