Google samaksāja Apple 20 miljardus dolāru, lai tā būtu Safari noklusējuma meklētājprogramma

Sarunas starp Google un Apple nekad nav bijušas slēptas. Pat tad, kad pašlaik tiek apspriesti noteikumi, lai jaunajās Big Apple operētājsistēmās iekļautu Google AI Gemini. Tomēr aiz visām šīm biroja sarunām slēpjas termini, kas daudziem nozīmē monopolistisku praksi. Tostarp miljardu vērtais līgums, ko abas kompānijas ir parakstījušas kopš 2002. gada, ar kuru Google ir noklusējuma meklētājprogramma pārlūkprogrammā Safari, iOS pārlūkprogramma. Pirms dažām stundām nopludinātā dokumentā tika atklāts, ka likme bija 20 miljardi dolāru 2022. gadā.

Nauda, ​​ko Google samaksāja Apple 2022. gadā par noklusējuma meklētājprogrammu, ir noplūdusi

Lai gan pēdējos mēnešos Eiropas Savienībā lietas mainās, Safari joprojām ir noklusējuma un visbiežāk izmantotā pārlūkprogramma iOS un iPadOS. Tāpēc lielākajai daļai lietotāju visā pasaulē tas ir piekļuves ceļš internetam. Šī iemesla dēļ Google un Apple kopš 2002. gada ir noslēguši līgumu, ar kuru Safari meklēšana pēc noklusējuma ir Google. Līguma noteikumi ir nepārskatāmi un nav publiski, taču dažkārt dažādu iemeslu dēļ tie tiek nopludināti. 2021. gadā maksa par noklusējuma meklētājprogrammu uzņēmumam Google izmaksāja vairāk nekā 15 miljardus USD.

Pirms dažām stundām Bloomberg bija pieejama šo pašu akciju cenai 2022. gadā un saskaņā ar amerikāņu mediju Skaitlis bija aptuveni 20 miljardi dolāru. lai saglabātu noklusējuma meklējumus Google tīklā. Šī informācija tika nozagta no dokumentācijas, ko izdevusi ASV Tieslietu ministrija lietā, kas ir uzsākta pret Google, kas apsūdzēta monopolistiskā praksē. Patiesībā departaments pats ir apliecinājis, ka Google ir monopolizējis tiešsaistes meklēšanu ar savu spēku, un ir skaidrs, ka ne visi uzņēmumi var atļauties katru gadu tērēt šādas naudas summas.

Tas paliks spēkā, kamēr Apple nevarēs izveidot savu meklētājprogrammu, par ko tiek baumots pārāk ilgi. Faktiski mēs redzēsim, kā tas, ka Apple savās operētājsistēmās var paļauties uz Google Gemini, ietekmēs līgumu, jo joprojām var rasties pretēja situācija, un Apple ir tas, kuram galu galā ir jāmaksā Google miljoniem dolāru, pat saglabājot meklēšanu. dzinējs kā noklusējuma meklētājprogramma Safari.