Apple iPad Pro 2024 pret Samsung Galaxy Tab S9 Ultra

Tirgū ir dažādi planšetdatoru veidi, un tie visi konkurē savā starpā. Tomēr neviena konkurence nav tik sīva kā cīņa starp iPad un Galaxy Tab. Apple atklāja jauno iPad Pro 2024, un tas ir piemērots sāncensis pret Samsung Galaxy Tab S9 Ultra (pārskats). Tātad, kura no šīm tabletēm jums ir vislabākā? Noskaidrosim šajā salīdzinājumā ar jauno iPad Pro un Galaxy Tab S9 Ultra.

Šajā salīdzinājumā mēs salīdzināsim abu šo planšetdatoru primāros aspektus. Tie ir to dizaina/būves kvalitāte, displejs, programmatūra, kameras, veiktspēja un cena. Acīmredzot, ja jūs esat veltīts vienai ekosistēmai, nevis otrai, tad šis salīdzinājums var būt ļoti vienkāršs. Tomēr, ja jums ir iespēja pāriet uz citu operētājsistēmu, šis var būt salīdzinājums jums. Tātad, iesim tieši iekšā.

iPad Pro 2024 pret Galaxy Tab S9 Ultra: dizaina/būvēšanas kvalitāte

Runājot par šīm divām ierīcēm, neviens no to dizainiem īsti neizceļas. Turklāt abas šīs planšetdatora konstrukcijas ir saglabājušas savu priekšgājēju dizainu. Abas tabletes ir izgatavotas no metāla, un tās abas ir augstākās klases ierīces.

IPad aizmugurē ir saglabāta kvadrātveida kameras sala. Tas atbilst dizaina estētikai, ko mēs redzam arī iPhone tālruņos. Nu, stāsts ir tāds pats kā Galaxy Tab S9. Tāpat kā pagājušā gada planšetdatorā, visi trīs kameras objektīvi atrodas neatkarīgi ierīces aizmugurē. Šī dizaina estētika atbilst citiem tirgū esošajiem Galaxy tālruņiem. Abām ierīcēm ir antenas līnijas, kas novietotas atbilstošās vietās.

Galvenā atšķirība starp šīm divām ierīcēm ir biezums. Apple paziņoja, ka iPad Pro 13 collu izdevums ir 5,1 mm biezs. Kas attiecas uz Galaxy Tab S9 Ultra, jūs skatāties uz 5,5 mm biezumu. Kopumā biezuma atšķirība ir niecīga. Jūs varat sajust nelielu biezuma atšķirību, ja turat tos abus blakus. Tomēr 0,4 mm lielas atšķirības nebūs.

Kopumā abas tabletes ir ļoti labi izgatavotas, un tām abām ir ļoti jauks dizains. Šeit jūs neatradīsit objektīvu uzvarētāju, ja vien jums nav svarīgi, lai jums būtu absolūti plānākā ierīce.

iPad Pro 2024 salīdzinājumā ar Galaxy Tab S9 Ultra: displejs

Runājot par displeja tehnoloģiju, iPad tagad ir vienmērīgāks spēles lauks. Apple paziņoja, ka jaunā iPad Pro sērija ir pieņēmusi OLED displeju. Uzņēmums to sauc par Ultra Retina XDR displeju, un tam ir kāds triks, kas Samsung planšetdatoram nav.

Apple izstrādāja tehnoloģiju ar nosaukumu Tandem OLED. Būtībā tas vienā ekrānā ievietoja divus OLED paneļus. Izmantojot abu paneļu apvienoto spilgtumu, iPad Pro var sasniegt maksimālo spilgtumu 1600 nits. Tas ir par aptuveni 72% spilgtāks nekā Galaxy Tab S9 Ultra displejs, kura maksimālā izšķirtspēja ir 930 niti. Tomēr ņemiet vērā, ka tas ir paredzēts HDR saturam iPad. Tādējādi regulāra satura un cita veida izmantošanas rezultāti var atšķirties.

Runājot par izšķirtspēju, neviens displejs nav par ko šķaudīt. 11 collu iPad Pro ekrāna izšķirtspēja ir 2420 x 1668, bet 13 collu modeļa izšķirtspēja ir 2752 x 2064. Savukārt Galaxy Tab S9 Ultra ekrāna izšķirtspēja ir 2960 x 1848.

