Android lietotāji nevar pārtraukt pārslēgties uz iPhone

Lai arī Android lietotāji ņirgātos par iPhone, ka tas kavējas ar noteiktām funkcijām, specifikācijām un tehnoloģijām, viņi nevar vien pārslēgties uz iPhone.

Saskaņā ar CIRP (Consumer Intelligence Research Partners, LLC) datiem 2023. gadā 13% no visiem iPhone pircējiem ASV pārgāja no Android uz iOS. Tagad tas ir mazāks nekā 2022. gadā, kurā bija rekordaugsts rādītājs — 15%. Bet tas ir augstāks nekā 2021. un 2020. gadā un atbilst 2019. gada procentuālajai daļai.

Ir svarīgi uzsvērt, ka šis pētījums ir balstīts tikai uz ASV tirgu. Kur iPhone patiesībā ir jaudīgs salīdzinājumā ar pārējo pasauli. ASV Apple tirgus daļa ir nedaudz virs 60%. Tā kā visā pasaulē tas ir nedaudz mazāks par 25%.

Kāpēc tik daudzi Android lietotāji pāriet uz iPhone?

Lai gan mēs nevaram runāt par tiem Android lietotājiem, kuri pāriet uz iPhone, man šeit ir neliela anekdote. Es pārgāju uz iPhone 2020. gadā. Galvenais iemesls, kāpēc es to darīju, bija pārbaudīt konkursu un izmēģināt kaut ko jaunu. Kopš 2012. gada esmu strādājis vietnē Android Headlines un pārskatījis gandrīz katru nozīmīgu vadošo modeli, tāpēc vēlējos izmēģināt kaut ko citu. Un tagad ir grūti atgriezties.

Protams, daļa no tā ir izstrādāta. Apple tā sauktais “sienu dārzs”. Apple vēlas, lai jūs pierastu pie tā funkcijām un to, cik labi tā ekosistēma darbojas kopā vairākās ierīcēs. Un tie arī apgrūtina pārslēgšanos no iOS.

Turklāt dažu pēdējo gadu laikā Apple ir pievienojis iOS diezgan daudz funkciju, kuras Android lietotājiem ļoti patīk. Tāpat kā lietotņu bibliotēka, lai arī tā nav perfekta, tā ļauj sākuma ekrānā nebūt katrai lietotnei. Varat arī iestatīt citas lietotnes kā noklusējuma iestatījumus, piemēram, Google Maps, nevis Apple Maps vai Google Chrome, nevis Safari (lai gan katra tīmekļa pārlūkprogramma joprojām ir Safari ar apvalku augšpusē), cita starpā.

Acīmredzot ir vēl viens iemesls, kas mums šeit jāpiemin. Un tas ir iMessage. Zilo burbuļu un zaļo burbuļu karš šeit, ASV, ir bijis dzīvs un vesels jau daudzus gadus. Pieaugušie un pusaudži tiek spiesti iegādāties iPhone, lai viņi vairs nebūtu zaļš burbulis draugu iPhone tālruņos un sabojātu grupas tērzēšanu. Tas, visticamāk, ir lielākais iemesls, kāpēc Android lietotāji pāriet uz iPhone, lai gan mēs, visticamāk, nekad to neuzzināsim.