iPadOS, lai iegūtu tādas pašas ES lietotņu izmaiņas kā iOS ar papildu priekšrocībām

Apple ir apstiprinājis, ka ES lietotnēm Apple iPad ierīcēm, kurās darbojas iPadOS, būs tādi paši noteikumi un uz tām tiks piemērots tāds pats Apple nodoklis kā iPhone tālruņiem, kuros darbojas iOS. IPhone ražotājs ir arī norādījis, ka lietotāji, kuri instalē vienu un to pašu lietotni iPhone un iPad, tiks uzskatīti par vienu instalēšanu, kam vajadzētu palīdzēt izstrādātājiem.

iOS un iPadOS lietotnēm, lai ES saņemtu tādu pašu Apple Tax režīmu

Apple ir veikusi dažas būtiskas izmaiņas savā iOS App Store darbībā ES. Būtībā uzņēmums ir ievērojis Eiropas Savienības (ES) noteikumus.

Saskaņā ar ES direktīvu Apple atvēra savu iOS App Store trešo pušu maksājumu mehānismiem. Uzņēmums pat atļāva “sānu ielādi” lietotnes operētājsistēmā iOS, un iPhone iebūvētā NFC mikroshēma galu galā atļaus trešo pušu lietotnes ar pieskārienu, lai maksātu.

Tas būtībā nozīmē, ka Apple iPhone īpašnieki var droši instalēt lietotnes no ārējiem avotiem (kas nav App Store). Turklāt izstrādātāji varētu pieprasīt maksājumu, neizmantojot Apple maksājumu vārteju.

Apple ir apstiprinājusi, ka šie paši noteikumi attieksies uz iPad planšetdatoriem paredzētām lietotnēm. Konkrēti runājot, ES izstrādātāji, veidojot lietotnes ES pārdotajiem iPad, varēs izplatīt iPad lietotnes ārpus App Store, izmantojot alternatīvus lietotņu tirgus vai vietnes, MacRumors ir ziņojis. Eiropas Komisija nesen paziņoja, ka iPadOS ir arī vārtsarga platforma. Tādējādi Apple varētu veikt izmaiņas aktīvi.

Cik maksās iPad lietotņu izstrādātāji ES?

Pašlaik Apple iekasē 30% komisijas maksu par katru darījumu, kas notiek Apple App Store. Šis Apple Tax tika pazemināts izstrādātājiem, kuri nopelna mazāk nekā miljonu dolāru vienā gadā.

Pēc ES sprieduma, kas ir atkarīgs no Digitālo tirgu likuma (DMA), Apple pielāgoja savu komisiju politiku. Uzņēmums sāka iekasēt “Pamattehnoloģiju maksu”. Vairāki uzņēmumi ir apgalvojuši, ka Apple pārskatītās maksas ir diezgan tuvu vecajam Apple Tax režīmam.

ES Apple samazina lietotņu pārdošanas apjomu par 17%, un lielākajai daļai izstrādātāju un abonementu pēc pirmā gada tas samazināsies līdz 10%. Apple aiztaupa iOS lietotņu izstrādātājus, kuri katru gadu nopelna mazāk nekā miljonu dolāru. Un tas tiks attiecināts arī uz iPad lietotņu izstrādātājiem.

Apple iekasēs pamattehnoloģiju nodevu (CTF) par lietotnēm, kuras izstrādātāji izvēlas izplatīt ārpus ‌App Store‌ un kurām ir vairāk nekā viens miljons pirmo instalāciju gadā. Tomēr Apple piedāvā atlikšanu izstrādātājiem, kuri piedāvā vienu un to pašu lietotni iPhone un iPad.

Tehniski iPhone un iPad īpašnieki var lejupielādēt vienu un to pašu lietotni divas reizes. Apple ir apstiprinājis, ka, ja tas notiks, tas uzskatīs to par “vienu instalēšanu”, ciktāl tas attiecas uz CTF aprēķiniem.

Citiem vārdiem sakot, lietotāji, kuri 12 mēnešu laikā instalē vienu un to pašu lietotni savā iPhone un iPad, ģenerēs tikai vienu pirmo instalēšanas reizi gadā. Lieki piebilst, ka tam vajadzētu palīdzēt izstrādātājiem palikt zem CTF sliekšņa.

Ir svarīgi atzīmēt, ka Apple ir veicis šīs izmaiņas tikai ES lietotņu izstrādātājiem. Turklāt atvieglotie izplatīšanas likumi attiektos tikai uz ES reģionu.