Microsoft uzsāk pretmonopola izmeklēšanu saistībā ar darījumu ar Inflection AI

Mēs visi zinām, ka Microsoft ir tehnoloģiju lielvalsts, kas nekautrējas izpirkt citus uzņēmumus, lai tiktu uz priekšu. Tomēr šī prakse ir radījusi juridiskas problēmas vairākās valdības struktūrās pretmonopola problēmu dēļ. Microsoft bija darījums ar Inflection AI, un FTC uzsāka izmeklēšanu, lai noskaidrotu, vai tā nav pārkāpusi pretmonopola likumus.

Ja lielāks uzņēmums vēlas iegūt talantus un resursus no cita uzņēmuma, tas parasti tos iegūst. Tomēr šķiet, ka Microsoft izmantoja citu pieeju, lai iegūtu Inflection AI talantu. Martā Microsoft pieņēma darbā gandrīz katru uzņēmuma darbinieku. Līdz ar to Redmondas uzņēmums arī samaksāja Inflection AI 650 miljonus ASV dolāru, lai iegūtu licenci savai tehnoloģijai. Tas ir klasisks vairāku triljonu dolāru korporācijas gājiens.

FTC sāk izmeklēšanu par Microsoft darījumu ar Inflection AI

Kā jūs, iespējams, zināt, ASV FTC uzrauga lielos uzņēmumus, lai pārliecinātos, ka tie neapgrūtina konkurences uzplaukumu. Tādējādi, ja uzņēmums tērē vairāk nekā 119 miljonus ASV dolāru, lai iegādātos uzņēmumu, tam ir jāziņo par to FTC.

Lieta ir tāda, ka Microsoft neiegādājās Inflection AI (tehniski). Tas tikko pieņēma darbā lielāko daļu savu darbinieku un samaksāja 650 miljonus ASV dolāru, lai licencētu savu tehnoloģiju; tas ir savādāk… kaut kā. Atskatoties uz faktiem, šķiet, ka Microsoft izdarīja šo soli, lai iegūtu uzņēmuma talantus un tehnoloģijas, to faktiski nepērkot. Mēs varam uzminēt, ka, ja Microsoft nopirktu Inflection AI, tas būtu 650 miljoni USD, kas ir tāda pati summa, ko tā maksāja, lai iegūtu licenci.

Tā kā tā nav oficiāla iegāde, Microsoft tehniski nebija jāziņo par to FTC un jārisina iespējamā bloķēšana. Ja FTC uzskata, ka darījums ietekmē konkurenci tirgū, tā iesniegs prasību tiesā, lai bloķētu darījumu.

Pērkot uzņēmumu bez pērkot to

Tagad FTC izskata šo soli, ko Microsoft veica, lai noskaidrotu, vai uzņēmums to izdarīja, lai izvairītos no iespējamas tiesas prāvas. Tā uzsāka izmeklēšanu par šo darījumu. Ja Microsoft pārņems kontroli pār uzņēmumu darījumā, tas varētu tikt konstatēts pretmonopola likumu pārkāpumā. Lielāko daļu uzņēmuma darbinieku pieņemšana darbā un tā tehnoloģiju licencēšana būtībā nozīmē uzņēmuma pirkšanu, to nepērkot. Vienīgā atšķirība ir tinte uz līgumiem.

Microsoft apgalvo, ka, lai gan tā pieņēma darbā visus savus darbiniekus, Inflection AI joprojām ir neatkarīgs uzņēmums. Tā izdeva paziņojumu Engadget: “Mūsu līgumi ar Inflection deva mums iespēju pieņemt darbā cilvēkus Inflection AI un izveidot komandu, kas spēj paātrināt Microsoft Copilot, vienlaikus ļaujot Inflection turpināt savu neatkarīgo biznesu un ambīcijas kā AI studijai. Mēs nopietni uztveram savus juridiskos pienākumus ziņot par darījumiem saskaņā ar HSR likumu un esam pārliecināti, ka esam ievērojuši šīs saistības.

Tātad, mums būs jāgaida, lai redzētu, kā tas izrādīsies. Microsoft ir ne tikai mega korporācija, bet tai jau ir OpenAI tehnoloģija. Cik daudz uzņēmums grasās mest savu svaru, lai virzītos uz priekšu šajās AI sacīkstēs?