Microsoft aizstāv Windows 11 Recall, bet ne tik pārliecinoši

Windows 11 atsaukšanas funkcija kopš tās paziņošanas ir izraisījusi daudz diskusiju par datu privātumu, taču Microsoft to aizstāv. Tomēr uzņēmuma pārstāvja piedāvātā atbilde, visticamāk, neatstās jūs bez šaubām.

Ja nezināt, Recall ir viens no jaunajiem Windows AI līdzekļiem. Būtībā tiek uzņemti momentuzņēmumi no visa, ko darāt savā Copilot+ datorā. Pateicoties tam, varat lūgt savam datoram meklēt konkrētas lietas vai atgādināt par tām. Piemēram, varat uzdot tādus jautājumus kā: “Kur es šonedēļ redzēju brūnas kurpes?” Tomēr fakts, ka jūsu dators grafiski reģistrē jūsu darbības, nekavējoties izraisīja trauksmes zvanus.

Microsoft mēģina aizstāvēt Recall, izvairoties no dažiem jautājumiem

Microsoft Research galvenais zinātnieks un tehniskais līdzstrādnieks Džeimss Tīvans Stenfordas digitālās ekonomikas laboratorijas direktoram Erikam Brynjolfsonam atbildēja uz dažiem jautājumiem saistībā ar Recall. Brynjolfsson mēģināja iegūt konkrētu atbildi par iespējamiem riskiem, kas saistīti ar funkcijas izmantošanu. No otras puses, Teevans piedāvāja nedaudz neskaidru.

Precīzāk, Brynjolfsson jautāja par “visu šo datu izmantošanas priekšrocībām un trūkumiem un dažiem riskiem, ko tas rada, kā arī par dažām iespējām”. Ņemot to vērā, Teevana atbilde šķiet nedaudz izvairīga. Viņa teica: “Jā, un tāpēc tas ir lielisks jautājums, Ērik. Tas ir parādījies arī visu rītu – datu nozīme. Un šī AI revolūcija, kurā mēs šobrīd atrodamies, patiešām maina veidu, kā mēs saprotam datus.

Teevans turpināja paziņojumu, pārejot uz patērētāju uzmanību. Saistībā ar to viņa sacīja, ka “arī kā indivīdiem mums ir svarīgi dati, dati, ar kuriem mēs visu laiku mijiedarbojamies, un ir iespēja sākt domāt par to, kā to izdarīt, un sākt domāt par to, ko nozīmē būt uzņemiet un izmantojiet to. Bet, protams, mēs pārdomājam, ko nozīmē dati un kā mēs tos izmantojam, kā mēs tos novērtējam, kā tos izmanto.

Tātad šķiet, ka Teevans izvairījās no sākotnējā jautājuma fokusa. Tas nepalīdz lietotājiem justies pārliecinātākiem par Recall izmantošanu. Veids, kādā Microsoft to aizstāv, nešķiet labākais. Faktiski ir interesanti, ka viņas atbilde bija izvairīga, ņemot vērā, ka viņa bija daudz tiešāka ar citu jautājumu.

Microsoft uzsver, ka Recall visu saglabā un apstrādā lokāli

Šoreiz Brynjolfsson pievērsās jautājumam par to, kur tiek saglabāti funkcijas uzņemtie momentuzņēmumi. Microsoft bija paziņojusi, ka viss tiks apstrādāts lokāli, un nekas netiks augšupielādēts mākonī. Atbildot uz šo jautājumu, Tīvans norādīja: “Jā, jā, tātad šī ir pamatlieta, kas mums kā uzņēmumam ļoti rūp, patiesībā ir datu aizsardzība. Tātad Recall ir funkcija, kas uztver informāciju. Tā ir lokāla Windows funkcionalitāte, nekas nenonāk mākonī, viss tiek glabāts lokāli.

Tātad Teevans, šķiet, ir pilnīgi pārliecināts par vietējo datu apstrādi. Tomēr dažiem varētu šķist satraucoši, ka atbilde uz pirmo jautājumu bija izvairīga. Iespējams, uzņēmums joprojām pēta visus iespējamos riskus, izmantojot Recall, pirms sniedz publisku atbildi par to. Jebkurā gadījumā funkcijas ieviešana nav tālu. Paredzams, ka tas sāksies 18. jūnijā.