Android drošā pārlūkošana pasargās jūs no ļaunprātīgas programmatūras un pikšķerēšanas

Google testē jaunu drošības līdzekli operētājsistēmai Android OS. To sauc par Android drošo pārlūkošanu, un tā palīdz aizsargāt lietotājus no ļaunprātīgas programmatūras un pikšķerēšanas mēģinājumiem. Šī funkcija brīdina jūs par kaitīgām saitēm un vietnēm atbalstītajās lietotnēs. Pēc izlaišanas visas atbalstītās lietotnes atradīsit īpašā iestatījumu lapā.

Android drošā pārlūkošana uzlabos jūsu tiešsaistes drošību, izmantojot brīdinājumus par ļaunprātīgu programmatūru

Google piedāvā plašu drošības funkciju klāstu Android ierīcēm un lietotnēm. Tās pārlūkprogrammā Chrome ir iebūvēts Drošas pārlūkošanas rīks, kas lapas ielādes laikā pārbauda iespējamos drošības apdraudējumus. Uzņēmums nesen paziņoja par funkcijas efektivitātes uzlabojumiem. Tas ieviesa jaunu mehānismu, kas ļauj vietnēm ielādēt pat tad, kad tiek veiktas reāllaika drošības pārbaudes, tādējādi samazinot lapas ielādes latentumu.

Šķiet, ka Google vienlaikus testē Android drošo pārlūkošanu. Ievērojamais Android eksperts Mišāls Rahmans tika informēts par jauno funkciju, kas nesen sāka parādīties dažos Google Pixel un Samsung Galaxy tālruņos. Rahmana kopīgotais ekrānuzņēmums atklāj, ka rīks to darīs brīdina lietotājus par drošības apdraudējumiem piemēram, kaitīgas saites un tīmekļa lapas, pārlūkojot atbalstītās lietotnēs.

“Jūs varat saņemt brīdinājumu, ja savā ziņu lietotnē pieskarsities saitei, kas novirzīs jūs uz zināmu pikšķerēšanas vietni,” skaidro Google. Šai funkcijai ir speciāla iestatījumu lapa, kurā ir uzskaitītas visas atbalstītās lietotnes. Ir arī slēdzis, lai iespējotu “tiešo draudu aizsardzību”, lai “precīzāk noteiktu draudus”. Šī lapa ir pieejama sadaļā Iestatījumi > Drošība un konfidencialitāte > Vairāk drošības un privātuma Pixel ierīcēs un Iestatījumi > Drošība un konfidencialitāte Galaxy ierīcēs.

Pēc Rahmana teiktā, Android drošā pārlūkošana “iespējams, uzskaita, kuras lietotnes izmanto SafetyNet drošas pārlūkošanas API”. Šī bibliotēka, kas ir daļa no Google Play pakalpojumiem, “ļauj lietotnēm noteikt, vai Google ir atzīmējis konkrētu URL kā zināmu apdraudējumu”. Uzņēmums varētu kopīgot sīkāku informāciju, tiklīdz tas būs gatavs piedāvāt šo funkciju visiem. Pašlaik šķiet, ka tas testē rīku nelielas lietotāju grupas vidū.

Servisa puses atjauninājumam vajadzētu nodrošināt šo funkciju visās Android ierīcēs

Lai gan Android drošā pārlūkošana testēšanas fāzē var būt ierobežota ar Pixel un Galaxy ierīcēm, tā galu galā tiks ieviesta visās Android ierīcēs ar GMS (Google Mobile Services). Google var iespējot šo funkciju, izmantojot servera puses atjauninājumu, izmantojot Google Play pakalpojumus. Varat to pārbaudīt savas Android ierīces izvēlnē Drošības un konfidencialitātes iestatījumi.