X CEO lepojas ar 10 miljoniem reģistrēšanās decembrī… līdz šim

X, agrāk Twitter, turpina būt virsrakstos, neskatoties uz izaicinājumiem. Pēdējo nedēļu laikā platforma ir ieviesusi vairākas jaunas funkcijas, tostarp GrokAI (šobrīd pieejams Premium abonentiem). Tomēr uzņēmums saskaras arī ar ievērojamu finansiālu spiedienu, jo lielākie reklāmdevēji aptur kampaņas, jo ir bažas par dezinformāciju un naida runu. Neskatoties uz šīm nepatikšanām, Reuters ziņo (izmantojot Economic Times), ka X izpilddirektore Linda Yaccarino decembrī apstiprināja vairāk nekā 10 miljonus X reģistrēšanās.

X izpilddirektors apstiprina vairāk nekā 10 miljonus reģistrēšanās

Lai gan X sniedz ieskatu savā iesaistē, izmantojot tādus rādītājus kā apmeklējumi un seansi, tā stingri glabā savus lietotāju datus. Precīzs cilvēku skaits, kas aktīvi izmanto platformu, joprojām ir stingri apsargāts noslēpums.

Neskatoties uz to, ka trūkst oficiālu datu, daži aprēķini pastāv. 2023. gada jūlijā toreizējais izpilddirektors un īpašnieks Īlons Masks paziņoja, ka X ir uzņēmis aptuveni 540 miljonus ikmēneša lietotāju. Tagad izpilddirektore Linda Yaccarino apstiprināts ar pastu X šajā decembrī līdz šim ir reģistrēti vairāk nekā 10 miljoni. Viens lietotājs tajā pašā ziņojumā uzsvēra, ka tas nozīmē “vidēji 61 000 reģistrēšanās stundā”.

Reklāmdevējiem ir cits stāsts

Pavisam nesen vairāki uzņēmumi, tostarp Apple, Disney, IBM, Warner Bros Discovery, Comcast, Lions Gate Entertainment un Paramount Global, apturēja X reklāmas, atsaucoties uz bažām. IBM vienā no šādiem paziņojumiem teica Financial Times (izmantojot The Verge): “IBM ir nulles tolerance pret naida runu un diskrimināciju,” un apstiprināja, ka izmeklēs visu situāciju.

Viens nozīmīgs incidents bija saistīts ar Elonu Musku, kurš vienojās ar lietotāju, kurš sniedza nepatiesus un aizkustinošus apgalvojumus par ebreju cilvēkiem. Turklāt Media Matters ziņojumā tika konstatēts, ka blakus ziņām, kurās tika atbalstīts nacisms, tika rādītas lielāko zīmolu reklāmas. Reaģējot uz ziņojumu, platforma iesniedza tiesā prasību pret Media Matters, apsūdzot tos neslavas celšanā. Tomēr strīdi un reklāmdevēju aizplūšana ir metusi ēnu uz platformas turpmāko finanšu stabilitāti. Turklāt Īlons Masks sāka verbālus uzbrukumus lielākajiem zīmoliem, kas izņēma reklāmu no viņa sociālo mediju platformas X.

Šis lielo zīmolu vilnis, kas aptur reklāmas platformā, uzņēmumam draud izmaksāt roku un kāju. Saskaņā ar New York Times ziņojumu tiek lēsts, ka līdz gada beigām reklāmas ieņēmumi būs aptuveni 75 miljoni USD. Konkrēti, Twitter / X neto novērtējums ir stratēģiski samazinājies.