Pēc mēnešiem ilgas kavēšanās OpenAI beidzot izlaiž pielāgotu GPT veikalu

Pēc virknes aizkavēšanās OpenAI beidzot ir palaidis klajā ļoti gaidīto GPT veikalu — platformu, kas ļauj ChatGPT maksājošiem lietotājiem koplietot savus pielāgotos robotus, ko dēvē par GPT, vai bez maksas lejupielādēt citu darbus. Sākotnējais palaišanas datums tika noteikts novembrī, taču tas tika pārcelts uz decembri un galu galā uz janvāri.

Līdz GPT veikala atvēršanai OpenAI ieviesa jaunu pārskatīšanas sistēmu, lai nodrošinātu, ka pielāgotie GPT atbilst tā zīmola vadlīnijām un lietošanas politikām. Viņi arī veica atjauninājumus ziņošanas procesā par kaitīgiem vai nedrošiem GPT.

Šī platforma, kas darbojas līdzīgi kā Apple App Store, ļauj personām, kuras ir izveidojušas savus tērzēšanas robotus, publiski kopīgot savas ChatGPT versijas. Pašlaik tikai OpenAI maksas līmeņu abonenti var izveidot un izmantot pielāgotus GPT.

Veikals arī atvieglo pielāgotu tērzēšanas robotu koplietošanu, paplašinot iespējamos ChatGPT lietošanas gadījumus un paplašinot OpenAI ekosistēmu. Kopš GPT Builder programmas paziņošanas novembrī lietotāji jau ir izveidojuši vairāk nekā trīs miljonus robotprogrammu. Tikai tie, kas ir abonējuši OpenAI maksas līmeņus, var izstrādāt un izmantot pielāgotus GPT.

“Ir pagājuši divi mēneši, kopš mēs paziņojām par GPT, un lietotāji jau ir izveidojuši vairāk nekā 3 miljonus ChatGPT pielāgotu versiju. Daudzi celtnieki ir kopīgojuši savus GPT, lai tos varētu izmantot citi. Šodien mēs sākam ieviest GPT veikalu ChatGPT Plus, Team un Enterprise lietotājiem, lai jūs varētu atrast noderīgus un populārus GPT. Apmeklējiet vietni chat.openai.com/gpts, lai izpētītu,” teikts OpenAI emuāra ierakstā.

GPT veikalā ir pieejami tādi robotprogrammatūras kā AllTrails, kas piedāvā ieteikumus pārgājieniem, un robots, kas spēj ģenerēt SEO optimizētus emuāra ierakstus. GPT ir iedalītas kategorijās pēc funkcijām (rakstīšana, produktivitāte utt.), un ir plānots ieviest līderu sarakstu labākajiem.

OpenAI novembrī laida klajā GPT Builder, lai padarītu to pieejamu tiem, kam nav programmēšanas pieredzes, lai izveidotu pielāgotus GPT modeļus. Tagad celtnieki (OpenAI tos dēvē par izstrādātājiem) var kopīgot savus darbus veikalā.

GPT veikals tiek izlaists ChatGPT Plus un Enterprise lietotājiem, kā arī jauna līmeņa ar nosaukumu Team abonentiem.

ChatGPT Team ir maksas versija, kas paredzēta mazākām komandām, kurās ir aptuveni 150 cilvēku. Līdzīgi kā ChatGPT Enterprise, tas piedāvā piekļuvi GPT-4, DALL-E 3, OpenAI uzlabotās datu analīzes funkcijai un datu kontrolei. OpenAI garantē, ka ChatGPT Team dati un sarunas netiks izmantoti neviena modeļa apmācībai. ChatGPT Team abonenti var arī izveidot pielāgotus GPT savas komandas īpašajām vajadzībām vai izmantot citus GPT no veikala.

ChatGPT Team cena ir USD 25 mēnesī vienam lietotājam par gada rēķinu vai USD 30 mēnesī vienam lietotājam par ikmēneša rēķinu.

Lai gan OpenAI ir kopīgojis informāciju par ieņēmumu sadales programmu ar GPT veidotājiem, tajā nav sniegta informācija par to, kā robotu veidotāji tiks kompensēti. Uzņēmums plāno uzsākt ieņēmumu sadales programmu gada pirmajā ceturksnī, veicot maksājumus, pamatojoties uz lietotāju iesaistīšanos tērzēšanas robotos, lai gan precīza informācija joprojām netiek atklāta.