Google darbinieki kritizē atlaišanu viņu izpilddirektora klusēšanas laikā

Pagājušajā nedēļā Google atlaida simtiem darbinieku vairākās komandās, kopumā samazinot darba vietu skaitu vairāk nekā tūkstotis. Oficiāli uzņēmums vairākām ziņu vietām paziņoja, ka dažas pozīcijas tika likvidētas, lai palīdzētu komandām strādāt efektīvāk. Taču klusēja viena nozīmīga persona: Sundars Pichai, Google izpilddirektors. Kamēr viņu uzņēmuma vadītājs ir bijis kluss, Google darbinieki ir bijuši atklāti. Pēc samazinājumiem Google darbinieki kritizēja atlaišanu, ievietojot ziņojumus uzņēmuma iekšējās komunikācijas dēļos, kā ziņo The Verge.

“Paldies jums, mūsu korporatīvie vadītāji, par mūsu jauno ikgadējo tradīciju,” rakstīja viens darbinieks. “Pagājušajā gadā Google kultūra krasi mainījās ar savu pirmo lielo atlaišanas kārtu,” sacīja cits.

Ziņojumi tika publicēti Memegen — Google iekšējās mēmu dēļa nosaukumā, ko izmanto darbinieki. Ar “ikgadējo tradīciju” Google darbinieki atsaucas uz atlaišanas modeli uzņēmumā. Pagājušajā gadā, gandrīz gadu pirms pēdējās samazinājumu kārtas, Google atlaida 12 000 darbinieku. Tas bija liels trieciens uzņēmumam un darbinieku morālei, un darbinieku neapmierinātība ir turpinājusies.

Kopš 2023. gada janvāra, kad tika atlaisti 12 000 cilvēku, uzņēmums Google ir turpinājis atlaist mazākas darbinieku grupas. Pēdējā samazinājumu kārta, kas skāra Google AR, galveno inženieru un asistentu komandas, veidoja aptuveni 0,5% no uzņēmuma. Tā bija daļa no lielākas pārstrukturēšanas, kuras rezultātā Fitbit līdzdibinātāji aizgāja un aparatūras komandas kļuva vienotākas. Tomēr uzņēmuma apgalvojumi, ka cilvēkiem bija jāzaudē darbs, lai Google varētu strādāt efektīvāk, nav labi ar darbiniekiem.

Google darbinieki runā par atlaišanu

Jo īpaši Pichai nav sniedzis publisku paziņojumu par pēdējo darba vietu samazināšanas kārtu. Vēl svarīgāk ir tas, ka saskaņā ar ziņojumiem izpilddirektors pat nav pievērsies šim jautājumam privāti ar darbiniekiem. Atlaistie darbinieki ir uzzinājuši, ka viņu amati tiek likvidēti, izmantojot nemīlīgus e-pastus, un citi darbinieki seko līdzi mums pārējiem plašsaziņas līdzekļos. Paturot to prātā, ir viegli saprast, kāpēc Google darbinieki asi kritizē atlaišanu.

Kad darbinieki to spieda, piemēram, nesenajā visaptverošajā sanāksmē pagājušajā mēnesī, Pichai bija spiests atvērties. Google un Alphabet līderis to nodēvēja par brīdi, kas atšķiras no citiem, ko uzņēmums ir pieredzējis 25 gadu laikā. “Kļuva skaidrs, ka, ja mēs nerīkotos, tas būtu bijis sliktāks lēmums,” sanāksmē Business Insider sacīja Pichai. “Tā uzņēmumam būtu bijusi liela pārkare. Es domāju, ka tādā gadā kā šis ar tik lielām pasaules pārmaiņām būtu ļoti grūti radīt spēju investēt jomās.

Neraugoties uz pagājušā gada samazinājumiem, kurus Pichai raksturoja kā nepieciešamus, šķiet, ka atlaišana joprojām turpinās. Uzņēmums Google joprojām strādā vairāk nekā 100 000 darbinieku, un šie darbinieki skatās, kā notiek atlaišana bez īpaša Pichai paskaidrojuma vai atbalsta. Kā apgalvo eksperti, darbinieki ir pelnījuši labāku no sava augstākā priekšnieka.