Kā pārsūtīt datus no viena iPhone uz otru

Laiku pa laikam lietotāji, kuriem tas tik ļoti patīk iPhone mēs veicam lēcienu uz jaunu modeli. Loģiski, ka, kad mēs to iedarbinām, tam nav nekādas konfigurācijas, un visu salikt pēc saviem ieskatiem var būt ilgs un nogurdinošs process. Tas attiecas ne tikai uz mūsu iCloud konta pievienošanu, bet arī mums ir jālejupielādē lietojumprogrammas, jākonfigurē tās pa vienai, jāievieto sākuma ekrānā, jāpievieno logrīki… daudz darba, ko varam ietaupīt, ja vēlamies.

Manuprāt, ir svarīgi uzsvērt faktu, ka tas nav obligāti. Ir cilvēki, kuri dod priekšroku sākt no nulles ar tīru instalāciju bez iespējamām nepilnībām. Tam nav jānotiek, taču vienmēr pastāv iespēja, ka plkst pārsūtīt datus no viena iPhone uz otru, ja avota ierīcē ir neliela konfigurācijas kļūda, tā tiek pārnesta uz jauno. To izskaidrojot, katram jāizvērtē katra varianta plusi un mīnusi.

Līdz iOS 12.4 izlaišanai, kas notika 2019. gadā, iespējas bija dažādas. Mēs varējām saglabāt avota ierīces dublējumkopiju iTunes un atgūt to jaunajā iPhone, taču tā nebija ne uzticamākā – modeļa lēciena dēļ – ne arī ērtākā. Ka iOS 12.4 ieviesa iespēju ar nosaukumu “Pārsūtīt savus datus”, kas ļaus jaunajai ierīcei izmantot iepriekšējās iestatījumus, lai mēs varētu baudīt jauno ierīci ar visu savās vietās.

Kā pārsūtīt datus no viena iPhone uz otru

Lai veiktu procedūru, mums ir vajadzīgas tikai divas lietas: vecais iPhone, kuru mēs vēlamies klonēt, un jaunais, uz kuru mēs vēlamies pārsūtīt datus. Jaunajam ir jābūt nekonfigurētam ar klasisko tukšo sākuma ekrānu, kurā var lasīt “Sveiki” vairākās valodās. Ja abas ierīces ir pie rokas un viena atrodas tuvu otrai, process izskatītos šādi:

  1. Mēs novietojam abus iPhone vienu otram blakus. Ja akumulatoram ir zems uzlādes līmenis, ieteicams to pievienot strāvas kontaktligzdai. Patiesībā nav par ļaunu tos savienot pat tad, ja tiem ir akumulators.
  2. Mēs sākam jaunā iPhone konfigurācijas procesu.
  3. Mēs izvēlamies valodu, kuru vēlamies izmantot.
  4. Vecajā iPhone ierīcē parādīsies logs, kurā parādīta iespēja to izmantot, lai konfigurētu jauno iPhone. Šeit mēs noklikšķinām uz “Turpināt”.
  5. Tagad mēs paņemam veco iPhone un ar kameru skenējam punktu mākoni, kas parādās jaunā iPhone ekrānā. Šis punkts ir līdzīgs tam, ko mēs redzam Apple Watch, kad vēlamies to savienot pārī ar mūsu iPhone.
  6. Pēc veiksmīgas informācijas nolasīšanas no mākoņa sāksies konfigurācijas process. Tas viss ir automātiski.
  7. Vairākos punktos mums būs jāievada daži dati, piemēram, vecā iPhone atbloķēšanas parole vai mūsu iCloud konta parole. Tie ir drošības pasākumi, lai neviens nevarētu klonēt mūsu iPhone.
  8. Ar ievadītajiem akreditācijas datiem sāksies datu pārsūtīšana no viena iPhone uz otru, process, kura ilgums būs atkarīgs no pārsūtāmo datu apjoma. Manā gadījumā tas aizņēma apmēram 20-25 minūtes, kuru beigās man bija divi iPhone ar tādu pašu saturu. Tas pat pārsūta savienojumu no Apple Watch uz jauno iPhone.

Kabeļa lietošana

USB-C iPhone 15 kabeļi

Procedūra var izdarīt arī ar kabeli, kas ir ieteicama, ja mūsu interneta savienojums ir lēns. Problēma ir, ja mēs vēlamies pārsūtīt datus no iPhone ar Lightning savienotāju uz citu ar USB-C, jo mums ir jāatrod adapteris. Ja mums ir jāpāriet no iPhone 15 uz nākamo 16, abiem izmantojot USB-C, kabeli būs vieglāk atrast.

Vai ir kāds iemesls neveikt procedūru?

Apple ir uzticams uzņēmums, un, izlaižot šādus rīkus, tas to dara ar visām garantijām. Tagad es nepārsūtītu datus no iPhone, kas rada kādu problēmu citam jaunam.

Lai gan kļūda var tikt izlabota procesa laikā, iespējams, ka tā mūs pavadīs līdz jaunajam galamērķim. Ja iepriekšējais iPhone darbojas labi un mēs vēlamies ietaupīt manuālās konfigurācijas laiku, kas var ilgt stundas, Apple rīka izmantošana ir labākais, ko varam darīt.