Nākamais Snapdragon 7 Plus uz collu vidējas klases tālruņiem tuvāk flagmaņiem

Paredzams, ka nākamā Qualcomm vidējās klases Snapdragon 7 Plus procesora (domājams, Snapdragon 7 Plus Gen 3) iterācija nodrošinās “milzīgu jauninājumu”, liecina nesenā Weibo ziņa no Digital Chat Station. Nopludinātājs liecina, ka gaidāmais Snapdragon 7 Plus Gen 3 pārņems Snapdragon 8 Gen 3 arhitektūru. Ja tā ir taisnība, tas var sniegt ievērojamus uzlabojumus salīdzinājumā ar tā priekšgājēju.

Snapdragon 7 Plus Gen 2, kas tika laists klajā pagājušajā gadā, jau sniedza būtisku veiktspējas pieaugumu vidēja līmeņa viedtālruņiem, izmantojot tos pašus CPU kodolus kā Snapdragon 8 Plus Gen 1 no 2022. gada. Tagad, sagaidot Gen 3, lietotāji var gaidīt vēl vienu ievērojamu uzlabojumu.

Digitālā tērzēšanas stacija īpaši norāda, ka Snapdragon 7 Plus Gen 3 ietvers Snapdragon 8 Gen 3 arhitektūru. Pēdējais ir Qualcomm jaunākais vadošais procesors 2024. gadam. Šajā iestatījumā ir Cortex-X4 lielais kodols, pieci Cortex-A720 vidējie kodoli, un divi Cortex-A520 mazie serdeņi.

Snapdragon 7 Plus Gen 3 var izmantot samazinātu Snapdragon 8 Gen 3 kodolu versiju

Lai gan sīkāka informācija par pulksteņa ātrumu joprojām ir neskaidra, ir vērts atzīmēt, ka iepriekšējais Snapdragon 7 Plus Gen 2 piedzīvoja zināmus pazeminājumus salīdzinājumā ar Snapdragon 8 Plus Gen 1, ko tā atkārtoja. Tie ietvēra mazāku CPU takts ātrumu un citus funkciju samazinājumus. Piemēram, 7 Plus Gen 2 bija Adreno 725 GPU, nevis Adreno 730, kas atradās pēdējā.

Neskatoties uz iespaidīgajām Snapdragon 7 Plus Gen 2 iespējām, tas bija ierobežots, un tas bija pieejams tikai dažās atsevišķās Xiaomi un Realme ierīcēs. Neviena no šīm ierīcēm nebija pieejama arī ASV. Tā kā Gen 3 variantā ir gaidāmi daudzsološie jauninājumi, ir cerība uz plašāku ieviešanu vidēja līmeņa viedtālruņu vidū, iespējams, paplašinot tā pieejamību plašākam lietotāju lokam.