Android 15: viss, kas jums jāzina

Tagad mēs esam stingri ceļā uz operētājsistēmu Android 15, un Google 2024. gada 16. februārī izlaida pirmo izstrādātāja priekšskatījumu. Parasti tas nenotiek, kad Google izlaiž izstrādātāju priekšskatījumus un beta versijas. parasti tas ir trešdienā. Taču Google pagājušā gada beigās pieminēja, ka tā atkāpjas no tipiskā izlaišanas grafika un izlaidīs atjauninājumus, beta versijas un priekšskatījumus, kad tie būs gatavi.

Tas ir nedēļu pēc operētājsistēmas Android 14 palaišanas pagājušajā gadā, un pirmais izstrādātāja priekšskatījums tika pārtraukts 2023. gada 8. februārī.

Šajā rakstā mēs jums pastāstīsim visu, kas jums jāzina par operētājsistēmu Android 15, un atjaunināsim jūs izstrādātāja priekšskatījuma, beta versijas un Android 15 stabilas darbības posmos līdz operētājsistēmas Android 16 izlaišanai 2025. gada beigās.

Kā sauks Android 15?

Publiski Google ir atmetusi desertu nosaukumus no jaunajām Android versijām. Tomēr tas joprojām tiek izmantots iekšēji, un Android 15 izmanto burtu “V”. Tāpēc Android 15 iekšēji tiek saukts par Android V vai Vanilla Ice Cream. Tas seko Upside Down Cake operētājsistēmai Android 14 un Tiramisu operētājsistēmai Android 13. Tālāk ir norādītas jaunākās Android versijas un to desertu nosaukumi. Interesanti, kāds Android 16 būs ar “W” nākamgad?

 • Android 10 — Quince Tart
 • Android 11 — sarkanā samta kūka
 • Android 12 — sniega konuss
 • Android 13 — Tiramisu
 • Android 14 — kūka otrādi
 • Android 15 — vaniļas saldējums

Kad tiks izlaista Android 15?

Parasti Google katru mēnesi līdz augustam izlaiž izstrādātāja priekšskatījumu vai beta versiju. Pēc tam augustā, septembrī vai oktobrī tiks sākta galīgās stabilās versijas izlaišana. Pēdējos gados tas ir nedaudz mainījies — jau augusta vidū operētājsistēmai Android 13 2022. gadā vai oktobra vidū operētājsistēmai Android 12 2021. gadā un Android 14 2023. gadā. Tālāk ir norādīti stabilie iepriekšējo Android versiju izlaišanas datumi.

 • Android 14–2023. gada oktobris
 • Android 13 — 2022. gada augusts
 • Android 12 — 2021. gada oktobris
 • Android 11 — 2020. gada septembris
 • Android 10 — 2019. gada septembris

Google agrāk ir izlaidusi jaunas Android versijas krietni pirms jaunā Pixel laidiena. Tāpēc nedomājiet, ka Google gaida Pixel 9 paziņojumu, lai atbrīvotu Android 15; tas nenotiek.

Kāds ir izstrādātāja priekšskatījums un beta grafiks?

Pirmais izstrādātāja priekšskatījums tika palaists 2024. gada 15. februārī. Parasti gandrīz katru mēnesi mēs saņemam jaunu izstrādātāja priekšskatījumu vai beta versiju. Pilns grafiks ir zemāk.

Mēs gaidām divus izstrādātāju priekšskatījumus februārī un martā. Pēc tam beta cikls sākas aprīlī ar četrām beta versijām katru mēnesi līdz jūlijam. Pēc tam ir pēdējais izlaidums, kuru Google šim laikam nepievieno mēnesi; tas varētu būt jau augustā vai vēlu oktobrī, kā mēs esam redzējuši pēdējos gados.

 • Izstrādātāja priekšskatījums 1 – Publicēts 2024. gada 16. februārī

Kuras ierīces iegūs Android 15?

Pašlaik mēs varam runāt tikai ar Google Pixel viedtālruņu klāstu. Google saka, ka Pixel 6 un jaunākas versijas būs vienīgās ierīces, kas paredzētas operētājsistēmas Android 15 iegūšanai. Šeit ir pilns pikseļu saraksts:

 • Google Pixel 6
 • Google Pixel 6 Pro
 • Google Pixel 6a
 • Google Pixel 7
 • Google Pixel 7 Pro
 • Google Pixel 7a
 • Google Pixel Fold
 • Google Pixel planšetdators
 • Google Pixel 8
 • Google Pixel 8 Pro

Mums būs jāgaida līdz rudenim, lai redzētu, kuras citu ražotāju ierīces tiks atjauninātas uz operētājsistēmu Android 15. Lai izstrādātāja priekšskatījums būtu pieejams Pixel ierīcē, jums ir jāievieto attēls.

Kādas funkcijas piedāvā Android 15?

