Apple var atļaut trešo pušu maksājumu lietotnēm izmantot savu NFC sistēmu

Veicot darbību, kas atbilst Digitālo tirgu likumam (DMA) Eiropas Savienībā, Apple veic būtiskas izmaiņas operētājsistēmā iOS 17.4, paplašinot lietotņu izplatīšanas un maksājumu apstrādes iespējas. Izmaiņas stāsies spēkā 27 ES valstīs, sākot no 2024. gada marta, atzīmē Apple. Viena no ievērojamajām izmaiņām, kas veikta, reaģējot uz DMA, ir iPhone tuvu lauka sakaru (NFC) sistēmas atvēršana, kas iepriekš bija ekskluzīva Apple Pay, citām banku un maku lietotnēm.

Tas iezīmē galveno maiņu Apple pieejā, ļaujot izstrādātājiem Eiropas Ekonomikas zonā bezkontakta maksājumu lietotnēs izmantot iPhone NFC sistēmu. Paziņojums seko ES regulatoru pastiprinātai pārbaudei, kas kopš Apple Pay palaišanas 2015. gadā ir izmeklējusi Apple iespējamo pret konkurenci vērsto rīcību saistībā ar trešo pušu piekļuves ierobežošanu iPhone NFC tehnoloģijai.

Apple atzīmē dažas neērtības, ar kurām lietotāji var saskarties, apstrādājot trešo pušu maksājumus

“Lietotnēm, kurās tiek izmantota alternatīva maksājumu apstrāde, Apple nevarēs izsniegt naudas atmaksu, un tai būs mazāk iespēju atbalstīt klientus, kas saskaras ar problēmām, krāpniecību vai krāpšanu,” norāda Apple. Uzņēmums arī atjaunināja savus biznesa noteikumus, kas pieejami trešo pušu lietotnēm Eiropas Savienībā, kuri to izstrādātājiem būs jāievēro, lai izmantotu alternatīvu maksājumu apstrādi.

Tomēr Apple uzsvēra savu apņemšanos nodrošināt lietotāju drošību, izklāstot drošības pasākumus, lai mazinātu iespējamos draudus. Aizsardzības pasākumu, tostarp iOS lietotņu notariālā apstiprinājuma un tirgus laukuma izstrādātāju autorizācijas, mērķis ir novērst un samazināt šos riskus.

Eiropas Komisijas izmeklēšana par Apple NFC praksi sāka uzņemt apgriezienus 2023. gada maijā

Komisija pauda bažas par Apple iespējamo pret konkurenci vērsto praksi, apgalvojot, ka NFC mikroshēmas bloķēšana tikai Apple Pay kavē konkurenci mobilo maksājumu tirgū. Apple NFC sistēmas atvēršana trešo pušu maksājumu lietotnēm nodrošina tiešu konkurenci Apple Pay savā ekosistēmā. Tas ir kaut kas, ko uzņēmums nevēlējās. Tomēr ar to būs tikai jātiek galā.