Lai to aplūkotu perspektīvā, Galaxy Tab S9 Ultra ir par 35% vairāk pikseļu nekā 11 collu iPad Pro, taču šī iPad displejs ir par 21% mazāks nekā Galaxy. Tas nodrošina 11 collu iPad Pro par 10,4% augstāku PPI nekā Galaxy Tab. Tas ir 264 PPI salīdzinājumā ar Galaxy 239 PPI.

No otras puses, Galaxy Tab S9 Ultra ir par 3% mazāk pikseļu nekā 13 collu iPad Pro, un iPad ir par 7,2% mazāks nekā Galaxy Tab. Tam ir tāds pats PPI kā 11 collu iPad Pro.

Tātad, pamatojoties uz skaitļiem, šķiet, ka iPad Pro displeja nodaļā pārspēj Galaxy Tab S9 Ultra. Ekrāns aizveras ar lielāku maksimālo spilgtumu, un tas ir nedaudz vairāk pikseļu.

Tomēr tas ir uz papīra. Reālajā pasaulē jūs nevarat kļūdīties ar nevienu displeju.

iPad Pro 2024 pret Galaxy Tab S9 Ultra: kameras

Ir nedaudz dīvaini salīdzināt planšetdatoru kameras, jo planšetdatoru kamerām maz cilvēku īsti pievērš uzmanību. Tomēr tie joprojām ir pieminēšanas vērti.

Uz papīra šķiet, ka Galaxy Tab S9 Ultra uzvar šajā kārtā. Tam ir divas kameras aizmugurē, un viena no tām ir 13 megapikseļu šāvēja. Ir arī 8 megapikseļu īpaši plata kamera. Priekšpusē ir divas 12 megapikseļu kameras. Viena kamera ir platleņķa kamera, bet otra ir 120° īpaši plata kamera.

Kas attiecas uz iPad Pro, tā aizmugurē ir viena 12 megapikseļu kamera ar LiDAR sensoru un patiesu toņu zibspuldzi. Priekšpusē ir vēl viena 12 megapikseļu kamera.

Runājot par kameras kvalitāti, jums nevajadzētu gaidīt lielisku veiktspēju no nevienas no kamerām, un mēs sagaidām, ka tām būs tipisks priekšrocību un trūkumu skaits. Tomēr mums ir jāpiešķir uzvara Galaxy Tab S9 Ultra, jo tam ir vairāk lietojams kameru arsenāls.

Gan aizmugurē, gan priekšpusē ir īpaši plata kameras lietderība, lai iemūžinātu vairāk ainas. Turklāt īpaši platā kamera priekšā ir lieliski piemērota, lai saglabātu jūs kadrā, kad veicat videozvanus.

iPad Pro 2024 salīdzinājumā ar Galaxy Tab S9 Ultra: veiktspēja

Runājot par veiktspēju, mēs to varam atzīmēt kā pārliecinošu iPad uzvaru. Galaxy Tab S9 Ultra ir aprīkots ar jaudīgo Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. Tā bija jaudīgākā mikroshēma Android tirgū pagājušajā gadā, un tā nodrošina šim planšetdatoram pārsteidzošu ātrumu.

Tomēr Apple komplektēja iPad Pro ar savu jauno un ārkārtīgi jaudīgo Apple M4 mikroshēmu. Šī ir jaunākā un labākā Apple mikroshēma. Apple M mikroshēmu līnija ir darbinājusi uzņēmuma klēpjdatorus, tāpēc tie spēj darbināt pilnu galddatoru programmatūru. Tomēr Snapdragon 8 Gen 2 ir ļoti labi piemērots mobilajām operētājsistēmām. Turklāt tā ir vecāka mikroshēma, kas iznāca pagājušajā gadā.

Runājot par ikdienas veiktspēju, jums nebūs nekādu problēmu ar abām ierīcēm. Tomēr neapstrādātu zirgspēku izteiksmē Apple uzvar ar jūdzi.

iPad Pro 2024 pret Galaxy Tab S9 Ultra: programmatūra

Šī ir mūžsena cīņa; iOS pret Android. Tomēr šoreiz steiki atšķiras. Mēs runājam par iPadOS salīdzinājumā ar nesen atjaunināto Android planšetdatoriem. Abas operētājsistēmas savā starpā uzvar un zaudē zaudējumus.

