BMW sadarbojas ar AI robotikas startup Figu, lai ASV rūpnīcās izvietotu humanoīdus robotus un stātos pretī Teslai

AI robotikas jaunuzņēmums Figure ceturtdien paziņoja, ka ir parakstījis partnerattiecības ar BMW Manufacturing, lai izvietotu savus humanoīdus robotus BMW ražotnē ASV. Šis solis atspoguļo pieaugošo tendenci uzņēmumu vidū izmantot cilvēkiem līdzīgus robotus konkrētu fizisku uzdevumu veikšanai.

Šis ir pirmais Figūras komerciālais darījums kopš tā dibināšanas pirms diviem gadiem. Lai gan precīzs BMW plāno izmantoto robotu skaits joprojām netiek atklāts, Figure izpilddirektors Brets Adkoks, uzņēmuma Figure izpilddirektors atklāja, ka partnerība sāksies ar nelielu daudzumu, un, pamatojoties uz veiktspējas rezultātiem, ir iespējama paplašināšanās.

Ziņas par partnerību nāk mazāk nekā gadu pēc tam, kad Figure savāca 70 miljonus dolāru, lai izveidotu autonomus humanoīdu robotus. Kārtu vadīja Parkway Venture Capital. Lai gan precīzs vienu gadu vecā uzņēmuma novērtējums netika atklāts, uzticams avots, kas pazīstams ar uzņēmumu, lēsa, ka tā vērtība pārsniedz 400 miljonus USD.

Saskaņā ar Reuters ziņojumu, figūras humanoīdi roboti tiks izvietoti BMW ražotnē Spartanburgā, Dienvidkarolīnā, kas ir lielākais automobiļu eksportētājs ASV un nodarbina 11 000 cilvēku. Nākamo 12–24 mēnešu laikā šie roboti tiks apmācīti, lai veiktu konkrētus uzdevumus dažādos ražošanas procesos, tostarp virsbūves darbnīcā, lokšņu metālā un noliktavā.

Adkoks arī uzsvēra Figūras robota dizaina drošības aspektu, nodrošinot netraucētu sadarbību ar darbiniekiem. Izpilddirektors izteica, cik svarīgi ir strādāt ar BMW automatizācijas jomā ražošanas vidē kā būtisku figūras apstiprinājumu robotikas telpā.

“Mēs esam izstrādājuši robotu tā, lai tas būtu droši blakus cilvēkiem. Darbs ar BMW automatizācijas jomā ražošanas iekārtā mums šajā telpā ir milzīgs vērtētājs, ”sacīja Adkoks.

BMW sadarbība ar figūru atbilst plašākai nozares tendencei, kurā automašīnu ražotāji, sākot no Honda līdz Hyundai, ir pētījuši humanoīdu robotu izmantošanu atkārtotu un bīstamu uzdevumu veikšanai montāžas līnijās. Tesla ir arī ieviesusi savu jaunāko humanoīdu robotu Optimus Gen 2, un izpilddirektors Elons Masks paredzēja miljardu humanoīdu robotu uz Zemes līdz 2040. gadiem.

Investoru interese par vispārējas nozīmes humanoīdiem robotiem, kas aprīkoti ar AI darbināmu programmatūru, ir pieaugusi, ņemot vērā to potenciālu veikt plašu kustību klāstu un pielāgoties jauniem uzdevumiem, kas līdzīgi cilvēkiem. Lai gan esošie roboti parasti ir paredzēti konkrētiem uzdevumiem, elastīgāku robotu dzīvotspēja, kas spēj nodrošināt dažādus pakalpojumus reālās dzīves vidēs, joprojām ir neskaidra.

Uzņēmums Sunnyvale (Kalifornija) dibināts 2022. gadā un būvē humanoīdus robotus, kas paredzēti sākotnējai izvietošanai darbaspēkā, lai novērstu darbaspēka trūkumu un atbalstītu piegādes ķēdi globālā mērogā.

Pēdējos mēnešos Figure ir ievērojami pieņēmusi darbā AI, kontroles, manipulācijas, uztveres un komerciālās darbības. Figūras jaunākais nolīgtais Bobs Klunks pievienojās komandai kā noliktavas risinājumu vadītājs, lai palīdzētu iekļaut attēlu 01 tās pirmajā reālajā pasaulē. Bobs, bijušais Geodis operāciju vadītājs, ir izpildes operāciju veterāns, un komandai ir vairāk nekā divu gadu desmitu ilga pieredze noliktavā.