Ieejas atslēgas jauninājumi tālrunī Pixel iegūst papildu konta atbalstu

Google ir paziņojis par ieejas atslēgas jauninājumu funkcijas paplašināšanu, ko pašlaik varat atrast Pixel tālruņos, un sadarbojas ar jauniem partneriem, lai nodrošinātu papildu drošību vairākiem kontiem.

Ieejas atslēgas jauninājumi ir funkcija, ko Google pievienoja Pixel tālruņiem 2023. gada decembra Pixel funkciju samazinājuma ietvaros. Tajā laikā tika ieviestas arī jaunas AI kameru funkcijas, kas pieejamas Pixel 8 sērijas tālruņos. Ja jūs neesat pazīstams ar piekļuves atslēgām, tas nav pārsteidzoši. Ieejas atslēgas vēl nav plaši izmantotas, taču tās ir pieejamas dažās lietotnēs un vietnēs. Ja jums ir konti tādos uzņēmumos kā eBay, Best Buy vai Adobe, piemēram, paroļu vietā varēsiet iestatīt un izmantot piekļuves atslēgas. Apple arī atbalsta piekļuves atslēgas saviem kontiem operētājsistēmā iOS.

Google cenšas izplatīt labo vārdu par piekļuves atslēgām, jo ​​tās ir drošākas nekā tradicionālās paroles. Tie arī nodrošina lielāku pretestību pret pikšķerēšanas uzbrukumiem, un jums nekas nav jāatceras. “Paroles izmantošana ir tikpat vienkārša kā ierīces atbloķēšana, izmantojot seju vai pirksta nospiedumu vai PIN/rakstu/paroli,” saka Google.

Google paplašina ieejas atslēgas jauninājumus, iekļaujot jaunus partnerus Pixel ierīcēs

Ja jums ir Pixel tālrunis un jūs nekad iepriekš neesat izmantojis vai iestatījis piekļuves atslēgas, tas tiešām ir diezgan vienkārši. Īpaši tagad ar piekļuves atslēgu jauninājumiem. Google padarīja to pavisam vienkāršu, liekot paroļu pārvaldniekam vadīt jūs šajā procesā. To sakot, tas nav tik vienkārši, kā vienkārši parādās brīdinājums un paziņo: “Ei, jums ir konti, kurus var jaunināt uz piekļuves atslēgām”. Lai mainītu lietas, iestatījumos joprojām būs jāatrodas pareizajā vietā.

Iestatījumos ritiniet līdz parolēm un kontiem, pēc tam pieskarieties mazajai zobrata pogai, kas atrodas pa labi no Google konta, kuram vajadzētu būt pašā augšpusē. No turienes pieskarieties Google paroļu pārvaldniekam, un šīs lapas augšdaļā tiks parādīts ziņojums par ieejas atslēgu jaunināšanu ar ziņojumu “vienkāršo pierakstīšanos”. Šī mazā kartīte parādīs, cik jūsu tālrunī saglabāto kontu atbalstīs piekļuves atslēgu jaunināšanu. Pēc pieskaršanās šai kartes paroļu pārvaldniekam ir sniegtas dažas darbības katram kontam.

Google cenšas panākt, lai vairāk kontu un uzņēmumu pieņemtu piekļuves atslēgas. Pagaidām tos varat izmantot 10 dažādos kontos. Tas ietver Best Buy, DocuSign, eBay, Uber, Yahoo Japan, Kayak, Adobe, PayPal, TikTok un Money Forward. Šie konti ir Google paroļu pārvaldnieka partneri, lai palīdzētu jums izmantot ieejas atslēgas jaunināšanas funkciju. Taču piekļuves atslēgas joprojām tiek atbalstītas vairākās citās vietnēs ārpus tās, piemēram, Dashlane, GoDaddy un NVIDIA. Ieejas atslēgas ir arī noklusējuma Google kontiem.

Ieejas atslēgas jauninājumi tiks izplatīti citās platformās

Google nenorāda, kad, bet tas apstiprina, ka Google Password Manager piekļuves atslēgas jaunināšanas funkcija tiks paplašināta arī citās platformās. Tomēr tas vienkārši saka “nākotnē”. Tāpēc pašlaik nav zināms, cik ilgi tas prasīs vai kādas platformas ir iekļautas.