Qualcomm iepazīstina ar Galaxy S24 modificēto Snapdragon 8 Gen 3

Qualcomm ir oficiāli paziņojis par Snapdragon 8 Gen 3 for Galaxy, mikroshēmu, kas darbina Samsung Galaxy S24 sēriju. Tā ir uzņēmuma jaunākā vadošā Android viedtālruņa procesora Snapdragon 8 Gen 3 modificēta versija, kas tika laists klajā 2023. gada oktobrī. Abi uzņēmumi cieši sadarbojās, lai optimizētu mikroshēmu īpaši jaunajiem Galaxy flagmaņiem.

Snapdragon 8 Gen 3 for Galaxy ir īpaši izstrādāts Galaxy S24

Pagājušajā gadā Samsung visā pasaulē piegādāja Galaxy S23 sēriju ar Snapdragon 8 Gen 2 versiju “For Galaxy”. Tam bija augstāks pulksteņa procesors un GPU nekā standarta versija. To pašu uzņēmums dara arī šogad. Galaxy S24, Galaxy S24+ un Galaxy S24 Ultra atrodamā Snapdragon mikroshēma ir pielāgota versija. Tas ir pielāgots ierīcēm.

Ne Qualcomm, ne Samsung nav oficiāli apstiprinājuši Snapdragon 8 Gen 3 For Galaxy takts frekvenci. Tomēr noplūdes atklāja, ka tā Cortex-X4 galvenais CPU kodols darbojas ar frekvenci 3,39 GHz, kas ir ātrāk nekā standarta versijas 3,3 GHz. Trīs Cortex-A720 kodoli darbojas ar 3,1 GHz, bet divi citi darbojas ar 2,9 GHz frekvenci. Divu Cortex-A520 kodolu takts frekvence ir 2,2 GHz.

Šie standarta Snapdragon 8 Gen 3 skaitļi ir attiecīgi 3,15 GHz, 2,96 GHz un 2,27 GHz. Tas nozīmē, ka versijai “For Galaxy” citi CPU kodoli ir nedaudz zemāki nekā parastajam risinājumam. Tomēr mēs nevaram izslēgt iespēju, ka noplūdušajiem skaitļiem aiz komata trūks otra cipara. Mēs sagaidām, ka Qualcomm vai Samsung drīzumā dalīsies ar detalizētām specifikācijām.

Ja esat sekojis baumām Galaxy S24, iespējams, jau zināt, ka jaunie Samsung flagmaņi neizmanto tikai Snapdragon 8 Gen 3 for Galaxy. Divos mazākajos modeļos lielākajā daļā pasaules ir Samsung Exynos 2400, izņemot ASV un Kanādu, kur tie iegūst Snapdragon. Tomēr Ultra tiek piegādāts ar īpaši pielāgotu Snapdragon visā pasaulē.

Abas mikroshēmas piedāvā tādu pašu AI pieredzi visā klāstā

Galaxy S24 sērija ievieš virkni jaunu AI funkciju, no kurām daudzas darbojas ierīcē bez aktīva interneta savienojuma. Samsung visu komplektu dēvē par Galaxy AI. Neskatoties uz to, ka tālruņi izmanto divus dažādus mikroshēmojumus, uzņēmums sola konsekventu AI pieredzi visā klāstā neatkarīgi no jūsu atrašanās vietas. Ultra ir dažas papildu kameras funkcijas, ko uzlabo AI, taču tas ir tāpēc, ka tai ir jaudīgāks kameras iestatījums. Pretējā gadījumā jūs iegūsit tādu pašu AI pieredzi visos trīs Gaalxy S24 modeļos.