Google maksās 1,67 miljardus USD par iespējamo AI patenta pārkāpumu

Patlaban Google Bostonā notiek tiesas prāva saistībā ar apsūdzībām patentu pārkāpumos saistībā ar procesoriem, kas nodrošina tās mākslīgā intelekta (AI) tehnoloģiju. Singular Computing ierosinātajā lietā Google tiek apsūdzēts datorzinātnieka Džozefa Beitsa tehnoloģiju kopēšanā. Tiek ziņots, ka Mountainview gigants to izmantoja, lai uzlabotu AI funkcijas tādos populāros pakalpojumos kā Google meklēšana, Gmail un Google tulkotājs.

Uzņēmums Singular Computing sākotnēji pieprasīja zaudējumu atlīdzību līdz pat 7 miljardiem USD, apgalvojot, ka Google nelikumīgi izmantoja savu patentēto AI tehnoloģiju, lai izstrādātu Tensor Processing Units (TPU), kas ir ļoti svarīgi Google AI iespējām. Proti, Timbers ierosināja, ka uzņēmumam Google ir jāmaksā 1,67 miljardi ASV dolāru izmēģinājuma laikā par iespējamo ar AI saistīto patenta pārkāpumu.

Google noliedza patenta pārkāpumu, noraidot Singular AI patentus kā “apšaubāmus”

Singular prasībā, kas tika iesniegta 2019. gadā, tiek apgalvots, ka Beitss laikā no 2010. līdz 2014. gadam ir kopīgojis savus datoru apstrādes jauninājumus ar uzņēmumu Google. Sūdzībā tiek apgalvots, ka Google TPU pārkāpj divus Singular patentus un izmanto Beitsa atklāto uzlabotu arhitektūru. Tomēr Google noliedz apsūdzības, noraidot Singular patentus kā “apšaubāmus”.

Uz Mountainview bāzētais gigants apgalvoja, ka daudzus gadus ir izstrādājis Tensor apstrādes bloku (TPU) neatkarīgi. Google piebilda, ka tā TPU darbojas atšķirīgi no Singular patentētās tehnoloģijas.

Savā tiesas pieteikumā Google norādīja, ka tās inženieriem ir bijušas dažādas jūtas par tehnoloģiju un galu galā to noraidīja. Uzņēmums apgalvo, ka attiecīgā tehnoloģija nebija piemērota lietojumprogrammām, kuras tie izstrādāja.

Atsevišķs gadījums ir saistīts ar Singular AI patentu derīgumu

Neatkarīgi no notiekošās tiesas, ASV apelācijas tiesa Vašingtonā izskata atsevišķu lietu, kas saistīta ar Singular patentu derīgumu. Google ASV Patentu un preču zīmju birojā ir pārsūdzējusi Singular patentu anulēšanu. Šo tiesvedību iznākumam var būt būtiska ietekme uz tehnoloģiju gigantu un plašāku AI ainavu.

Saskaņā ar riska kapitāla uzņēmuma Air Street Capital 2023. gada ziņojumu “State of AI Report 2023” Google kopā ar Meta ir ieguvis lielāko daļu AI pētniecības darbu, kas citēts kopš 2020. gada.