Džefs Bezoss pārdod aptuveni 2 miljardus ASV dolāru Amazon akciju kā tehnoloģiju akciju ralliju

Amazon dibinātājs Džefs Bezoss ir pārdevis e-komercijas gigantu aptuveni 2 miljardu dolāru vērtībā pēc akciju rallija, kas sākās pagājušā gada beigās. Bezoss nokļuva ziņu virsrakstos, izkraujot gandrīz 12 miljonus Amazon akciju drīz pēc tam, kad viņš atklāja savu stratēģiju pakāpeniski pārdot savas akcijas nākamā gada laikā.

Atklājot informāciju federālajiem regulatoriem, Džefs Bezoss oficiāli paziņoja par 11 997 698 Amazon parasto akciju pārdošanu, kuru vērtība pārsniedz 2 miljardus ASV dolāru. Darījumi notikuši iepriekšējās nedēļas trešdienā un ceturtdienā, kā norādīts normatīvajos aktos, ziņo Reuters.

Konkrēti, Bezosa atsavināšana ir daļa no iepriekš izveidota tirdzniecības plāna, un informācija ir izklāstīta normatīvajos dokumentos. Šie dokumenti arī atklāja, ka Džefa Bezosa bijusī sieva Makenzija Bezosa ir kļuvusi par Amazon otro lielāko individuālo akcionāru. Viņas līdzdalība, kas izriet no pāra šķiršanās izlīguma un kopīgajiem īpašumiem, pašlaik ir novērtēta vairāk nekā 37 miljardu ASV dolāru apmērā.

Pagājušajā nedēļā Amazon atklāja Bezosa nodomu pārdot līdz 50 miljoniem uzņēmuma akciju. Iepriekš noteiktais pārdošanas plāns ar īpašiem nosacījumiem tika uzsākts 2023. gada 8. novembrī, un to paredzēts noslēgt līdz 2025. gada 31. janvārim, kā norādīts uzņēmuma jaunākajā gada pārskatā.

Pēdējos mēnešos tehnoloģiju sektors ir piedzīvojis akciju kāpumu, galvenokārt tāpēc, ka 2024. gada atlikušajā daļā ir paredzēts vairākkārt samazināt likmes. Paredzams, ka šie samazinājumi uzlabos tehnoloģiju uzņēmumu nākotnes peļņas prognožu pievilcību, padarot tos vēl vairāk. ienesīgs investoriem pašreizējā brīdī.

Džefs Bezoss, kurš 2021. gadā pārgāja no Amazon izpilddirektora amata par tās izpildpriekšsēdētāju, uzņēmumu dibināja 1994. gadā sākotnēji kā grāmatu tirgotājs. Saskaņā ar Forbes un Bloomberg Billionaires indeksa datiem Bezoss ar tīro vērtību 200 miljardu dolāru apmērā pašlaik ir pasaulē otrais bagātākais cilvēks, savukārt Makenzija Bezoss ieņem 23. pozīciju.