Apple Ajax LLM Gen AI, lai darbinātu Siri un Safari iOS18 atjauninājumā

Apple Siri un Safari lietotnes, kas iekļautas iOS18 atjauninājumā, tiks darbinātas ar Generative AI (Gen AI). Jaunajā ziņojumā teikts, ka operētājsistēmas iOS18 operētājsistēmas (OS) virtuālā asistenta un tīmekļa pārlūkprogrammas atjauninājumos būs Ajax LLM Gen AI.

Kāpēc Apple no visas sirds nav pievērsies Gen AI tendencei?

Lielie tehnoloģiju uzņēmumi ir agresīvi ieviesuši vai iestrādājuši Gen AI vairākos produktos un pakalpojumos. Šķiet, ka Apple ir atpalicis. Tomēr saskaņā ar jauno ziņojumu no AppleInsiderApple cenšas daudz augstāk ar Gen AI.

Apple ir izstrādājusi AI uzlabojumus Safari, Siri un Spotlight Search. Tomēr uzņēmumam vēl nav jāpiedāvā Gen AI uzlabojumi savos produktos.

Apple pieeja ģeneratīvajam AI koncentrējas uz praktiskiem ieguvumiem galalietotājam. Tomēr uzņēmums plāno saglabāt lietotāju privātumu, izmantojot ierīcē iebūvēto LLM, liecina ziņojums.

Apple netiecas pēc zemiem augļiem, piemēram, AI tērzēšanas robotiem. Tā vietā uzņēmums vēlas uzlabot esošos produktus ar Gen AI.

Citiem vārdiem sakot, Apple, iespējams, nepiedāvā jaunus Gen AI produktus. Uzņēmums piedāvātu Gen AI savos esošajos produktos, kas jau ir populāri.

iOS18, lai būtu Siri un Safari ar ierīces Gen AI jauninājumiem

Pašlaik Apple piedāvā teksta kopsavilkumu, dokumentu analīzi un ar AI uzlabotas meklēšanas iespējas. Tomēr Gen AI var pacelt šīs funkcijas uz nākamo līmeni.

Gaidāmais Apple iPhone atjauninājums iOS18 būs aprīkots ar lietotnēm un rīkiem, ko darbina sava ģeneratīvā AI (Gen AI) lielās valodas modelis (LLM), ko sauc par Ajax.

Tas, kas atdalītu Apple Ajax no ChatGPT un citām Gen AI platformām, ir tā lokalizācija. Citiem vārdiem sakot, Apple liek lielas likmes uz “ierīces Gen AI”.

Tas nozīmē, ka LLM, kas darbina Apple Ajax, veiktu visu attiecīgo apstrādi ierīcē, nepiesūtot attālos serverus. Tas ne tikai palielinātu ātrumu, bet arī palīdzētu aizsargāt privātumu.

Lieki piebilst, ka ierīces Gen AI būtu ierobežots. Tas nevarēs meklēt un atbildēt uz jautājumiem, kuriem nepieciešama papildu informācija. Tā vietā Apple Ajax piedāvās tīmekļa lapu kopsavilkumus un labākas atbildes uz ziņojumiem.

Lai gan darbības joma ir ierobežota, Apple Ajax arvien labāk spēj uzminēt, vai atbildei ir nepieciešams konkrēts saturs. Piemēram, Siri var apkopot vairākas atbildes milisekundēs. Turklāt, ja nepieciešams, tas var atrast, uzvilkt un iekļaut kontaktinformāciju. Siri arī izgūs datus no lietotnes Kalendārs un, ģenerējot atbildi, ņems vērā plānotos notikumus. Lieki piebilst, ka Apple pieejas drošībai un privātumam dēļ tikai Ajax varētu piekļūt datiem no Apple lietotnēm.

Apple Safari un Apple Message lietotne, no otras puses, piedāvātu attiecīgi gudrus tīmekļa lapu un sarunu kopsavilkumus. Tomēr uzlabotajiem vaicājumiem un atbildēm uz tiem būs nepieciešama servera puses apstrāde. Daži ziņojumi liecina, ka Apple runā ar OpenAI un Google. Uzņēmums varētu mēģināt licencēt uz mākoņiem balstītu Gen AI tehnoloģiju.