2023. gada viedtālruņu vērtības saglabāšanas pētījums: iPhone 15 un Galaxy S23 izceļas

Atvadoties no 2023. gada, ir svarīgi pārdomāt vadošo viedtālruņu veiktspēju un vērtības saglabāšanu. Saskaņā ar cenu salīdzināšanas vietnes SellCell ziņojumu Apple izrādīja savu spēju saglabāt iPhone 15 sērijas vērtību daudz labāk, salīdzinot ar daudziem tā Android kolēģiem. Android jomā Samsung Galaxy S23 sērija parādījās kā elastīga iespēja.

Trīs mēnešus pēc izlaišanas iPhone 15 zaudēja tikai 27,9%. Salīdzinot, šis skaitlis ir par 27,1% mazāks nekā vidējais nolietojums citās vadošajās Android ierīcēs. iPhone 15 sērija, jo īpaši 256 GB iPhone 15 Pro Max, izcēlās, pirmo trīs mēnešu laikā samazinoties tikai par 18,2%.

Operētājsistēmā Android Galaxy S23 piedzīvoja par 32,8% mazāku nolietojumu salīdzinājumā ar citiem Android vadošajiem modeļiem tajā pašā laika posmā. Neskatoties uz sākotnējiem zaudējumiem par 43,5% pirmajos divos mēnešos, Galaxy S23 saglabāja savas pozīcijas, 256 GB Galaxy S23 Plus demonstrējot izcilu vērtības saglabāšanu, zaudējot tikai 35,3% pēc trim mēnešiem.

Tomēr atšķirībā no Galaxy S23 daži Android flagmaņi ievērojami nolietojās

Tomēr ne visiem Samsung modeļiem veicās vienlīdz labi. Galaxy S23 FE ieguva neveiksmīgā modeļa titulu, kura vērtība ir vissliktāk nolietojusies, un trīs mēnešu laikā pēc izlaišanas tas piedzīvoja pārsteidzošu 68,4% vērtības zudumu. Tā priekšgājēja Galaxy S22 vērtība pirmajos divos mēnešos bija samazinājusies par 46,8%.

Interesanti, ka Google Pixel 8 saskārās ar ievērojamu vērtības kritumu, pirmajos trīs mēnešos samazinoties par 61,2%. Pārsteidzoši, ka tā priekšgājējs Pixel 7a pārspēja to, zaudējot 52,5% no savas vērtības salīdzināmā laika posmā.

OnePlus parādījās ar OnePlus 11, piedzīvojot nolietojumu 48,5% pirmajos trīs mēnešos. Lai gan šī veiktspēja 2023. gadā iekļuva to tālruņu sarakstā, kuru vērtība ir vissliktāk nolietojusies, tas joprojām pārspēja Google Pixel 8. Šajā sarakstā ir iekļauti arī daži Galaxy S23 modeļi, ko, iespējams, ietekmē Samsung un trešo pušu mazumtirgotāju piedāvātās atlaides. Tas ietekmēja viņu tālākpārdošanas vērtības.

Rezumējot viedtālruņa vērtības saglabāšanas pētījumu, Apple iPhone 15 un Samsung Galaxy S23 veicās vislabākās vērtības saglabāšanas ziņā. Galaxy S23 FE un Google Pixel 8 saskārās ar ievērojamu vērtības samazināšanos.

Kredīts: SellCell