AI darbinieki visā nozarē cieš no izdegšanas

Šķiet, ka mākslīgā intelekta tehnoloģija sniedz labumu daudziem lietotājiem visā pasaulē, taču katrai medaļai ir divas puses. Runājot par AI, ir priekšrocības, kuras saskaras klienti, un ir arī cilvēki, kas izstrādā AI. Saskaņā ar jauno ziņojumu daudzi AI nozares darbinieki piedzīvo intensīvu izdegšanu, kamēr lielie uzņēmumi sacenšas, lai “izveidotu labāku tērzēšanas robotu”.

Acīmredzot lietotāji vairākās tehnoloģiju nozarēs gadu desmitiem ir piedzīvojuši ilgas stundas un intensīvas pārmaiņas. Tas nav nekas jauns. Tomēr AI ir ievadījis pilnīgi jaunu tehnoloģiju laikmetu.

Šis jaunais laikmets ir ārkārtīgi konkurētspējīgs, jo lielie miljardu un triljonu dolāru uzņēmumi, piemēram, Google, Amazon, Apple, Microsoft, OpenAI un Meta, ar zobiem un nagiem cīnās, lai paliktu priekšā konkurentiem, vienlaikus apmierinot investorus. Nu, ja šie uzņēmumi ir ģenerāļi, tad nabaga pārslogotie darbinieki ir frontes līnijas karavīri.

Daudzi AI jomā strādājošie piedzīvo intensīvu izdegšanu

Šis ir stāsts, kas izceļ AI tumšo pusi. Katrai jaunai AI funkcijai jūsu tālrunī ir nepieciešamas darba stundas, testēšana un izmēģinājuma un kļūdu pārbaude. Tāpēc daudzu AI rīku izveidei, ko cilvēki izmanto, lai novilktu laiku no darba maiņām, dažkārt ir nepieciešams simtiem stundu papildu darba.

Viens darbinieks pieminēja nedēļas nogali, kuru viņi bija zaudējuši, jo pēdējā brīža termiņš iekrita viņu klēpī. Viņi saņēma ziņojumu piektdienas maiņas beigās par pirmdienas termiņu. Šis ir tikai viens piemērs tam, ka daudzi cilvēki zaudē daudzus savas dzīves aspektus, lai lielākie uzņēmumi varētu turpināt veidot AI modeļus.

To tikai pasliktina fakts, ka daudzi lielie uzņēmumi, šķiet, nerūpējas par darba apstākļiem, ko tie rada saviem darbiniekiem. Kā ziņo CNBC, daudzi darbinieki dažkārt tiek pārvietoti no parastajiem amatiem uz AI komandām, lai palielinātu produktivitāti šajā jomā. Tomēr viņiem trūkst apmācības, tāpēc viņi nevar pareizi aklimatizēties pie apstākļiem.

Mēs neesam īsti pārliecināti, cik ilgi tas turpināsies, jo šķiet, ka katrs liels uzņēmums galveno uzmanību pievērš AI tehnoloģijai. Viņi katru gadu tērē miljardiem dolāru, veidojot AI tehnoloģiju, cerot, ka tā kļūs rentabla (piemēram, OpenAI pagājušajā gadā iztērēja 520 miljonus USD). Mums būs tikai jāgaida, lai redzētu, kā visa šī situācija izvērsīsies.