Google Pixel pateiks, kad ir pēdējais laiks nomainīt akumulatoru

Google Pixel 8 sērijas izlaišana oktobrī nāca ar brīnišķīgu solījumu: septiņu gadu programmatūras atjauninājumi. Neviens cits tālruņu ražotājs pat nav devis mājienu uz tik ilgtermiņa saistībām. Lai gan daudziem tas izklausās pēc sapņa piepildījuma, rūpīgāk ieskatoties, atklājas dažas slēptas grumbas, it īpaši, ja runa ir par akumulatoru. Tā kā jebkura ierīce laika gaitā zaudē akumulatora ietilpību, un ar septiņiem galvenajiem atjauninājumiem jūs, iespējams, meklējat akumulatora nomaiņu. Bet šeit ir pagrieziens: Google atbalsta jūsu atbalstu. Tas ļauj uzzināt kopējo akumulatora ciklu, izmantojot jaunāko decembra pikseļu funkcijas kritumu.

Lai gan jūs varētu pārbaudīt tālruņa akumulatora ciklu skaitu, veicot dažus pielāgojumus. Bet tā nekad nav bijusi vienkārša metode vai kaut kas tāds, ko atrodat pašos iestatījumos. Piemēram, iPhone tālruņos tiek rādīti akumulatora stāvokļa procenti, lai lietotāji varētu izlemt, vai akumulators ir jānomaina. Tas ir īpaši noderīgi, ja ikdienā paļaujaties uz savu tālruni un svarīgos brīžos nevarat atļauties izlādēties. Turklāt Apple iPhone tālruņos ieviesa akumulatora cikla skaitīšanas funkciju, taču tā ir ekskluzīva iPhone 15 līnijai.

Google Pixel palīdzēs jums izlemt, kad ir pienācis laiks nomainīt akumulatoru

9to5Google runāja par “akumulatoru ciklu skaitu”, kad Google izlaida Android 14 QPR1, aptuveni divas nedēļas pirms Pixel 8 līnijas iznākšanas. Tam ir pievienots jaunākais decembra Pixel Feature kritiena atjauninājums. Google Pixel ierīču sadaļā Iestatījumi > Par tālruni tiek parādīta jauna informācija par akumulatoru. Tajā ir detalizēti aprakstīts akumulators, piemēram, kad tas tika izgatavots un cik reižu tas ir uzlādēts.

Lai gan lietotāji tagad var redzēt sava akumulatora vecumu un vēsturi, tas vēl neuzrāda “akumulatora stāvokli”, taču Android eksperts Mišāls Rahmans iesaka, ka nākamajos atjauninājumos tas nonāks tālruņos. Tikmēr Google varētu veikt papildu jūdzi, lai iegūtu sīkāku informāciju par akumulatoru, piemēram, tā unikālo sērijas numuru. Tas varētu palīdzēt atšķirt oriģinālos un nomainītos akumulatorus. Kopumā operētājsistēmā Android 15 ir gaidāmi lieli atjauninājumi.

Akumulatora stāvokļa matemātika

Pixel tālruņa vai jebkura viedtālruņa akumulatora darbības laiks ir vienkāršs. Šeit matemātika ir vienkārša. Ja tālrunī tiek rādīts 70% akumulatora darbības laika, salīdzinot ar sākotnējo 4000 mAh, tas nozīmē, ka akumulatora jauda ir samazināta līdz 2800 mAh. Un tas ir 70% no sākotnējās 4000 mAh.