Bosch līdz 2026. gadam samazina 1200 programmatūras darbavietas, ņemot vērā izmaksu pieaugumu un automatizētās braukšanas nozares palēnināšanos

Pasaulē lielākais automobiļu piegādātājs Bosch plāno līdz 2026. gada beigām atlaist aptuveni 1200 darbavietas programmatūras nodaļā, no kurām 950 ir Vācijā, ceturtdien paziņoja kompānija Itālijas Handelsblatt Daily.

Skartie darbinieki atrodas Abštatē, Hildesheimā, Leonbergā, Reningenā un Švīberdingenā. Bosch pārstāvis minēja, ka programmatūras nodaļas darbinieki par plāniem tika informēti vakar. Kamēr sarunas ar darbinieku pārstāvjiem vēl tikai nesākas, runasvīrs atsaucās uz ierosināto darba vietu samazināšanu kā plānots, bet nav pabeigts, ziņoja Handelsblatt.

Programmatūras nodaļa, kas iekšēji pazīstama kā Cross-Domain Computing Solutions un kurā ir aptuveni 20 000 darbinieku, ir atbildīga par pašbraucošu automašīnu izstrādi. Galvenais darba vietu samazināšanas iemesls ir lēnāks nekā gaidīts progress pilnībā automatizētas braukšanas attīstībā, kur autovadītāja iejaukšanās vairs nav nepieciešama.

“Vāja ekonomika un augstā inflācija, ko cita starpā izraisa enerģijas un preču izmaksu pieaugums, pašlaik palēnina pāreju,” teikts uzņēmuma paziņojumā.

Bosch vadība paziņoja par nodomu uzsākt diskusijas ar darbinieku pārstāvjiem. Kā ziņo Handelsblatt, neskaitot programmatūras izstrādātājus, samazinājumi ietekmēs arī administrāciju un pārdošanu nodaļā.

Uzņēmums arī skaidroja šo soli ar vājo ekonomiku un augsto inflāciju, ko daļēji ietekmēja enerģijas un preču izmaksu pieaugums. Bosch izpilddirektors Stefans Hartungs atzina izaicinājumus, norādot, ka 2024. un, iespējams, 2025. gads būs grūtāks, nekā paredzēts. Uzņēmums uzsvēra savu apņemšanos sociāli atbildīgi veikt darba vietu samazināšanu.

“2024. gads būs grūtāks nekā gaidīts, un 2025. gads, iespējams, arī būs,” intervijā Handelsblatt neilgi pirms Ziemassvētkiem sacīja Bosch boss Stefans Hartungs un atlika plānoto atgriešanās mērķu sasniegšanu.

Bosch mērķis ir ieviest samazinājumus, izmantojot ar vecumu saistītu un brīvprātīgu aiziešanu, svārstībām un darba stundu samazināšanu. Jo īpaši, pamatojoties uz nesen noslēgto vienošanos, automašīnu nodaļas Vācijā operatīvās atlaišanas gadījumi ir izslēgti līdz 2027. gada beigām.

Plašākā kontekstā Bosch nav vienīgais spēlētājs šajā nozarē, kas paziņo par darbinieku skaita samazināšanu. Trešdien 3000 Vācijas otrā lielākā auto piegādātāja ZF darbinieku Frīdrihshāfenē protestēja pret valdes plāniem. Saskaņā ar Uzņēmumu padomes datiem, Vācijā kopumā paredzēts zaudēt 12 000 darba vietu.