AMD iegādājas Somijas mākslīgā intelekta starta uzņēmumu Silo AI par 665 miljoniem ASV dolāru, kad mākslīgā intelekta sacīkstes uzkarst

Advanced Micro Devices (AMD) trešdien paziņoja, ka ir panākusi vienošanos par Somijas mākslīgā intelekta jaunuzņēmuma Silo AI iegādi par aptuveni 665 miljoniem USD skaidrā naudā. Šīs stratēģiskās iegādes mērķis ir stiprināt uzņēmuma AI mikroshēmas iespējas, lai AI sacensībām uzkarstot, labāk konkurētu ar nozares gigantu Nvidia.

Integrējot Silo AI zināšanas, AMD mērķis ir paātrināt ar tās mikroshēmām darbināmu AI modeļu izstrādi un ieviešanu, ļaujot klientiem izveidot sarežģītus AI risinājumus. Pēc uzņēmuma domām, iegāde uzlabos arī AMD programmatūras izstrādes iespējas.

Iegādes līguma ietvaros Pīters Sarlins, Silo AI izpilddirektors un līdzdibinātājs, turpinās vadīt vienību jaunizveidotajā AMD mākslīgā intelekta grupā. Darījumu plānots slēgt 2024. gada otrajā pusē, teikts kompānijas ziņu izlaidumā.

“Visā nozarē uzņēmumi meklē ātrus un efektīvus veidus, kā izstrādāt un ieviest AI risinājumus savām unikālajām biznesa vajadzībām,” sacīja Vamsi Boppana, AMD Mākslīgā intelekta grupas vecākais viceprezidents. “Silo AI uzticamu AI ekspertu komanda un pierādīta pieredze vadošo AI modeļu un risinājumu izstrādē, tostarp vismodernākos LLM, kas veidoti uz AMD platformām, vēl vairāk paātrinās mūsu AI stratēģiju un veicinās AI risinājumu izstrādi un ātru ieviešanu. mūsu globālajiem klientiem.”

Lai gan AMD ir paziņojis, ka iegāde nekavējoties neietekmēs tās finansiālo sniegumu, Vamsi Boppana, AMD vecākais viceprezidents AI, uzsvēra ilgtermiņa ieguvumus. “Šī iegāde paver ievērojamu daļu uzņēmējdarbības virzības uz priekšu,” intervijā sacīja Boppana. Tomēr AMD neatklāja konkrētas ieņēmumu prognozes, kas izriet no darījuma.

2017. gadā dibinātā Silo AI ir kļuvusi par Eiropas lielāko privāto AI laboratoriju, kas savieno vadošos AI zinātniekus ar reālām problēmām. Uzņēmuma galvenā mītne atrodas Helsinkos, Somijā, un tajā ir vairāk nekā 300 darbinieku komanda, no kuriem pusei ir doktora grāds, un tas ir veiksmīgi īstenojis vairāk nekā 200 ražošanas līmeņa AI projektus. Silo AI klientu lokā ir tādi ievērojami uzņēmumi kā Philips, Rolls-Royce un Unilever.

Silo AI specializējas uz AI balstītu risinājumu nodrošināšanā, palīdzot klientiem integrēt progresīvas AI tehnoloģijas savos produktos un pakalpojumos. Tā kā uzņēmums darbojas visā Eiropā un Ziemeļamerikā, jaunuzņēmuma iegāde atspoguļo AMD jaunākos centienus paplašināt savu nospiedumu mākslīgā intelekta vidē.

Šī iegāde seko AMD nesenajiem centieniem, kas vērsti uz mākslīgo intelektu, tostarp AI programmatūras firmu Mipsology un Nod.ai iegādi pagājušajā gadā, kā arī investīcijas, kas pārsniedz 125 miljonus USD vairāk nekā divpadsmit AI uzņēmumos tikai pagājušajā gadā, ziņoja Reuters.

Tā kā AMD turpina pozicionēt sevi kā milzīgu spēlētāju AI nozarē, Silo AI iegāde uzsver uzņēmuma apņemšanos uzlabot savas AI iespējas un konkurēt ar Nvidia.