Daudzas labējās ziņu vietnes ļauj AI uzņēmumiem nokasīt savus datus

Gaidāmo ASV vēlēšanu dēļ AI un politikas krustpunktā mūsdienās ir daudz vairāk cilvēku. Ne tikai tas, bet šogad visā pasaulē notiek arī citas vēlēšanas. Jauns ziņojums atklāja faktu, ka daudzas labējās publikācijas ļauj savā saturā apmācīt AI tērzēšanas robotus.

Lai apmācītu AI tērzēšanas robotus, uzņēmumiem ir jāizsūta rāpuļprogrammas uz dažādām vietnēm. rāpuļprogrammas dodas uz vietnēm un skrāpē teksta datus. Tas izraisa noteiktus uzņēmumus karstā ūdenī, jo rāpuļprogrammas, iespējams, var nokasīt ar autortiesībām aizsargātu informāciju. Pašlaik Microsoft un OpenAI atrodas vairāku tiesas prāvu vidū. The New York Times apgalvo, ka uzņēmumi izmanto ar autortiesībām aizsargātus rakstus, lai apmācītu savus AI modeļus. Arī dažas citas publikācijas, tostarp New York Daily News, iesūdz uzņēmumus tiesā tāda paša iemesla dēļ. Tāpēc lielākā daļa publikāciju izvēlas bloķēt šīs rāpuļprogrammas.

Lielākā daļa labējo publikāciju ļauj saviem datiem apmācīt AI tērzēšanas robotus

Jaunākie dati liecina, ka aptuveni 88% populārāko ziņu izdevumu nevēlas savās vietnēs izmantot rāpuļprogrammas. Tātad ir diezgan skaidrs, kur lielākā daļa publikāciju ir par šo jautājumu. Tomēr Ontario bāzētais AI noteikšanas starta uzņēmums Originality AI veica pētījumu par 44 populārākajām ziņu vietnēm. Pētījums atklāja, ka gandrīz visas vietnes bloķē arī rāpuļprogrammas. Tomēr deviņas no šīm vietnēm bija labējās publikācijas. Visas pareizās vadošās publikācijas izvēlas rāpuļprogrammas nokasīt savus datus. Šīs publikācijas ietver Fox News, Breitbart un Daily Caller.

Acīmredzot šādus pētījumus nevajadzētu uztvert kā objektīvu pierādījumu partijas darba kārtībai. Tomēr fakts, ka visas aptaujātās labējās publikācijas pieļauj rāpuļprogrammas, rada zināmas spekulācijas. Daži avoti ir apgalvojuši, ka tā varētu būt taktika, lai virzītu AI uz labējiem ideāliem.

Lieta ir tāda, ka AI tērzēšanas roboti, visticamāk, reproducēs informāciju, pamatojoties uz to ievadīto informāciju. Tātad, ja tērzēšanas robots pārsvarā saņem informāciju no labās puses publikācijām, tas šķietami var melot pats. Tomēr tas vēl ir jāredz