Jaunzēlandē bāzēts jaunuzņēmums Marama Labs piesaista 1,75 miljonus eiro, lai paplašinātu vīnogu tehnoloģiju un iekļautos dzīvības zinātnēs

Jaunzēlandē un Īrijā bāzētais dziļo tehnoloģiju jaunuzņēmums Marama Labs ir piesaistījis finansējumu 1,75 miljonu eiro apmērā. Pārspīlēto sēklas plus kārtu vadīja Eiropas lauksaimniecības tehnoloģiju investors The Yield Lab.

Raundā piedalījās arī esošie investori, tostarp New Zealand Growth Capital Partners, Icehouse Ventures, Quidnet Ventures un eņģeļu grupas no Jaunzēlandes. Papildu finansējumu nodrošina jauni investori, tostarp DeepIE, Radar Ventures, NZVC, kā arī eņģeļu un augstas neto vērtības investori no Jaunzēlandes, Īrijas un Vācijas.

Marama Labs izmantos jauno kapitāla infūziju, lai paplašinātu aparatūras ražošanas jaudu Jaunzēlandē patentētajiem CloudSpec spektroskopijas instrumentiem un mākoņa programmatūras datu analīzes rīkiem.

Marama Labs, kuru 2019. gadā dibināja fiziķu grupa no Velingtonas Viktorijas universitātes Raman laboratorijas, ieviesa CloudSpec — UV-Vis spektrofotometru, kas piedāvā vīndariem vērtīgus kvantitatīvus ķīmiskos datus, lai visā vīna darīšanas procesā pieņemtu apzinātus lēmumus.

Ar zināšanām par virsmas uzlaboto Ramana spektroskopiju (SERS), Marama Labs dibinātāji, Dr. Brendan Darby kā izpilddirektors, Dr. Matthias Meyer kā CTO un profesors Ēriks Le Ru kā CSO, ielika pamatu mūsu vadošajam produktam CloudSpec. Marama Labs iezīmē pāreju no akadēmiskās izpētes uz taustāmu un praktisku risinājumu radīšanu.

CloudSpec platformu ir pieņēmušas ievērojamas Jaunzēlandes vīna darītavas, tostarp Giesen un Cloudy Bay, kā arī klienti ASV, sākot no mazajiem Napa ražotājiem līdz 10 labākajiem lielajiem ražotājiem.

Uzņēmuma platforma revolucionizē necaurspīdīgu šķidrumu paraugu analīzi, piemēram, vīnu un nanomedicīnu raudzēšanu, nodrošinot ķīmiskos datus, lai optimizētu ražošanas procesus mazākā laika posmā, salīdzinot ar esošajiem instrumentiem. Marama Labs plāno paplašināt savu globālo klātbūtni vīna nozarē un ieviest savu pirmo produktu dzīvības zinātņu tirgū 2024. gadā.

Dr. Brendans Dārbijs, Marama Labs izpilddirektors un līdzdibinātājs, pauda entuziasmu par pārspīlēto finansējuma kārtu un uzsvēra uzņēmuma redzējumu par šķidro resursu optimizēšanu, izmantojot spektroskopijas analīzi. Viņš uzsvēra, ka 2024. gads Marama Labs ir galvenais gads, koncentrējoties uz vērtības radīšanu vīna darīšanas klientiem un CloudSpec paplašināšanu augošajā dzīvības zinātņu tirgū.

“CloudSpec Insights ir izstrādāts, lai sniegtu aizņemtiem vīndariem krāsu un fenola datus par vīnu visos ražošanas posmos, kas ir viegli pieejami, saprotami un atbilstoši rīkoties. Pirms CloudSpec krāsu un fenola analīze bija laikietilpīga, dārga un pārāk sarežģīta. Mēs esam vienkāršojuši procesu un redzam, ka mūsu klienti gūst vērtīgu biznesa ieskatu, izmantojot šos datus vīna dārzu, vīna darītavu un mazumtirdzniecības tirgū,” sacīja Dr Dārbijs.

Džons Kerigans, The Yield Lab (Eiropa) investīciju direktors, uzteica Marama Labs par progresu sarežģītu tehnoloģiju pārņemšanā no laboratorijas Jaunzēlandē līdz iekarošanai pasaules tirgos. Viņš redz, ka uzņēmums rada reālus ieguvumus planētai, un pauda prieku par finansējuma kārtas vadīšanu.

Papildus panākumiem vīna nozarē, Marama Labs paplašina CloudSpec lietojumprogrammas dzīvības zinātņu tirgū, risinot problēmas saistībā ar zāļu atklāšanu, procesu uzraudzību, kvalitātes nodrošināšanu un jaunu produktu izstrādi. Uzņēmums ir uzsācis komerciālus izmēģinājumus ar vadošajiem zāļu ražotājiem Eiropā, ASV un Japānā. Lai atbalstītu savu dzīvības zinātņu biznesu, Marama Labs ir iecēlis Darenu Endrjūsu, bijušo rokas spektroskopijas uzņēmuma Cobalt Light Systems dibinātāju, par dzīvības zinātņu galveno produktu vadītāju. Uzņēmums aktīvi dodas uz jaunām teritorijām, nolīgstot savu pirmo pilna laika pārdevēju ASV vīna nozarei.