Meta Quest mudina ikvienu vēlreiz pārbaudīt savu vecumu. Lūk, kāpēc

Meta, Oculus mātesuzņēmums, ir ieviesis jaunu protokolu vecuma pārbaudei Meta Quest 2 un Meta Quest 3 austiņās. Šis process nodrošinās, ka katra lietotāja kontā ir iestatīti atbilstoši vecuma iestatījumi. Lietotāji savās austiņās saņem aicinājumu ievadīt savu dzimšanas datumu un pēc tam īsi iestatīt privātuma iestatījumus.

Meta pievieno vecuma verifikāciju Quest austiņām, lai sniegtu vecumam atbilstošu saturu pusaudžiem

Kad parādās šī uzvedne, Meta saka, ka lietotājiem būs trīsdesmit dienas, lai ievadītu savu dzimšanas datumu. Ja tas netiks izdarīts šajā laika posmā, uzņēmums bloķēs viņu kontu, līdz informācija tiks sniegta. Tomēr Meta apstiprina, ka tikai tie lietotāji, kuri konta iestatījumos ir pārbaudījuši savu vecumu, var redzēt kāda cita dzimšanas dienu.

Uzņēmuma lēmums iekļaut šo vecuma pārbaužu sistēmu ir solis ceļā uz lielāku drošību, saglabājot lietas, kas ir piemērotas dažādām vecuma grupām VR ekosistēmā. No šī brīža precīzi reģistrējot vecumus, Meta plāno ļaut izstrādātājiem kataloģizēt lietotnes, kas piemērotas pusaudžiem, pusaudžiem un pieaugušajiem.

Tāpēc vecākiem vajadzētu uzticēties, ka tas, ko viņu bērni piekļūst tiešsaistē, atbilst šiem standartiem. Pagājušajā vasarā Meta arī atklāja jauna veida kontu, kas īpaši pielāgots pusaudžiem vecumā no 10 līdz 12 gadiem pēc minimālās lietošanas prasības pazemināšanas no trīspadsmit gadiem.

Stingrākiem privātuma un satura iestatījumiem ir iespējama arī vecāku kontrole pār lietotņu lejupielādi un instalēšanu, kā arī lietotņu/spēļu bloķēšana. Turklāt Meta piedāvā pusaudžu kontus. Sākotnēji tie ir privāti, un tos var pārvaldīt vecāki, lai gan tiem ir nedaudz mazāk ierobežojumu salīdzinājumā ar pusaudžu kontiem.

Vecuma grupas API palīdzēs izstrādātājiem pielāgot VR lietotnes atkarībā no vecuma

Pieaugušo kontus var iestatīt kā publiskus vai privātus, bet pēc noklusējuma tie ir publiski. Tomēr šie iestatījumi var mainīties pēc sākotnējās iestatīšanas. Lai atvieglotu ievērošanu un konfidencialitāti, Meta izstrādātās lietotāju vecuma grupas API ļauj izstrādātājiem pielāgot lietotnēs veiktās korekcijas atkarībā no atlasīto personu vecuma.

Vecuma pārbaudes uzvednes ieviešana atspoguļo Meta pastāvīgo apņemšanos padarīt VR drošu un patīkamu visu vecumu cilvēkiem. Tādējādi Meta mērķis ir veicināt atbildīgu lietošanu ar personalizētu pieredzi, kas pirmajā vietā ir lietotāju drošība.

Meta vecuma pārbaude
Kredīti: Meta