Google on Video Boost ar nakts skatu: tā pieeja un izaicinājumi

Video Boost with Night Sight tika paziņots 2023. gada oktobrī kopā ar Google Pixel 8 sēriju. Izplatīšana sākās dažas nedēļas vēlāk un tikai “Pro” modelim. Tā ir tehnoloģija, kas izmanto AI, lai ievērojami uzlabotu ar Pixel ierīci uzņemtos videoklipus.

Abi tehnoloģiju elementi darbojas kopā, katrs rūpējas par dažādām lietām. “Video Boost” koncentrējas uz tādu parametru kā dinamiskā diapazona, kontrasta, krāsu, stabilizācijas un detalizācijas līmeņa paaugstināšanu. Savukārt “Nakts skats” ir tās funkcijas realizācija video, ko Google Camera lietotne jau sen piedāvājusi fotogrāfijām.

Jaunākajā Made by Google Podcast epizodē uzņēmums piedāvāja sīkāku informāciju par Video Boost with Night Sight izstrādi. Komanda atklāja, ko tieši viņi meklēja ar šo tehnoloģiju. Viņi arī minēja galvenos izaicinājumus, ar kuriem viņi saskārās.

Google koncentrējas, izstrādājot Video Boost ar nakts skatu

Google galvenais mērķis bijaatbloķējiet visu laiku labāko video kvalitāti, kādu esat redzējis viedtālrunī”. Pixel ierīces ir pazīstamas ar saviem augstas kvalitātes fotoattēliem, taču video ierakstīšana nekad nav bijusi vienādā līmenī. Tāpēc tagad viņi savos tālruņos centīsies līdzsvarot kvalitātes līdzsvaru starp fotoattēlu un video.

Pixel Decembris Feature Drop Video Boost
Videoklips apstrādāts ar Video Boost

Attiecībā uz Pixel 8 Pro funkcijas ekskluzivitāti viņi teica, ka tie ir “tikai sākot ar Pixel 8 Pro, lai to paveiktu mūsu lietotāju labā”. Lai gan tas nav nekāds oficiāls apstiprinājums, tas paver iespējas Video Boost with Night Sight, lai nākotnē sasniegtu vairāk Pixel ierīču.

Izaicinājumi, ar kuriem saskārās izstrādātāju komanda

Runājot par izaicinājumiem, viņi minēja viedtālruņu apstrādes jaudu. Galvenā atšķirība starp nakts režīmu fotoattēliem un nakts režīmu video ir tā apstrādes veids. Fotoattēlu apstrāde tiek veikta ierīcē, savukārt videoklipu apstrāde ir atkarīga no mākoņa AI jaudas. Tas ir tāpēc, ka viedtālruņiem joprojām trūkst pietiekami daudz jaudas sarežģītai lokālai video apstrādei.

Tas nav pārsteidzoši, jo šis uzdevums var būt sarežģīts pat galddatoriem. Atcerēsimies, ka video faili ir eksponenciāli garāki un sarežģītāki nekā fotoattēli. Attiecībā uz mākoņa izmantošanu video apstrādei Google komanda teica:

“Tāpēc mēs varam izlemt, cik kadrus vēlamies saskaņot un apvienot, un kā mēs tos sapludināsim. Mēs pat varam to pacelt citā līmenī. Mēs pat varam daudz labāk. Mēs pat varam vienlaikus palaist sarežģītākus algoritmus. Piemēram, mēs varam palaist izplūšanu. Mēs varam palaist stabilizāciju. Mēs varam veikt krāsu korekciju.

Lai gan apstrādei pievēršoties mākonī, tā priekšrocība ir iespēja pilnībā izmantot Google serveru jaudu, tas nozīmē arī to, ka šo funkciju nevar izmantot bez interneta savienojuma.

Turklāt vēl viens liels izaicinājums bija apstrādes kalibrēšana, lai izvairītos no jebkāda veida problēmām gala rezultātā. Tas ir, viņiem bija jāizdomā, kā izvairīties no laika nobīdēm starp audio un video, hromatiskām aberācijām, nejaušas mirgošanas vai līdzīgiem efektiem. Galu galā neviens nevēlētos izmantot rīku, kas pastāvīgi rada nederīgus rezultātus.