Google apgalvo, ka no piedāvātajām Play veikala izmaiņām ir tikai Epic priekšrocības

Google ir publicējis oficiālu atbildi uz ierosinātajām Play veikala izmaiņām, kuras Epic pieprasīja tiesā, norādot, ka šie līdzekļi ir “slikti visiem, izņemot Epic”, liekot domāt, ka ieguvēji būs tikai Epic. Ja neesat pārliecināts, par ko Google runā, tas atsaucas uz Epic ierosinātajiem tiesiskās aizsardzības līdzekļiem tiesnesim un tiesai lietā pret Google par Play veikala monopolstāvokli. Tiesa lēma par labu Epic 2023. gada decembrī. Saskaņā ar šo spriedumu Play veikals tika uzskatīts par nelikumīgu monopolu, un uzņēmumam Google būs jāstrādā, lai veiktu dažas izmaiņas.

Šīs izmaiņas, saskaņā ar Epic, ietver iespēju lietotājiem lejupielādēt lietotnes ārpus Play veikala “bez biedējošiem ekrāniem”, kas mēģinātu atturēt lietotājus no tā. Epic arī vēlas, lai tiktu atjauninātas Play veikala maksas. “Google ir jāļauj izstrādātājiem piedāvāt viņu izvēlētu maksājuma iespēju, neuzliekot pret konkurenci vērstas maksas,” sacīja Epic. No pirmā acu uzmetiena tas sniegtu labumu lietotājiem, jo ​​viņiem būtu lielāka izvēle. Lielāka izvēle, kā viņi lejupielādē savas lietotnes un kur veic pirkumus lietotnē.

Google uzskata, ka tas nav godīgi. Apgalvojot, ka šajā scenārijā uzvar tikai Epic. Epic noteikti uzvar zināmā mērā. Tas iegūst piekļuvi Play veikalam savai lietotnei Epic Games Store, kā arī izvairās no atriebības maksām. Tas tiešām neizklausās slikti Android lietotājiem. Faktiski tas, iespējams, neietekmē lietotāju, izņemot iespēju izvēlēties, no kurienes iegūt lietotnes un kā maksājat par mikrodarījumiem. Bet tas nav tas, ko Google domā.

Savā atbildē Google saka, ka Play veikala ierosinātās Epic izmaiņas apdraud privātumu

Google pieturas pie tā paša stāsta, kas bija, kad tā atbildēja uz Epic tiesiskās aizsardzības līdzekļiem tiesas pieteikumā. Atzīmējot, ka šie aizsardzības līdzekļi kaitētu drošībai un privātumam, kas aizsargā lietotāju personas datus. Google saka, ka Epic aizsardzības līdzekļi iedragās šos faktorus. Google tos sauc arī par “problemātiskiem un nevajadzīgiem”. No Google puses argumentācijai pret šiem aizsardzības līdzekļiem ir jēga. Tā apgalvo, ka Epic ierosinātās izmaiņas novērš Google spēju ieviest drošības pasākumus lietotājiem.

Būtībā Google saka, ka Epic aizsardzības līdzekļi atņems drošības pasākumus, ko tā ir ieviesusi. Vienlaikus kaitējot izstrādātājiem, likvidējot galvenās uzņēmējdarbības iespējas un “nodarot kaitējumu ierīču ražotājiem”. Kas attiecas uz riska faktoru, tas ir jāņem vērā. Lietojumprogrammu sānu ielāde ārpus pakalpojuma Google Play rada risku, ka jūs varat atvērt ļaunprātīgu programmatūru. Play veikala lejupielādes ir mazāk pakļautas, lai gan tas nav imūna.

Tomēr fakts paliek fakts, ka Play veikals tika uzskatīts par monopolu. Un Epic ierosinātās izmaiņas ir tiešs šī sprieduma rezultāts.

Google turpinās cīnīties pret šīm izmaiņām

Nav skaidrs, vai Epic ierosinātās izmaiņas būs obligātas. Skaidrs ir tas, ka Google negrasās to pieņemt guļus stāvoklī. Uzņēmums saka, ka tas “enerģiski aizstāvēs mūsu tiesības uz ilgtspējīgu uzņēmējdarbības modeli, kas ļauj mums nodrošināt cilvēku drošību.” Google oficiālā atbilde tika publicēta 22. maijā, un uzņēmums saka, ka vēlāk šonedēļ notiks ekonomikas ekspertu uzklausīšana, kas pastiprinās iemeslus, kāpēc Epic ierosinātās izmaiņas ir “problemātiskas un nevajadzīgas”.