Play veikals operētājsistēmā Android 15, lai iegūtu ar AI darbinātu draudu noteikšanu

Google Play veikals operētājsistēmai Android 15 gūs labumu no ģeneratīvā mākslīgā intelekta. Android OS izstrādātājs ir norādījis, ka lietotņu tirgus un tā aizmugure iegūs ar AI darbināmus nocietinājumus un draudu mazināšanas sistēmas.

Operētājsistēmā Android 15 būs ar AI darbināmi draudu mazināšanas līdzekļi

Google Play veikals piedāvā miljoniem lietotņu Android operētājsistēmai. Lieki piebilst, ka tas piedāvā milzīgu potenciālu uzbrukuma virsmu ļaunprātīgiem dalībniekiem.

Uzņēmumam Google ir vairāki kontrolpunkti un skeneri, lai pamanītu un apturētu potenciālos nekārtību izraisītājus, pirms tie nodara lielus bojājumus. Turpmāk AI pievienosies rindām, lai mēģinātu pasargāt Android lietotājus no drošības apdraudējumiem.

Interesanti, ka ar AI darbināmas drošības sistēmas iegūs ne tikai Play veikals, bet arī Android OS. Konkrēti, gaidāmajā Android 15 OS būs AI, kas aktīvi meklēs vājās vietas vai ievainojamības.

Šķiet, ka Google piedāvā ierīcē esošo apdraudējumu mazināšanu viedtālruņiem, planšetdatoriem, viedtelevizoriem un citām ierīcēm, kurās darbojas operētājsistēma Android 15. Šī gada Google I/O laikā meklēšanas gigants ir norādījis, ka operētājsistēmā Android 15 būs AI balstīta ievainojamības noteikšana. Tiek ziņots, ka Android 15 ierobežos lietotņu atļaujas, informēs lietotājus par nedrošiem mobilo sakaru savienojumiem un novērsīs sociālās inženierijas uzbrukumus. Šīm proaktīvajām darbībām vajadzētu palīdzēt stiprināt vispārējo drošību un novērst iespējamos uzbrukumus.

Vai AI aizsardzība operētājsistēmai Android 15 būs pieejama arī Play veikalā?

Google jau ir jauninājis Google Play Protect. Google Play pakalpojumi paplašina reāllaika skenēšanu Android ierīcēs. Tas var palīdzēt novērst ļaunprātīgu programmatūru tieši koda līmenī.

Google AI iniciatīvas aktīvi pievienojas esošajām aizsardzības metodēm. Tādējādi Play veikals varēs labāk analizēt lietotņu sensitīvo atļauju izmantošanu un aizdomīgu uzvedību.

Ja Google AI sistēmas konstatē aizdomīgu modeli, tā ziņos par to Google tālākai izmeklēšanai. Google Play veikala AI sistēmas, kas tiek sauktas par “tiešraides draudu noteikšanu”, pievērsīsies krāpniecībai un krāpniecībai.

Android 15 mēģinās ierobežot lietotņu atļaujas, lai ierobežotu iespējamos uzbrukuma vektorus. OS informēs lietotājus par potenciāli nedrošiem mobilo sakaru savienojumiem. Tiek ziņots, ka Google apmāca savu AI, lai pamanītu un novērstu sociālās inženierijas uzbrukumus. Lai gan Apple nesen atvēra savu App Store sānu ielādei dažos reģionos, Google nekad nav bloķējis šo praksi operētājsistēmā Android. Tāpēc būs interesanti redzēt, kā AI uzraugi operētājsistēmā Android 15 tiek galā ar blakus ielādētām lietotnēm, kas nav iegūtas no Play veikala.