Google paziņo par Google Pay slēgšanu ASV jūnijā

Digitālā maka lietotājus pārsteidza Google šodienas paziņojums, ka tā pārtrauc lietotni Google Pay un pārceļ savu uzmanību uz mobilajiem maksājumiem ASV uz Google maku. Šis solis saskaņo ASV ar lielāko daļu citu globālo tirgu, kas jau izmanto maku kā galveno maksājumu pakalpojumu.

Saskaņā ar Google jaunāko emuāra ierakstu lietotāji pēc 2024. gada 4. jūnija vairs nevarēs piekļūt pakalpojumam Google Pay vai izmantot populāro vienādranga maksājumu funkciju. Lai gan lietotne pēc jūnija vairs nedarbosies, daļa piekļuves pakalpojumam paliek. Piemēram, lietotāji joprojām varēs skatīt un pārskaitīt līdzekļus uz savu bankas kontu. Viņi to varēs izdarīt no GPay vietnes pat pēc slēgšanas datuma.

GPay vietā uzņēmuma mērķis ir nodrošināt racionalizētāku pieredzi pakalpojumā Google maks. Pašlaik galvenā lietotne Maks, kas paredzēta pieskaršanās un maksāšanai, izmantojot kredītkartes un debetkartes, uzņemsies papildu funkcijas, kas iepriekš bija tās priekšgājējam. Tas ietver mājokļu lojalitātes programmas, biļetes, caurlaides un citus dokumentus kopā ar maksājumu kartēm. Lietojumprogramma kļūs arī par jauno mājvietu visiem īpašajiem piedāvājumiem vai piedāvājumiem, kas iepriekš bija pieejami, izmantojot Google Pay meklēšanu.

Google vienkāršo mobilos maksājumus, izmantojot Google Pay darbību ASV

Šāds solis ir noticis, jo Google maka lietojums Amerikas Savienotajās Valstīs ir palielinājies par 5 pret vienu, apsteidzot Google Pay. Tā vietā, lai sajauktu patērētājus ar paralēlām lietotnēm, ir lietderīgi apvienot funkcionalitāti vienā maksājumu risinājumā. Starptautiskie tirgi jau ir mainījuši, un līdz šim atsevišķas Google Pay lietotnes uztur tikai Indija, Singapūra un ASV.

“Google maks joprojām ir galvenā vieta, kur cilvēki var droši glabāt maksājumu kartes, kas tiek izmantotas, lai veiktu pieskārienu un maksāt veikalos, kā arī citi digitālie priekšmeti, piemēram, transporta kartes, autovadītāja apliecības, valsts ID un citi,” emuārā rakstīja Google. “Jūs varat turpināt piekļūt populārākajām funkcijām — pieskaroties, lai norēķinātos veikalos, un pārvaldīt maksājumu metodes — tieši no Google maka, kas ASV tiek izmantots piecas reizes vairāk nekā Google Pay lietotne.”

Tā kā mobilo darījumu nozīme turpina pieaugt, Google racionalizē ASV lietotāju pieredzi. Apvienojot funkcijas atjauninātā Google maka lietotnē, uzņēmuma mērķis ir izveidot vienas pieturas aģentūru visām maksājumu un digitālo dokumentu vajadzībām. Lai gan dažas funkcijas, piemēram, vienādranga pārsūtīšanas, pazūd no lietotnes, uzņēmums vēl nav dalījies ar plāniem ieviest līdzīgu funkcionalitāti citur. Tomēr vienas lietotnes pieeja izbeidz zīmolu neskaidrību starp Wallet un Pay pakalpojumiem.