Līdz šim operētājsistēma Android 15 ir ļoti vērsta uz izstrādātājiem, tāpēc ir “izstrādātāja priekšskatījuma” stāvoklis. Tātad lielākā daļa izmaiņu ir zem pārsega veiktas izmaiņas, kuras izstrādātāji un oriģinālo iekārtu ražotāji varēs izmantot savās lietotnēs un tālruņos. Bet šeit ir īss saraksts ar to, kas mums ir līdz šim.

Lietotāja konfidencialitāte un drošība

Tāpat kā ar katru jauno Android versiju, Google koncentrējas uz lietotāju privātuma un drošības aizsardzību, veicot dažas diezgan nozīmīgas izmaiņas. Vispirms ir privātuma smilškaste operētājsistēmā Android. Operētājsistēmā Android 15 tas tiek sasniegts 10. paplašinājuma līmenī. Tajā tiks iekļauta jaunākā Privacy Sandbox versija Android ierīcēs. Tā ir daļa no Google darba, lai izstrādātu jaunas tehnoloģijas, kas uzlabo lietotāju privātumu un nodrošina efektīvu, personalizētu reklamēšanas pieredzi mobilajām lietotnēm.

Nākamais ir Health Connect. Šī ir lietotne, kas ļauj sinhronizēt veselības datus dažādās lietotnēs, piemēram, Google Fit, Fitbit un Samsung Health. Operētājsistēmā Android 15 ir iekļauti Android Health Connect paplašinājumi 10, kas nodrošina atbalstu jauniem datu veidiem fitnesa, uztura un citur.

Android 15 FileIntegrityManager iegūst jaunus API, kas izmantos fs-verity funkcijas iespējas Linux kodolā. Izmantojot fs-verity, failus var aizsargāt ar pielāgotiem kriptogrāfiskiem parakstiem, kas palīdzēs nodrošināt, ka tie nav iejaukti vai bojāti.

Visbeidzot, Google pievieno daļēju ekrāna kopīgošanu. Ļauj koplietot vai ierakstīt tikai lietotnes logu, nevis visu ierīces ekrānu.

Atbalstīt satura veidotājus

Acīmredzot Google ir svarīgi atbalstīt satura veidotājus; galu galā viņiem pieder YouTube. Taču ar operētājsistēmu Android 15 Google pievieno labākas kameras vadības ierīces lietotnē, ko var izmantot citās lietotnēs. Izstrādātāji saņems labāku atbalstu augstākās klases kameru funkciju lietošanai, piemēram, Galaxy S24 Ultra 200 megapikseļu kamerai.

Android 15 arī paplašina UMP atbalstu virtuālajām MIDI lietotnēm. Tas ļauj kompozīcijas lietotnēm vadīt sintezatoru lietotnes kā virtuālu MIDI 2.0 ierīci tāpat kā ar USB MIDI 2.0 ierīci.

Performance

Google arī veic dažas izmaiņas, lai uzlabotu lietotņu veiktspēju un kvalitāti visās tirgū esošajās Android ierīcēs. Android Dynamic Performance Framework tiek atjaunināts. Kurai tagad ir jauns energoefektivitātes režīms mājienu sesijām, lai norādītu, ka saistītajiem pavedieniem vajadzētu dot priekšroku enerģijas taupīšanai, nevis veiktspējai.

Gan GPU, gan CPU darba ilgumu var ziņot ieteikumu sesiju laikā, kas ļaus CPU un GPU kopā pielāgot frekvences, lai vislabāk atbilstu darba slodzes prasībām. Ir pievienoti arī termiskās telpas sliekšņi, kas interpretēs iespējamo termiskās droseles statusu, pamatojoties uz gaisa telpas prognozi.

Vēl gaidāms

Parasti pirmie pāris jauninājumi jaunajai Android versijai ir paredzēti izstrādātājiem. Dodiet viņiem vairāk laika, lai sagatavotu savas lietotnes operētājsistēmas Android 15 pēdējai versijai, tagad izlaižot dažas API. Tomēr API nebūs galīgas līdz jūnija beta versijai.

Lietotājiem paredzētas funkcijas, iespējams, būs pieejamas pirmajā beta versijā, kas paredzēta aprīlī.

Kad manā tālrunī iegūs Android 15?

Šobrīd ir grūti pateikt, kad jūsu tālrunis varētu tikt atjaunināts uz operētājsistēmu Android 15, jo īpaši tāpēc, ka mums vēl ir tik daudz mēnešu, līdz būs pieejams stabils laidiens. Tomēr Pixel ierīcēm vajadzētu būt pirmajām rindā, lai saņemtu atjauninājumu. Šoreiz Pixel 6 un jaunāki tālruņi ir jāatjaunina, un Pixel 5a atbalsts tiek pārtraukts. Samsung ir arī diezgan ātri ieviesis atjauninājumus jaunajām Android versijām, un tas, visticamāk, tiks piegādāts ar One UI 7 aptuveni oktobrī vai novembrī.

Attiecībā uz citiem ražotājiem mums būs jāgaida līdz šim rudenim, lai to uzzinātu.