Google tālrunis Pixel 5a netiks atjaunināts uz Android 15

Lai gan jaunā Android versija vienmēr ir aizraujoša, tā ir arī skumja. Tā kā tas parasti nozīmē, ka vienam vai diviem tālruņa atbalsts tiks pārtraukts. Un šoreiz tas ir Google Pixel 5a.

Google Pixel 5a atjauninājumi tiek garantēti līdz 2024. gada augustam — tie ir Android un drošības atjauninājumi. Tas varētu būt tad, kad tiks palaists operētājsistēma Android 15, taču Google šodien savā emuāra ziņā arī piemin, ka izstrādātāja priekšskatījums ir pieejams Pixel 6 un jaunākiem tālruņiem. Tas nozīmē, ka Pixel 5a noteikti neredzēs Android 15 — vismaz oficiāli.

Ņemot to vērā, šis būs pēdējais lielais Android atjauninājums, ko Pixel 6 un Pixel 6 Pro faktiski redzēs, jo to garantētie Android atjauninājumi beigsies 2024. gada oktobrī. Tomēr tie turpinās saņemt drošības atjauninājumus līdz 2026. gada oktobrim.

Šis ir pirmais Android atjauninājums, kas būs pieejams tikai Pixels, kas darbojas ar Tensor mikroshēmojumiem. Tas nav īpaši svarīgi, jo tas būs pieejams daudzām citām ierīcēm, kurās nedarbojas arī Tensor.

Android 15 izstrādātāja priekšskatījums ir pieejams Pixel 6 un jaunākiem tālruņiem

Ja jums ir Pixel 6 vai jaunāka versija un vēlaties tajā palaist izstrādātāja priekšskatījumu, droši turpiniet. Bet paturiet prātā, ka tālrunī ir jāzibspuldze viss attēls. Tas nozīmē, ka jūs zaudēsit visus savus datus, jo tālrunis tiks dzēsts. Tas arī nebūs ļoti stabils, tāpēc iesakām atturēties no ikdienas draivera atjaunināšanas vismaz līdz beta versijas sākumam aprīlī.

Google mērķtiecīgi padara izstrādātāju priekšskatījumus grūtāk instalējamus, jo tie ir diezgan akmeņaini un patiešām paredzēti tikai izstrādātājiem. Un ne ikdienišķi cilvēki, kuri varētu to uzzibināt savam ikdienas vadītājam. Tā kā tas var radīt daudz problēmu. Bet, ja esat pietiekami drosmīgs, rīkojieties šādi: