Google testē ChromeOS integrāciju operētājsistēmai Android OS

Google ir parādījis savu principu, sistemātiski uzlabojot un paplašinot savas operētājsistēmas: Android un ChromeOS. Šo platformu apvienošana liecina par nākotni, kurā nevainojama integrācija varētu vienkāršot lietotāju pieredzi dažādās ierīcēs.

Sākotnēji paredzēts viedtālruņiem, Android ir attīstījies ārpus tā sākotnējās darbības jomas. Google ir nepārtraukti atjauninājis un paplašinājis šo operētājsistēmu, iekļaujot tajā planšetdatorus, valkājamas ierīces, televizorus un pat automašīnu informācijas paneļus. Tomēr, runājot par datoru tirgu, Google izvēlējās citu ceļu, izveidojot ChromeOS.

Sinerģija starp Android un ChromeOS

Android iestāde ziņo, ka Google ir veiksmīgi apvienojis Android un ChromeOS, lai radītu sinerģiju. Integrējot Android izpildlaiku operētājsistēmā ChromeOS, viņi ir optimizējuši Android lietotņu veiktspēju Chromebook datoros, mazinot plaisu starp mobilo un galddatoru saskarnēm. Tomēr līdz nesenajiem sasniegumiem ChromeOS integrācija Android ierīcēs vēl bija jāpanāk.

Android virtualizācijas sistēmas (AVF) ienākšana iezīmē lielu lēcienu uz priekšu. Sākotnēji izstrādāts drošām Android vidēm, tagad AVF demonstrē paplašinātas iespējas. Piemēri, piemēram, operētājsistēmas Windows 11 darbināšana Android ierīcēs, parāda šīs sistēmas ievērojamo daudzpusību. Google atbalsts operētājsistēmai Chromium OS Android tālruņos, izmantojot AVF, liecina par būtiskām izmaiņām, radot vienotu ekosistēmu, kurā ChromeOS un Android nemanāmi pastāv līdzās.

Pixel 8 un Chromium OS

Jaunākais Chromium OS laidiens ar iesauku “ferrohroms”, kas tika demonstrēts Pixel 8, ir uzskatāms šīs vīzijas piemērs. Lai gan tas tika demonstrēts ārējā displejā, nevis ierīces ekrānā, rezultāti ir nozīmīgi. Iespējojot displeja izvadi Pixel 8 sērijām, Google sniedz mājienus par ambicioziem plāniem, kas, iespējams, pozicionē ChromeOS kā spēcīgu konkurentu darbvirsmas režīmā un Samsung DeX alternatīvās.

Tomēr, neskatoties uz šīm aizraujošajām iespējām, Google motīvi joprojām ir neskaidri. Galīgo plānu trūkums par ChromeOS izlaišanu pašreizējās vai gaidāmajās ierīcēs paver durvis spekulācijām. Lai gan demonstrācija darbojas kā koncepcijas pierādījums, tās faktiskā īstenošana ir atkarīga no Google stratēģiskajiem lēmumiem un tirgus stāvokļa.

Nav iespējams pretoties pievilcībai, ko piedāvā ChromeOS un Android kopā augstākā līmeņa ierīcēs. Spēcīgā šīs operētājsistēmas sinerģija garantē produktivitātes, elastības un lietotāju laimes palielināšanos. Tā kā virtualizācija kļūst arvien populārāka nevainojamai starpplatformu lietošanai, Google atrodas uz revolucionāra paradigmas maiņas robežas.

Lūk, pirmais ieskats ChromeOS operētājsistēmā Android

Nesenā Android Authority demonstrācija, kas demonstrē Chromium OS Pixel ierīcē, sniedz uzjautrinošu ieskatu Google operētājsistēmu integrācijā. Sākotnēji tie bija paredzēti Pixel 8 Pro, taču galu galā tie tika pievienoti Pixel 7 Pro iestatīšanas problēmas dēļ, izceļot sarežģīto integrācijas procesu.

Pixel ierīču izvēle izceļ Google iekšējās aparatūras būtisko nozīmi progresīvu tehnoloģiju demonstrēšanā. Pixel 7 Pro, ko darbina Tensor G2, izrādījās stabila testēšanas ierīce, neskatoties uz to, ka tā nebija galvenā uzmanība.

Viens no būtiskiem demonstrācijas elementiem bija modificētas Android versijas izmantošana, kas iegūta no Android atvērtā pirmkoda projekta (AOSP), kas nepieciešama Google virtuālās mašīnas palaišanas lietotnes dēļ. Šī lietotne darbojas, izmantojot Android virtualizācijas sistēmu (AVF), izceļot Google tālredzīgo stratēģiju, veicinot starpplatformu iespējas.

Nevainojamā ChromeOS palaišana tālrunī Pixel 7 Pro parāda iespējas uzlabot elastību un efektivitāti. Lai gan sākotnēji savienojamības problēmas ietekmēja procesu, ātra problēmu risināšana un modifikācijas uzsver nepārtrauktu tehnoloģiju uzlabošanu.

Turklāt USB portu integrācija izceļ praktiskos ieguvumus, nodrošinot vienmērīgu pāreju starp mobilo un galddatoru vidi. Lai gan audio funkcionalitāte joprojām tiek uzlabota, Google nepārtrauktie centieni liecina, ka ir gatavs risinājums.