Robotu piegādes starta uzņēmums Starship Technologies savāc 90 miljonus USD, lai piegādātu pārtikas preces līdz jūsu namdurvīm

Igaunijas robotu piegādes jaunuzņēmums Starship Technologies ir veiksmīgi ieguvis finansējumu 90 miljonu ASV dolāru apmērā, kas ir nozīmīgs sasniegums pēc tam, kad uzņēmums pārsniedza 11 miljonus jūdžu un pabeidza vairāk nekā sešus miljonus autonomu piegāžu visā pasaulē.

Investīciju kārtu kopīgi vadīja esošie atbalstītāji Plural, riska kapitāla uzņēmums, kas sakņojas Igaunijā un Londonā, un Iconical, Londonā bāzēts investors, kuru atbalsta Janus Friis. Starship iepriekšējie atbalstītāji ir NordicNinja, Somijas un Japānas uzņēmums, Eiropas Investīciju banka, Morpheus Ventures un TDC.

Jaunākās investīcijas palielina Starship kopējo finansējumu līdz 230 miljoniem USD. Ar šo jaunāko kapitāla ieguldījumu Starship plāno turpināt uzlabot AI un mašīnmācīšanās tehnoloģijas, kā arī paplašināt bezvadu uzlādes infrastruktūru.

Šī paplašināšana īpaši koncentrēsies uz tā Delivery as a Service (DaaS) produktu, kurā Starship roboti integrējas tā partneru piegādes infrastruktūrā, paplašinoties starptautiskos tirgos.

Uzņēmums Starship, kuru 2014. gadā dibināja bijušie Skype līdzdibinātāji Janus Friis un Ahti Heinla (kurš ir izpilddirektors), sākotnēji testēja savus pašbraucošos piegādes robotus Londonā. Kopš tā laika šie sešu riteņu roboti ir izvietoti 80 vietās visā pasaulē, tostarp ASV, Apvienotajā Karalistē, Vācijā, Dānijā, Igaunijā un Somijā, atvieglojot dažādu preču piegādi pēdējās jūdzes laikā, sākot no pārtikas un pārtikas precēm līdz maziem iepakojumiem.

Starship ietves robotu flote lepojas ar energoefektivitāti, kas ir augstāka par cilvēku piegādes metodēm, samazinot oglekļa pēdas nospiedumu, kas saistīts ar piegādi pēdējās jūdzes laikā. Proti, katrs robots ar vienu uzlādi var darboties 18 stundas, piegādes patērējot minimālu enerģiju.

Uzņēmuma paplašināšanās ASV galvenokārt ir vērsta uz koledžu pilsētiņām, risinot problēmas, kas saistītas ar piegādi pēdējā jūdzē un pēc pieprasījuma, kas pazīstama ar augstajām izmaksām un ietekmi uz vidi. Starship risinājums piedāvā rentablu un ilgtspējīgu alternatīvu, ievērojami samazinot oglekļa emisijas.

Izmantojot robotus, nevis zemu atalgotu cilvēku darbu, Starship ir ieviesis ētisku un videi draudzīgu piegādes modeli, kuram uzticas tādi ievērojami partneri kā Bolt, Co-Op, Grubhub un Sodexo.

Starship roboti, kas 99% laika darbojas autonomi, var droši pārvietoties dažādās vidēs un šķēršļos. Nesenā bezvadu uzlādes ieviešana Džordža Meisona universitātē iezīmē ievērojamu progresu, uzlabojot darbības efektivitāti un atbalstot uzņēmuma vīziju par pilnībā autonomu piegādes sistēmu.

Paziņojumā Ahti Heinla uzsvēra, ka autonoma piegāde vairs nav tāls zinātniskās fantastikas jēdziens, bet gan realitāte, kas katru dienu sniedz labumu simtiem tūkstošu. Viņš pauda pārliecību par Starship spēju mainīt ikdienas dzīvi visā pasaulē.

“Autonomā piegāde nav zinātniskās fantastikas jēdziens no Bladerunner gadu desmitiem nākotnē; tā ir realitāte simtiem tūkstošu cilvēku katru dienu. Tāda uzņēmuma kā Starship izveide prasa vismaz desmit gadus, lai pilnveidotu tehnoloģiju, racionalizētu darbības un samazinātu izmaksas, lai pēdējā jūdzes autonomā piegāde būtu dzīvotspējīga un ilgtspējīga mērogā. Tagad mēs esam gatavi stāties pretī pasaulei un ar ambīcijām izveidot uzņēmumu, kas dominē kategorijās, kas var mainīt miljoniem cilvēku ikdienas dzīvi tūkstošiem vietu visā pasaulē,” sacīja Heinla.

Taavet Hinrikus no Plural uzsvēra Starship vadošo lomu autonomo tehnoloģiju jomā, slavējot tās desmit gadu ilgo apņemšanos veicināt inovācijas un ilgtspējību. Viņš pauda optimismu par uzņēmuma turpmāko izaugsmi un potenciālu kļūt par Eiropas veiksmes stāstu.

Tāvets Hinrikuss, Plural partneris, sacīja: “Starship ir globālais līderis autonomo tehnoloģiju jomā, kas būvēts Eiropā. Pēdējos desmit gadus komanda ir nenogurstoši strādājusi, lai izveidotu pasaulē vismodernāko autonomo loģistikas tehnoloģiju, nobraucot vairāk jūdžu un veicot vairāk piegādes nekā jebkurš cits uzņēmums, vienlaikus samazinot pēdējās jūdzes un piegādes pēc pieprasījuma ietekmi uz planētu.

Hinrikus piebilda: “Pēdējās desmitgades smagā darba kulminācija un jaunais finansējums nozīmē, ka Starship ir labi pozicionēts paātrinātai izaugsmei. Mēs ceram atbalstīt Ahti un komandu šajā ceļā, lai kļūtu par vienu no Eiropas veiksmīgākajiem globālajiem uzņēmumiem.

Mēs apskatījām Starship apmēram pirms trim gadiem pēc tam, kad tas sadarbojās ar Igaunijas automobiļu piegādes uzņēmumu Bolt, lai piegādātu pārtiku 45 valstīs.