AI mūzikas pretreakcija: vairāk nekā 200 mākslinieku pieprasa pārtraukt AI vadītu mūziku

AI mūzika saskaras ar pretreakciju. Atklātā vēstulē Medium.com, ko organizēja Mākslinieku tiesību alianse, vairāk nekā 200 mūziķu piedalījās, tostarp Billie Eilish, Nicki Minaj, Katy Perry un Frenka Sinatras īpašums, radot bažas par AI plēsonīgo izmantošanu mūzikas industrijā.

AI mūzikas pretreakcija rosina tīmekli, jo vairāk nekā 200 mākslinieku apvienojas, lai apturētu AI vadītu mūziku

AI pieņemšana bez kontroles var būt bīstama mūzikas producēšanā, kā mākslinieki norādīja atklātajā vēstulē, ko organizēja Mākslinieku tiesību alianse. Mūziķi brīdina, ka mākslīgais intelekts, ja tas netiek pienācīgi regulēts, var novest pie “sacensības uz leju” un iedragāt cilvēku dziesmu autorus un mākslinieku prasmes.

Saskaņā ar BBC teikto, mākslinieki ir nobažījušies, ka tehnoloģiju giganti, piemēram, YouTube, eksperimentē ar MI balstītiem mūzikas radīšanas rīkiem, jo ​​viņi uzskata, ka tas var pārkāpt radošās tiesības un devalvēt viņu darbu. Šie uzņēmumi vēlas, lai šīs organizācijas apņemtos neveidot AI, kas varētu aizstāt vai iedragāt cilvēka radošumu vai liegt mākslas radītājiem godīgu samaksu.

Ņemot vērā šādas tendences, Toms Kīls no UK Music neatļauti izmantoja mūziķiem piederošus darbus kā apmācību datus mākslīgā intelekta “mūzikas atmazgāšanai”. Viņam ir svarīgi, lai mākslinieki dotu savu piekrišanu un saņemtu pienācīgu kredītu, kā arī atlīdzību, jo viņi ir devuši ieguldījumu AI sistēmās.

Kad AI dziesma, kas atdarina Drake un The Weeknd, kļuva plaši izplatīta, jautājums kļuva aktuāls. Turklāt Dreikam dziesma nepatika, jo šis bija piemērs izaicinājumiem, ar kuriem saskaras mūziķi, mēģinot aizstāvēt savu darbu pret mākslīgā intelekta radītiem produktiem. Stings arī uzstāja, ka mūzikas producēšanā ir jāsaglabā cilvēciskais pieskāriens, sakot, ka “mūzikas bloki pieder mums”.

Daži mākslinieki joprojām atbalsta AI, sakot, ka tas ir lielisks rīks, lai ģenerētu ierakstus, uz kuriem neattiecas autortiesības

Tomēr ir mūziķi, kas atbalsta AI mūzikā. Piemēram, Grimesa ir mudinājusi savus fanus izveidot dziesmas ar viņas balsi, izmantojot AI, nepārkāpjot autortiesības, vienlaikus piedāvājot dalīties ar honorāriem par veiksmīgām AI radītajām dziesmām. Deivids Geta ir vēl viens mūziķis, kurš atbalsta mākslīgā intelekta rīku izmantošanu.

Līdz ar to var redzēt, ka argumenti par mākslīgo intelektu un mūziku ir bijuši iluzori un ir jāņem vērā morālās sekas, kā arī mākslinieku intelektuālā īpašuma tiesību aizsardzība. Nesen BBC lūdza Google komentārus par šo tēmu.