Google saka, ka Epic ieteiktie Play veikala aizsardzības līdzekļi ir pārmērīgi

Google nepiekrīt Epic Games ieteiktajam Play veikala aizsardzības līdzekļu sarakstam. Abi uzņēmumi jau ilgāku laiku stāv viens otram pretī tiesā. Pagājušā gada beigās tiesnesis lēma par labu Fortnite izstrādātājiem saistībā ar to, ka Google veic pret konkurenci vērstas darbības.

Tiesas spriedums pret Google nozīmē, ka uzņēmumam ir jāveic dažas būtiskas izmaiņas Play veikala pārvaldībā. Paturot to prātā, Epic Games ierosināja ieviest virkni aizsardzības līdzekļu. Tomēr uzņēmums Mountain View uzskata tos par pārmērīgiem pretmonopola gadījumā. Viņi arī apgalvo, ka tie var apdraudēt lietotāju drošību.

Daži no Epic ieteiktajiem Play veikala aizsardzības līdzekļiem, kas uzņēmumam Google nepatīk

Kā ziņo TechCrunch, Epic Games vēlas, lai Google ļautu lietotājiem brīvi lejupielādēt Android lietotnes no jebkuras trešās puses platformas. Arī pirkumiem lietotnē jābūt bez ierobežojumiem. Prasības ietver arī pašreizējās Play veikala maksas sistēmas pārveidošanu vai pat likvidēšanu.

Google atbildēja ar uzņēmuma valdības lietu un sabiedriskās politikas viceprezidenta Vilsona Vaita starpniecību, sakot, ka ieteiktie aizsardzības līdzekļi.kaitētu patērētāju, izstrādātāju un ierīču ražotāju privātumam, drošībai un vispārējai pieredzei”. Viņi uzskata, ka Epic Games pārsniedz faktisko tiesas sprieduma apjomu.

Lietotāju drošības un privātuma aizsardzība var būt Google galvenais arguments

Google piebilst, ka ir ieteikumi, kas apdraud lietotāju drošību. Piemēram, uzņēmums nevar pārbaudīt, cik drošas ir visas trešo pušu veikalos pieejamās lietotnes. Turklāt trešo pušu veikaliem būtu nepieciešama piekļuve lietotāja instalēto lietotņu sarakstam. Pēdējais būtu pretrunā uzņēmuma privātuma politikām.

Google kā argumentu izmantot lietotāju privātuma un drošības aizsardzību, šķiet, nav nejaušība. Apple rīkojās tāpat savā juridiskajā konfrontācijā pret pašu Epic Games par iespējamu monopolistisku praksi. Tādā gadījumā Apple uzvarēja, tāpēc Google varēja izmantot šo juridisko precedentu, lai aizstāvētu savu pozīciju.

Google jau bija veikusi dažus pasākumus

Pēc vienošanās ar ģenerālprokuroriem Google jau ir novērsis noteiktas darbības, kas tiek apsūdzētas par pret konkurenci vērstām darbībām. Viens no tiem bija ekskluzīvu līgumu īstenošana ar atsevišķiem izstrādātājiem par labākiem maksas nosacījumiem.

Nākamā šīs juridiskās cīņas “epizode” notiks 23. maijā. Nozare ir skatījusies uz šo lietu, jo tās galīgais spriedums radīs juridisku precedentu, pēc kura turpmāk varēs spriest par citām līdzīgām situācijām.