Roterdamas osta ievieš WebApp bezpilota lidaparātu lidojumu pieprasīšanai

Dronu operatori Roterdamas ostas Maasvlakte un Europoort apgabalos, kas apzīmēti kā U-Space Prototype zona, drīzumā piedzīvos vairākas izmaiņas. Pirmkārt, esošās lidojumu pieprasījumu veidlapas lidojumu zonu rezervēšanai tiks pakāpeniski atceltas un aizstātas ar jaunu Airwayz izstrādātu tīmekļa lietojumprogrammu. Turklāt ir būtiski atjauninājumi attiecībā uz drošību un ostas iekārtu drošības amatpersonu (PFSO) lomu.

1. Pāreja uz WebApp lidojumu pieprasījumiem

Pašreizējā pārejas periodā lidojumu pieprasījumu veidlapas tiks aizstātas ar WebApp. Šī lietojumprogramma, ko izveidojis Airwayz, UTM partneris Roterdamas U-space Airspace projektā, kļūs par standartu no 19. janvāra, padarot vecās veidlapas novecojušas. WebApp, kas atvieglo ātru un vienkāršu mijiedarbību ar VLL gaisa telpas centru, cenšas racionalizēt un uzlabot pieteikšanās procesu.

Esošie ostas operatori par šīm izmaiņām ir informēti pa e-pastu. Jauni operatori var reģistrēties gaisa telpas centrā, lai piekļūtu WebApp. Pēc darbības atļaujas pārbaudes konkrētajai kategorijai viņi saņems pieteikšanās akreditācijas datus un rokasgrāmatu. Par WebApp izmantošanu nav jāmaksā, un katram uzņēmumam ir atļauts izveidot līdz pieciem personīgajiem lietotāju kontiem. Tomēr pilniem U-space pakalpojumiem joprojām ir nepieciešams tiešs savienojums ar UTM, kas ir sasniedzams, izmantojot API/SDK vai programmatūru, piemēram, SkyOps, Aeret vai DroneDeck.

WebApp nodrošina dažādas funkcijas, tostarp esošo lidojumu pieprasījumu izveidi, atcelšanu un skatīšanu. Lietotāji var arī identificēt iespējamos konfliktus ar citiem pieprasījumiem un saņemt ieteikumus par alternatīviem laikiem vai koordinātām saviem lidojumiem. Pirms pacelšanās ir svarīgi vienmēr pārbaudīt lidojumu pieprasījumu statusu, jo pēdējā brīža gaisa telpas ierobežojumi var būt mainījuši šo statusu.

2. Informācija par drošības prasībām

Roterdamas osta, kas klasificēta kā “vitāli svarīga infrastruktūra”, ietilpst Starptautiskajā kuģu un ostas iekārtu (ISPS) kodeksā. Eiropas tiesību akti nosaka, ka ISPS regulētajās zonās un termināļos ostā jāievieš drošības pasākumi, piemēram, piekļuves kontrole. Katram uzņēmumam ir iecelts PFSO, kas atbild par atbilstības nodrošināšanu.

Drons var radīt dažādus draudus, piemēram, korporatīvo spiegošanu vai zādzību sagatavošanu. Šie iespējamie draudi ietekmē PFSO darbu. Tāpēc bezpilota lidaparātu operatoriem ir jāsaskaņo savas procedūras ar klientu un jāpārliecinās, ka gan drošība, gan PFSO ir labi informēti par saviem lidojumiem.

Lidojumos virs ISPS vietas bezpilota lidaparātu operatoriem ir jānodrošina, ka attiecīgais PFSO tiek informēts, parasti ar klienta starpniecību. PFSO, kas atklāj nezināmu dronu, ziņos par to kā drošības incidentu, izmantojot ostas mēroga MOBI lietotni, kas pēc tam brīdina ostas policiju.

Ar ciešu sadarbību un skaidru saziņu bezpilota lidaparātu operatori var ievērojami veicināt drošu un efektīvu dronu darbību Roterdamas ostā.