Zagtu ierīču aizsardzība, jaunums no Apple

Apple ir sācis izmēģināt jaunu funkciju, kas jūsu iPhone tālrunim pievienos papildu aizsardzības slāni, kas arī atturēs zagļus no jūsu tālruņa sagrābšanas. Attiecīgā funkcija tiek izsaukta Nozagtu ierīču aizsardzība un pašlaik lietotājiem tiek piedāvāta iOS 17.3 izstrādātāja versija.

Jaunā funkcija, ko sauc par nozagtu ierīču aizsardzību, pieprasa lietotājiem ievadīt savu biometrisko informāciju, piemēram, sejas skenēšana vai pirkstu nospiedumi, lai piekļūtu noteiktām tālruņa funkcijām, piemēram, Apple ID paroles maiņa vai Face ID noņemšana. Aizsardzības režīms tiek aktivizēts, kad tālrunis atrodas nezināmā vietā. Lietotājiem nekavējoties un otrreiz pēc stundas tiks lūgts veikt sejas vai pirkstu nospiedumu atpazīšanu.

Šī ir Apple nozagto ierīču aizsardzība

Atklājiet visas darbības, kas jāveic, lai atgūtu nozagto iPhone

Apple testē jauno konfigurāciju:

“Tā kā draudi lietotāju ierīcēm turpina attīstīties”

Lai aktivizētu jebkuru iPhone, jau ir nepieciešama parole. Jaunā funkcija aizsargā lietotājus, ja noziedznieks piekļūst jūsu piekļuves kodam.

“IPhone datu šifrēšana jau sen ir virzījusi nozari, un zaglis nevar piekļūt datiem nozagtā iPhone, nezinot lietotāja piekļuves kodu,” sacīja pārstāvis.

“Retos gadījumos, kad zaglis var novērot, kā lietotājs ievada piekļuves kodu un pēc tam nozog ierīci, nozagtās ierīces aizsardzība pievieno izsmalcinātu jaunu aizsardzības slāni.”

Kad šī funkcija ir iespējota, jūsu iPhone ierīcē tiek izveidotas trīs papildu drošības sienas, kas ir šādas:

Pirmā drošības barjera

  • Jūsu tālrunim būs nepieciešams jūsu sejas ID pirms jūs vai zaglis var piekļūt ierīcē saglabātajām parolēm. Tomēr, ja jūsu iPhone tālrunis atrodas pazīstamā ģeogrāfiskā vietā, piemēram, jūsu mājās vai birojā, drošības aizkaves protokols tiek ignorēts.

Tas ir būtisks šķērslis, jo jūsu sejas ID ir autentifikācijas logs daudzos pakalpojumos, tostarp, piemēram, finanšu darījumos, kas saistīti ar maku. Turklāt, pieņemot piekļuves kodus, visi lielākie trešo pušu pakalpojumi, tostarp Google pakalpojumi, kaitinošas paroles vietā tagad pieprasa jūsu sejas ID, lai ērti pārbaudītu identitāti.

Patiesībā, Jaunā aizsardzības sistēma pret zagtām ierīcēm tikai palielina drošības garantiju, ko piedāvā Passkeys. Pēc aktivizēšanas jaunā iOS funkcija nodrošina, ka jebkurš mēģinājums piekļūt Apple vai ārējiem pakalpojumiem tiks apstiprināts tikai ar jūsu Face ID, kas nozīmē, ka nozagts piekļuves kods zaglim nederēs.