Runājot par vispārējo lietojamību un stabilitāti, abas operētājsistēmas ir lieliskas. Apple piedāvā vismodernāko optimizāciju, kas ir skaista aparatūras un programmatūras saskaņa. Tomēr Samsung One UI arī nav slinks. Uzņēmums ieguldīja daudz laika un pūļu, lai optimizētu programmatūru, lai radītu savu unikālo Galaxy pieredzi.

iPadOS uzvar, jo tam ir spēcīgāks profesionālu lietotņu komplekts. Mēs runājam par tādām lietotnēm kā Pro Tools, Pro Create, Garage Band utt. Turklāt daudzi uzņēmumi mēdz ieviest savas profesionālās lietotnes iOS un atstāj Android putekļos, piemēram, Adobe.

Viens lietotāja interfeiss nozog uzvaru, jo tas ir brīvāks un pielāgojamāks interfeiss. Lietojumprogrammas var pārvietot, kur vien vēlaties sākuma ekrānā, un tas attiecas arī uz logrīkiem. Jūs varat labāk pielāgot programmatūru, lai tā atbilstu savām unikālajām gaumēm, izmantojot dažādas tēmas, Android dinamiskās krāsas, ikonu pakotnes utt.

Viena lietotāja saskarne arī uzvar, ja runa ir par vairākuzdevumu veikšanu. Jums ir iespēja izlaist lietotnes savos logos un izmantot tās kopā ar lietotnēm sadalītā ekrāna režīmā. Jūs nevarat arī aizmirst par Dex režīmu, kas pārvērš programmatūru datoriem līdzīgākā pieredzē.

Vai šeit ir objektīvs uzvarētājs? Nē. Tas viss ir atkarīgs no tā, kādam nolūkam vēlaties izmantot planšetdatoru. Ja jūs, visticamāk, izmantosit savu planšetdatoru, lai aizstātu datoru, ieteicams izvēlēties iPad Pro. Tam ir jaudīgāks procesors, un tam ir piekļuve profesionālākām lietojumprogrammām.

Ja vēlaties planšetdatoru ar vairāk pielāgojamu saskarni, lielāku brīvību un labākām vairākuzdevumu iespējām, jums vajadzētu izvēlēties Galaxy Tab S9 Ultra.

iPad Pro 2024 salīdzinājumā ar Galaxy Tab S9 Ultra: cena

Runājot par cenu, lietas var kļūt nedaudz sarežģītas. Ja meklējat absolūti vislabāko cenu, tad 11 collu iPad Pro ir labākais risinājums kopumā. Bāzes modelim ir 256 GB krātuve, un tas sākas no 999 USD. Tādējādi jūs iegūsit izcilu veiktspēju, skaistu displeju un visus citus zvaniņus un svilpes, par kuriem paziņoja Apple.

13 collu modelis sākas arī ar 256 GB krātuvi, un tas maksā 1299 USD. Abos modeļos krātuves ietilpība ir 2 TB.

No otras puses, Galaxy Tab S9 Ultra atrodas abu vidū. Par 256 GB krātuvi jūs meklējat 1199,99 USD. Tātad tas maksā vairāk nekā 11 collu iPad Pro, taču tas ir zemāks par 13 collu iPad Pro. Galaxy Tab krātuve ir 1 TB, kas maksā 1619,99 USD.

1 TB 11 collu iPad Pro maksā 1599 USD, bet 13 collu iPad Pro ar tādu pašu krātuvi maksā 1899 USD. Tātad, ja meklējat lielāku ietilpību, Galaxy Tab S9 Ultra nodrošina lielāku vērtību. Tomēr ar mazāku jaudu šķiet, ka 11 collu iPad Pro piedāvā vislabāko kopējo vērtību.

Kopumā

Galaxy Tab S9 Ultra ir absolūti pārsteidzoša ierīce. Tam ir lieliska programmatūra, satriecoša aparatūra un lieliska veiktspēja, un tas kopumā ir planšetdatora zvērs.

Tomēr šķiet, ka Apple ir uzlabojis Korejas uzņēmumu ar savu jaunāko piedāvājumu. Tam ir ātrāks procesors, spēcīgāks profesionālo lietotņu komplekts un spilgtāks displejs. Ja meklējat 11 collu planšetdatoru, tas viss ir par zemāku cenu nekā Galaxy Tab S9 Ultra. Ja vēlaties 13 collu modeli, varat to iegādāties tikai par USD 100 vairāk.

Lai gan jūs nevarat kļūdīties, izvēloties nevienu no šajā sarakstā iekļautajiem planšetdatoriem, mums ir jādomā par jauno iPad Pro.