Google palīgs drīzumā pārtrauks darboties Samsung televizoros

Google atceļ Asistenta atbalstu no Samsung televizoriem. No 2024. gada 1. marta vairs nevarēsit izmantot Google asistentu savā Samsung televizorā. Pēc Korejas firmas domām, tas ir saistīts ar izmaiņām Google politikā. Neviens uzņēmums nav sniedzis sīkāku informāciju par šo lietu.

Samsung martā noņems Google palīgu no saviem televizoriem

Samsung ir bijis pasaulē lielākais televizoru ražotājs pēdējos 17 gadus pēc kārtas. Televizorus darbina uz Linux balstīta atvērtā pirmkoda operētājsistēma Tizen, un Korejas uzņēmums pats veic savu izstrādes darbu. Uzņēmums piegādāja ierīces ar iebūvētu Google Assistant, kas ļauj lietotājiem ātri piekļūt izklaidei, saņemt atbildes uz ekrāna, vadīt viedierīces un veikt citas darbības, izmantojot balsi.

Tomēr pagājušajā gadā Samsung pēkšņi pārtrauca piedāvāt savos televizoros iebūvēto Google palīgu. Klienti tika pieķerti negaidīti, jo viņi negaidīja, ka viņu jaunajos televizoros trūks balss palīga. “Mana māja ir Google izmantota ar Google Doorbell, Google Nest ierīcēm, Google Pixel viedtālruņiem un Google Chrome, kas ir iestatīti kā noklusējuma pārlūkprogramma,” kopienas ierakstā sacīja kāds neapmierināts klients, kurš iegādājās Samsung televizoru The Frame.

Šķiet, ka Samsung gatavojās lielākam gājienam. Uzņēmums nesen atjaunināja savas oficiālās atbalsta lapas, piebilstot, ka Google palīgs arī pārtrauks darbu ar saviem televizoriem, kas tika laisti klajā 2022. gadā vai agrāk. “Google politikas izmaiņu dēļ no 2024. gada 1. marta Google asistents vairs nebūs pieejams Samsung televizoros,” teikts paziņojumā tā atbalsta lapās. Tas būtībā nozīmē, ka tas izdzēš Asistentu no visa tā TV klāsta.

Tas nāk kā liels šoks

Tas ir šokējoši vairāku iemeslu dēļ, tostarp Google palīga popularitātes dēļ visā pasaulē. Asistents ir pieejams gandrīz visos Android tālruņos, kas tiek pārdoti visā pasaulē, tostarp Samsung Galaxy ierīcēs. Samsung ir arī viens no pasaulē lielākajiem viedtālruņu uzņēmumiem, tāpēc daudzi tā televizoru klienti, iespējams, izmanto Galaxy tālruni. Televizori tiek savienoti pārī ar tālruņiem un izmanto vienu un to pašu Google kontu Asistentam, padarot to visu par netraucētu.

Turklāt Google un Samsung pēdējā laikā ir sadarbojušies vairākās nozares frontēs. 2021. gadā duets sanāca kopā, lai ievadītu WearOS jaunu dzīvi. Uzņēmumi arī strādā kopā pie jaunām XR austiņām. Mēs esam redzējuši, ka Google debitēja savus jaunos produktus Samsung ierīcēs — Circle to Search pagājušajā mēnesī debitēja ar Galaxy S24 sēriju, pirms tā kļuva par Google Pixel tālruņiem. Tas arī apvienoja Android Nearby Share ar Samsung Quick Share.

Šie ir tikai daži piemēri. Abi tehnoloģiju giganti pēdējos gados ir sadarbojušies daudzos citos gadījumos. Tātad viņu attiecības noteikti nav pēkšņi pasliktinājušās. Diemžēl ne Samsung, ne Google neprecizē, kādas izmaiņas politikā ir novedušas pie tik krasa soļa. Google palīga noņemšana no Samsung televizoriem nekādā ziņā nav mazs lēmums, ko uzņēmumi pieņēma, īpaši nedomājot.

Protams, Samsung televizoros joprojām varat izmantot citas balss palīga iespējas, piemēram, Bixby un Alexa. Taču tie nav pieejami lielākajā daļā Android tālruņu, tāpēc jūs nesaņemsit tādu pašu pieredzi kā Google palīgs. Mums būs jāgaida un jānoskaidro, vai tam ir kāds sakars ar to, ka Samsung virza lietotājus uz Bixby, tā iekšējo balss palīgu. Cerams, ka Google palīgs nepazudīs arī no Galaxy tālruņiem.