Google 2FA iestatīšanas sistēma kļūst drošāka un vienkāršāka

Google veic dažas izmaiņas 2FA sistēmas iestatīšanas procesā. Tagad uzņēmums piedāvā jaunas iespējas ārpus tālruņa numura. Tas padarīs lietas gan vienkāršākas, gan drošākas.

Iepriekš jums bija jāpievieno tālruņa numurs, lai iespējotu 2FA savā Google kontā. No šī brīža sistēma papildus aparatūras drošības atslēgām atbalstīs kodus ar laiku pamatotu derīgumu kā “otrā soļa metodi”. Tas nozīmē, ka varat sākt izmantot atslēgas FIDO1 un FIDO2 vai Android lietotnes, piemēram, Google autentifikatoru. Tādā veidā jūs nepakļaujat iespējamām SMS drošības ievainojamībām.

Tagad varat izmantot Authenticator un FIDO drošības atslēgas, lai iestatītu Google 2FA

Google autentifikatora izmantošana 2FA iestatīšanas procesam Google kontos būs tikpat vienkārša kā jebkurā citā pakalpojumā. To var izdarīt, izmantojot QR kodu vai manuāli ierakstot konfigurācijas atslēgu. Kad tas būs izdarīts, tā vietā, lai saņemtu SMS ar 2FA kodu, jūs to saņemsit lietotnē Autentifikators un tas būs derīgs ierobežotu laiku.

Attiecībā uz drošības atslēgu izmantošanu pēc jaunākajām Google 2FA iestatīšanas izmaiņām uzņēmums piedāvā divas iespējas. To var izdarīt, izmantojot atslēgai piešķirtos FIDO akreditācijas datus vai piešķirot piekļuves atslēgu. Ieejas atslēga ir vēl viena paša Google drošības sistēma. Tās galvenais mērķis ir pēc iespējas vienkāršot drošas pieteikšanās savos kontos procesu. Kad piekļuves atslēga ir iestatīta, varat piekļūt kontam, izmantojot ekrāna bloķēšanas PIN.

Ja Workspace konti ir saistīti ar organizāciju, jums joprojām var būt nepieciešama parole pat pēc ieejas atslēgas iestatīšanas. Tas būs atkarīgs no organizācijas administratora iestatītajiem iestatījumiem. Tātad, Google autentifikatora metode vai FIDO1 aparatūras atslēgas akreditācijas datu izmantošana, šķiet, šeit ir visieteicamākā metode, lai izvairītos no sarežģījumiem.