Apple Watch saskaras ar oksimetra patenta pārkāpumu: izlīgums vai pārprojektēšana?

2023. gada decembra beigās Apple saskārās ar neveiksmi ASV, jo noteiktu Apple Watch modeļu tirdzniecība tika apturēta iespējamā patenta pārkāpuma dēļ saistībā ar Masimo asins skābekļa noteikšanas tehnoloģiju. Regulatīvās iestādes pārskatīs Apple atjauninātos dizainus līdz 2024. gada janvāra vidum, un iespējamās finansiālās un laika izmaksas, kas saistītas ar norēķiniem vai pārprojektēšanu, ir radījušas jautājumus par Apple Watches asins skābekļa monitoringa nākotni.

Apple aicinājums atjaunot amatu tiek apmierināts ar diviem iespējamiem ceļiem. Pirmais ietver ievērojamas korekcijas gan Apple Watch programmatūras, gan aparatūras aspektos, pieprasot tehnoloģiju gigantam atkārtoti pieteikties apstiprināšanai, iziet plašu testēšanu un, iespējams, atsākt pārdošanu. Tomēr, ņemot vērā Apple ikgadējo produktu izlaišanas grafiku un aparatūras modifikāciju laikietilpīgo raksturu, šī iespēja šķiet nepraktiska.

Otrais maršruts liecina par izlīgumu ar Masimo. Apple norēķinu vēsture, ko raksturo maksājumi miljonos vai pat miljardos dolāru, atspoguļo izaicinājumus, ar kuriem uzņēmums ir saskāries juridiskos strīdos, piemēram, ar Qualcomm. Izlīgumam ar Masimo būtu ne tikai finansiālas sekas, bet tas varētu arī novest pie tā, ka Apple atzīs, ka ir iekļāvusi it kā zagtu tehnoloģiju, riskējot ar savu globālo labo gribu.

Izlīgums par oksimetra patenta pārkāpumu, šķiet, ir vispievilcīgākā iespēja

Apple ir šaurs iespēju izlemt par savu nākamo soli. Ja Cupertino bāzētais gigants nespēs tikt galā ar tā pašreizējās paaudzes Apple Watch modeļu pārkāpumiem, izmantojot programmatūras atjauninājumu, norēķināšanās ar Masimo varētu kļūt par vienīgo dzīvotspējīgo iespēju.

Sākotnējais strīds izriet no tā, ka Masimo 2020. gadā apsūdzēja Apple patentu pārkāpumos, izraisot juridisku cīņu, kuras kulminācija bija noteiktu Apple Watch modeļu pārdošanas aizliegums 2023. gada beigās. Asins skābekļa monitoringa tehnoloģija, kas ir Apple pulksteņu galvenā iezīme kopš S6 modeļa. , paļaujas gan uz programmatūru saistītām analītiskām lietojumprogrammām, gan īpašām aparatūras konfigurācijām.

Ņemot vērā asins skābekļa monitoringa kontekstuālo nozīmi globālajā veselības situācijā, pieprasījums pēc šīs funkcijas viedpulksteņos joprojām ir ievērojams. Tomēr Apple lēmumu pieņemšana kļūst sarežģīta iespējamās nepieciešamības pēc apjomīgām modifikācijām un izlīguma ar Masimo finansiālajām sekām.