Elona Muska mākslīgā intelekta starta uzņēmums xAI beidz sarunas par 10 miljardu dolāru servera darījumu ar Oracle

Elona Maska mākslīgā intelekta starta uzņēmums xAI un tehnoloģiju gigants Oracle ir pabeiguši diskusiju par iespējamo 10 miljardu dolāru servera darījumu, otrdien ziņoja The Information. Pēc ziņām Oracle akcijas piedzīvoja ievērojamu kritumu, samazinoties pat par 4,8%.

Diskusiju mērķis bija paplašināt esošo vienošanos, kurā xAI ir nomājis Nvidia AI mikroshēmas no Oracle mākoņpakalpojumiem xAI datu centram Memfisā, Tenesī štatā. Ziņojumā tika minēti vairāki sarunās iesaistītie avoti.

“Izskatās, ka Īlons Masks stingri tic teicienam: “Ja vēlaties kaut ko izdarīt pareizi, dariet to pats.” Viņš norādīja, ka šodien ierakstā par X, apstiprinot mūsu viedokli, ka viņa mākslīgā intelekta starta uzņēmums xAI ir nolēmis izveidot savu mākslīgā intelekta datu centru, nevis likt Oracle to darīt, ”ziņoja The Information.

Par šo jautājumu ziņoja arī Wall Street Journal, atsaucoties uz Muska ierakstu vietnē X (iepriekš Twitter), kas apstiprināja sarunu beigas. Musks norādīja, ka xAI ir vērsta uz “visjaudīgākā apmācības klastera izveidi pasaulē ar lielu rezervi”, kas samazina viņu paļaušanos uz Oracle mākoņtehnoloģiju.

Musks arī uzsvēra, ka xAI neatkarīgi izveidos sistēmu, izmantojot Nvidia H100 grafikas apstrādes vienības, lai sasniegtu ātrāko pabeigšanas laiku.

“Iemesls, kāpēc mēs nolēmām veikt 100k H100 un nākamo lielāko sistēmu iekšēji, bija tas, ka mūsu galvenā konkurētspēja ir atkarīga no tā, vai esam ātrāki par jebkuru citu AI uzņēmumu. Tas ir vienīgais veids, kā panākt. Oracle ir lielisks uzņēmums, un šajā OpenAI GB200 klasterī ir iesaistīts arī cits uzņēmums, kas sola.bet, ja mūsu liktenis ir atkarīgs no tā, vai mēs esam līdz šim ātrākie, mums pašiem jāturas pie stūres, nevis jābrauc aizmugurē.”

Avots, kas ir pazīstams ar šo lietu, aģentūrai Reuters sacīja, ka īpašā jauda, ​​par kuru Oracle apspriedās ar xAI, ir piešķirta citam klientam. Avots arī minēja, ka Oracle turpina sadarboties ar xAI saistībā ar infrastruktūras vajadzībām, neskatoties uz apturētajām sarunām.

Informācija ziņoja, ka tiek slēgts vairāku gadu līgums par Nvidia procesoru nomu no Oracle plānotajam superdatoram. Tomēr sarunas apstājās Muska ambiciozo prasību dēļ pēc ātras superdatoru attīstības, ko Oracle uzskatīja par nereālu. Turklāt tika paustas bažas par strāvas padevi xAI vēlamajā vietā.

xAI jau ir noslēgts līgums ar Oracle, lai apmācītu AI modeļus savā Gen2 mākonī, taču šī jaunā attīstība liecina par stratēģijas maiņu, jo Musk startup cenšas panākt lielāku neatkarību savās AI apmācības iespējās.

Mēs ziņojām par šo stāstu maijā. Šīs ziņas parādījās mazāk nekā divas nedēļas pēc ziņojumiem, ka xAI vēlas piesaistīt 6 miljardus USD jaunu finansējumu par 18 miljardu USD novērtējumu, cenšoties pārņemt OpenAI, Google un citus AI uzņēmumus.

Pagājušajā gadā uzsāktais xAI solās būt “maksimāli patiesības meklētāju AI” bāka. Groka izlaišana Premium+ abonentiem iepriekš liecināja par Muska nodomu izjaukt AI ainavu, un šis noskaņojums atbalsojās viņa aplādes sarunā ar Leksu Frīdmenu, kur viņš nožēloja OpenAI aiziešanu no bezpeļņas atvērtā pirmkoda saknēm.

Musks pirmo reizi paziņoja par Grok palaišanu 2023. gada 6. novembrī, piebilstot, ka mākslīgā intelekta tērzēšanas robotam būs “dumpīgā sērija” un tas radīs humora un sarkasma izjūtu, kas to atšķir no konkurējošiem tērzēšanas robotiem, piemēram, ChatGPT un Google Bard.