Fintech jaunizveidotais uzņēmums SumUp piesaista 307 miljonus ASV dolāru, spītējot finansējuma kritumam

Londonā bāzētais maksājumu jaunuzņēmums SumUp pirmdien paziņoja, ka ir nodrošinājis jaunu finansējumu 285 miljonu eiro (aptuveni 306,6 miljonu ASV dolāru) apmērā. Finansēšanas kārtu vadīja Sixth Street Growth, globālās ieguldījumu sabiedrības Sixth Street izaugsmes grupa, un tajā piedalījās esošie investori, piemēram, Bain Capital Tech Opportunities, Fin Capital (fintech ieguldījumu sabiedrība) un Liquidity Group (parādu finansēšanas uzņēmums). ).

Lielākā daļa finansējuma tiek iegūta pašu kapitāla veidā, un neliela daļa tiek piesaistīta kā parāds. Šī pēdējā finansējuma kārta ir palielinājusi SumUp novērtējumu līdz vairāk nekā 8,6 miljardiem ASV dolāru, salīdzinot ar 8,4 miljardiem ASV dolāru pirms gada, kad uzņēmums 2022. gada jūnijā piesaistīja 620 miljonus ASV dolāru.

Džeka Dorsija bloka sāncensis SumUp sacīja, ka jaunā kapitāla iepludināšana uzņēmumam dos “lielāku spēku, lai izmantotu iespējas, kuras mēs redzam nākamo divu gadu laikā”.

“Ja mēs domājam par mūsu ģeogrāfisko paplašināšanos, augustā mēs atklājām Austrāliju kā mūsu 36. tirgu pasaulē,” finanšu direktore Hermione McKee teica intervijā CNBC pagājušajā nedēļā pirms jaunumiem.

“Mums ir šis pamats Latīņamerikā, un tur ir iespējams paplašināties. Tad mēs skatāmies uz Āziju, kā mēs domājam par šo reģionu, un tad, protams, iespējas visā Āfrikā. Pasaulē ir tik daudz iespēju. Mēs pastāvīgi novērtējam šo stratēģiju “pirkt pret būvniecību”.

Šī pēdējā finansējuma kārta iezīmē vēl vienu soli uzņēmuma pastāvīgajā izaugsmē. 2022. gada jūnijā mēs aprakstījām SumUp, kad tas sasniedza 8 miljardu eiro (atbilst 8,6 miljardiem ASV dolāru) novērtējumu pēc tam, kad tika piesaistīts 620 miljonu dolāru (590 miljonu eiro) finansējums, ko vadīja Bain Capital Tech Opportunities, lai veicinātu tās paplašināšanās centienus visā pasaulē.

SumUp pārstāvis apstiprināja, ka šis nesenais darījums ir “uz augšu”, norādot, ka uzņēmuma novērtējums ir palielinājies salīdzinājumā ar iepriekšējo novērtējumu, ziņoja CNBC.

SumUp, ko 2011. gadā dibināja Stefans Džešneks, Dr. Jans Dīpens, Daniels Kleins un Marks Aleksandrs Krists, sniedz uzņēmumiem iespēju pieņemt karšu maksājumus tirdzniecības vietā vai ceļā. SumUp izmanto vairāk nekā 4 miljoni uzņēmumu, tostarp taksometru vadītāji, kafejnīcu īpašnieki un lieli sporta stadioni.

SumUp finanšu pakalpojumi Super App nodrošina arī tirgotājiem bezmaksas biznesa kontu un karti, tiešsaistes veikalu un rēķinu izrakstīšanas risinājumu, kā arī personīgos un attālos maksājumus, kas ir nemanāmi integrēti ar SumUp patentētajiem karšu termināļiem un tirdzniecības vietu reģistriem.

SumUp komanda, kurā ir vairāk nekā 3000 cilvēku, atbalsta tirgotājus 35 valstīs visā pasaulē, un Peru (darba uzsākšana 2022. gada jūnijā) ir uzņēmuma jaunākais jaunais tirgus. Pēdējos gados SumUp ir paplašinājies arī tirdzniecības vietu risinājumos, un, iegādājoties Goodtill, Tiller un Fivestars, uzņēmums strauji paplašina savu darbību restorānu un mazumtirdzniecības sektorā.