Otrā un trešā drošības barjera zādzības gadījumā

Atklājiet alternatīvos pasākumus, kas jāievēro, lai novērstu jaunas jūsu iPhone zādzības

  • Otrais aizsardzības līmenis, ko piedāvā Apple jaunā funkcija, ir a tīša drošības kavēšanās. Ja slikts aktieris ir redzējis jūsu tālruņa piekļuves kodu un tagad mēģina mainīt Apple ID akreditācijas datus, Apple piespiedīs procesa aizkavēšanos drošības jomā. Šī aizkave nodrošinās, ka, ja jūsu tālrunis ir nozagts, jūs varat to izdarīt Pierakstieties ar savu Apple ID citā ierīcē un izsekojiet tās atrašanās vietu, izmantojot tīklu Find My. Dažās valstīs jūs pat varat iesniegt zādzības prasību Kupertino puišiem par iPhone nomaiņu.
  • Visbeidzot, ja tas nav iespējams un jūs uztraucaties par sava tālruņa datiem, jūs varat attālināti izdzēst visu saturu saglabāts jūsu iPhone tālrunī, izmantojot ģimenes locekļa vai citu uzticamu ierīci. Tāda pati iespēja ir pieejama, izmantojot iCloud tiešsaistes vadības paneli. Kavēšanās arī ļauj upurim mainīt savus Apple ID akreditācijas datus, lai zaglis nevarētu darīt to pašu.

Iespējams, ka jūsu iPhone tālrunis ir nozagts, ne tikai pārdodot to tālāk peļņas gūšanai. Viņi var arī vēlēties jūsu digitālos datus. Aizkavējot drošības akreditācijas datu pielāgošanu, jums būs vismaz zināms laiks, lai ziņotu par zādzību tiesībaizsardzības iestādēm. Kā papildu drošības pasākumu varat atzīmēt savu ierīci kā pazaudētu, izmantojot iCloud tiešsaistes vadības paneli. Šādi rīkojoties, jūsu iPhone tiek bloķēts un tiek novērsta nesankcionēta piekļuve.

Kā iespējot aizsardzību pret zagtām ierīcēm

Zagtu ierīču aizsardzība, jaunums no Apple

Tas ir ļoti vienkārši, vienkārši izpildiet šīs darbības, lai iPhone tālrunī aktivizētu zagtas ierīces aizsardzību:

  • Pārliecinieties, vai jūsu iPhone darbojas iOS versija 17.3.
  • Atveriet lietojumprogrammu Iestatījumiritiniet uz leju un pieskarieties Sejas ID un piekļuves kods.
  • Nodrošiniet savu identitāti, ievadot piekļuves kodu.
  • Nākamajā lapā ritiniet uz leju un ieslēdziet aizsardzība pret zagtām ierīcēm.

2023. gada decembrī The Wall Street Journal veiktā izmeklēšana atklāja zemas piepūles, bet ārkārtīgi postošas ​​iPhone zādzības modeli. Kabatzaglis seko upurim, vēro, kā viņš ievada tālruņa piekļuves kodu, un pēc tam ar spēku vai slepus nozog ierīci.

Pēc tam krāpnieks ātri maina Apple ID, kas saistīts ar nozagto iPhone. Izmantojot šo sistēmas privilēģiju līmeni, zaglis var atspējot drošības līdzekļus, piemēram, Apple aktivizācijas bloķēšanu vai pazaudēto režīmu. Šāda rīcība ir arī noziedzīga nepieciešamība, jo zagtam, strādājošam iPhone ir augstāka tirgus vērtība salīdzinājumā ar iPhone, kas ir bloķēts programmatūras dēļ, jo tas liek zaglim pārdot nozagto ierīci detaļām par daudz zemāku vērtību.

Kad tas ir izdarīts, sākotnējam īpašniekam tiek bloķēta piekļuve savam kontam un visiem datiem, kas tiek glabāti pakalpojumā iCloud.

Secinājums

Ir biedējoši iedomāties, cik lielu kaitējumu var nodarīt zaglis, zinot iPhone piekļuves kodu un pēc zādzības ātri mainot Apple ID akreditācijas datus. Cietušie ir zaudējuši naudu, bet, kas ir vēl svarīgāk, viņi ir neatgriezeniski zaudējuši visas iCloud saglabātās atmiņas fotoattēlu un video veidā.

Nozagtu ierīču aizsardzība negarantē 100% to, ka jūsu iPhone tālrunis būs drošībā, ja tas tiek nozagts, taču tas padara iznākumu daudz mazāk nosodošu, ja nonākat šādā situācijā.