Zaļākas nākotnes veidošana: Microsoft tintes oglekļa noņemšanas darījums kompensē starta Chestnut

Korporācija Microsoft ir noslēgusi vienošanos ar oglekļa dioksīda kompensācijas uzņēmumu Chestnut Carbon, lai iegūtu kredītus saistībā ar oglekļa dioksīda izvadīšanu no atmosfēras, trešdien paziņoja abas kompānijas. Šis solis ir daļa no Microsoft centieniem sasniegt savus ilgtspējības mērķus.

Lai gan darījuma finansiālā informācija joprojām netiek atklāta, tiek lēsts, ka Microsoft iegūtie kredīti ir līdzvērtīgi 2,7 miljonu tonnu oglekļa aizvākšanai līguma darbības laikā.

Kā daļu no 15 gadu līguma Microsoft iegūs oglekļa noņemšanas kredītus no Chestnut, īpaši no kokiem, kas iestādīti Misisipi aluviālajā ielejā. Paredzams, ka sākotnējie kredīti Microsoft tiks piegādāti trīs gadu laikā, ļaujot tikko stādītajiem kokiem nobriest.

Atšķirībā no parastajiem kompensācijas līgumiem, kas vērsti uz esošo koku saglabāšanu, Chestnut izmanto unikālu pieeju, stādot jaunus kokus uz iepriekš apstrādātas vai neizmantotas zemes. Saskaņā ar Chestnut dibinātāja Bena Dela teikto, šī iniciatīva ir gatava kļūt par lielāko apmežošanas projektu, kāds jebkad reģistrēts Amerikas Savienotajās Valstīs, ziņo Reuters.

“Manuprāt, šis ir lielākais ASV apmežošanas projekts, kas jebkad reģistrēts,” sacīja Dells.

Braiens Marrs, Microsoft enerģijas un oglekļa noņemšanas vecākais direktors, pauda entuziasmu par sadarbību, uzsverot uz dabu balstītu risinājumu nozīmi Amerikas Savienotajās Valstīs. Komentējot partnerību, Marrs teica:

“Mēs esam priecīgi sadarboties ar Chestnut un tā ilgtspējīgas atjaunošanas projektu, lai iegūtu augstas kvalitātes, uz dabu balstītus risinājumus, kas atrodas Amerikas Savienotajās Valstīs.”

Microsoft uzskata, ka oglekļa noņemšanas iniciatīvas ir būtiskas, lai sasniegtu savu mērķi līdz 2030. gadam sasniegt oglekļa negatīvo ietekmi, aktīvi veicinot siltumnīcefekta gāzu neto izvadīšanu no atmosfēras. 2022. gadā vien tehnoloģiju gigants noslēdza līgumu par vairāk nekā 1,4 miljoniem tonnu oglekļa aizvadīšanas, izmantojot dažādas metodes, tostarp apmežošanu un tādus tehnoloģiskus risinājumus kā tieša gaisa uztveršana.

Šī sadarbība iezīmē Chestnut debiju, un gūtie ieņēmumi ļaus daļu no sākotnējām 200 miljonu dolāru kapitāla saistībām no privātā kapitāla uzņēmuma Kimmeridge Energy Management, Chestnut atbalstītāja, reinvestēt jaunā Chestnut zemes iegādē. Bens Dells, arī Kimmeridge vadošais partneris, uzsvēra šo ieņēmumu pozitīvo ietekmi uz Chestnut ilgtspējīgas atjaunošanas projekta veicināšanu.

Sevjēras apgabals, Arkanzasa, kur Chesnut iegādājās 878 akrus (kredīts: Chestnut)

Pēdējos gados ir pieaugusi izpratne par klimata pārmaiņām, mudinot valdības un organizācijas īstenot dažādus pasākumus, lai cīnītos pret globālo sasilšanu un notiekošo klimata krīzi. Viena efektīva metode cīņā pret klimata pārmaiņām ir apmežošana.

Mežiem ir izšķiroša nozīme oglekļa dioksīda (CO2) absorbēšanā. Meži katru gadu absorbē aptuveni 2,6 miljardus tonnu CO2, kas veido apmēram trešdaļu no kopējām globālajām CO2 emisijām. To apzinoties, fintech jaunuzņēmums ir ieviesis novatorisku ideju klimata pārmaiņu ietekmes mazināšanai, stādot vairāk koku.

Lai gan koku stādīšana ir vērtīga stratēģija cīņā pret klimata pārmaiņām, ir ļoti svarīgi atzīt, ka tai nevajadzētu būt vienīgajam risinājumam. Kritiķi apgalvo, ka atkarība tikai no kompensācijām var novirzīt uzmanību no steidzamas nepieciešamības būtiski samazināt emisijas avotā. Tomēr Microsoft centība investēt gan oglekļa izvadē, gan emisiju samazināšanā demonstrē holistisku pieeju klimata krīzes risināšanai.

Chestnut 2022. gadā dibināja Ņujorkā bāzētais alternatīvo aktīvu pārvaldnieks Kimmeridge. Bens Dells, kurš nēsā vairākas cepures kā Chestnut dibinātājs un izpilddirektors, darbojas arī kā Kimmeridge vadošais partneris. Chestnut darbojas kā dabā balstīts oglekļa kompensācijas izstrādātājs un līdzstrādnieks, risinot oglekļa emisijas, veicot tādas darbības kā mežu stādīšana un aizsardzība.