Francijas FDJ piedāvā iegādāties Zviedrijas tiešsaistes spēļu firmu Kindred par 2,8 miljardu dolāru pārņemšanas piedāvājumu

Francijas spēļu kompānija La Francaise des Jeux SA (FDJ) pirmdien izsludināja pārņemšanas piedāvājumu, lai iegādātos Zviedrijas tiešsaistes spēļu uzņēmumu Kindred Group. Darījuma mērķis ir izveidot nozīmīgu spēlētāju azartspēļu nozarē, pozicionējot FTD kā otro lielāko operatoru Eiropas spēļu nozarē.

Līguma ietvaros FDJ piedāvā iegādāties Kindred par 130 Zviedrijas kronām (12,43 USD) par akciju, kas veido 2,6 miljardus eiro (2,83 miljardus USD) uzņēmuma vērtību. Šis piedāvājums ir 24% prēmija salīdzinājumā ar Kindred Group slēgšanas cenu 19. janvārī, ziņo Bloomberg.

Saskaņā ar paziņojumu, finansējums šim darījumam tiks nodrošināts no FDJ iekšējām skaidras naudas rezervēm un aizdevuma no BNP Paribas SA un Societe Generale SA. La Francaise des Jeux, kas pazīstama ar savām loterijas momentloterijas kartītēm un ar Francijas valstij piederošo 20% akciju, paredz, ka Kindred Group pārņemšana palielinās tās peļņu, kā rezultātā dividendes uz vienu akciju palielināsies par vairāk nekā 10%.

Pēc šī paziņojuma La Francaise des Jeux SA akcijas piedzīvoja nozīmīgāko pieaugumu kopš 2022. gada, pieaugot pēc līguma par Zviedrijas Kindred Group iegādi par 27,95 miljardiem kronu (2,7 miljardiem ASV dolāru).

Paziņojumā Kindred teica, ka “vairākas puses” ir izteikušas interesi par uzņēmumu pēc tam, kad tas pagājušajā gadā uzsāka stratēģisko alternatīvu pārskatīšanu, lai izpētītu tādas iespējas kā apvienošanās vai pārdošana.

Kindred Group stratēģiskās alternatīvas, kas ietver iespējamu apvienošanos vai pārdošanu, atzina FDJ piedāvājumu par vispievilcīgāko. Kindred valde vienbalsīgi atbalstīja FDJ piedāvājumu, uzskatot to par akcionāriem vispievilcīgāko iznākumu, piebilstot, ka tā atzīst uzņēmuma ilgtermiņa izaugsmes perspektīvas, vienlaikus ņemot vērā saistītos riskus un neskaidrības, ziņo Reuters.

Citā paziņojumā uzņēmums teica: “Valde uzskata, ka piedāvājuma nosacījumi atzīst Kindred ilgtermiņa izaugsmes perspektīvas, ņemot vērā riskus un neskaidrības, kas saistītas ar šo perspektīvu īstenošanu.”

FDJ priekšsēdētāja un izpilddirektors Stefans Pallezs arī sacīja: “Es ar prieku šodien paziņoju par Kindred iegādi.” Viņa piebilda: “Apvienošanās rezultātā tiks nodrošināta spēcīgāka stratēģiskā pozicionēšana un ievērojama vērtības radīšana mūsu akcionāru un plašāku ieinteresēto personu labā.”