Wise un Skype dibinātāju izveidotā riska kompānija Plural nodrošina 436 miljonus ASV dolāru jaunam fondam, kas paredzēts Eiropas tehnoloģiju jaunizveidotiem uzņēmumiem.

Jau vairāk nekā desmit gadus Eiropa starta finansējuma ziņā atpaliek no ASV. Tomēr apvāršņa priekšā ir daudzsološas pārmaiņas, jo pieredzējušu uzņēmēju komanda, kas ir Wise un Skype prāti, gatavojas panākt pārmaiņas ar jaunu finansējumu, lai atbalstītu jaunos un daudzsološos Eiropas jaunuzņēmumus.

Plural, riska uzņēmums, ko dibināja Wise, Skype un Songkick prāti, šodien paziņoja, ka ir slēgusi 400 miljonus eiro (436,4 miljonus ASV dolāru) savam jaunajam fondam Plural II. Šis fonds galvenokārt koncentrēsies uz investīcijām Eiropas tehnoloģiju jaunizveidotajos uzņēmumos, jo īpaši tajos, kuriem ir novatorisks potenciāls, kas vēl nav atzīts tādiem galvenajiem fondiem kā Atomico.

Līdzdibinātājs Taavet Hinrikus, agrāk Wise, teica, ka Plural izceļas no saviem konkurentiem, jo ​​to ierosināja uzņēmēji ar vērtīgu “rētaudi” no savas pieredzes. Šī jaunā fonda mērķis ir konkurēt ar tādiem pazīstamiem spēlētājiem kā Atomico, Balderton Capital un Creandum, izvirzot priekšplānā dibinātāju vadītu perspektīvu, ziņoja CNBC.

Plural Fund II ierodas tikai 18 mēnešus pēc tam, kad uzņēmums piesaistīja savu pēdējo fondu, 250 miljonus eiro vērtu transportlīdzekli. Līdzdibinātāji ir Taavet Hinrikus, Ian Hogarth, Sten Tamkivi un Khaled Helioui. Hinrikus uzsvēra, ka Plural ar saviem “nedarbināmajiem” partneriem cenšas būt efektīvāks partneris jaunizveidotiem uzņēmumiem Eiropā, īpaši ņemot vērā, ka tikai 8% riska kapitālistu Eiropā ir bijušie dibinātāji, kas ir krass kontrasts ar 60% ASV. .

Intervijā CNBC Hinrikus teica: “Ja mēs skatāmies uz daudziem riska kapitāla fondiem, jums ir daudz cilvēku, kuri ir paveikuši lielisku darbu ar izklājlapām, nevis ar starta dzīvi. Mūsu gadījumā par galveno kritēriju mūsu partneru izvēlei tiek uzskatīts, ka viņi ir pilnīgi bezdarbīgi.

Viņš arī piebilda: “Šķiet, ka ir Trešais pasaules karš, un mēs esam ierakumos kopā kā viens no dibinātājiem. Tātad, ja mēs skatāmies uz sasniegumiem un mūsu spēju noslēgt darījumus, es domāju, ka viss liecina, ka Eiropā tā patiešām trūkst.

Investīcijas fondam tika veiktas no vairākiem ierobežotiem partneriem, tostarp Lielbritānijas un Amerikas universitāšu fondiem, ASV fondiem, apdrošinātājiem un stratēģiskiem ģimenes birojiem Eiropā un ASV. Neskatoties uz izaicinājumiem, kas saistīti ar līdzekļu vākšanu grūtā vidē, Plural pārsniedza savu līdzekļu vākšanas mērķi, norādot uz ievērojamu institucionālo atbalstītāju apetīti.

Plural savā jaunajā fondā plāno ieguldīt divus līdz trīs ieguldījumus uz vienu investoru gadā. Uzņēmums, kas ir pazīstams ar saviem “nedarbināmajiem”, kas ir aktīvi eņģeļu investori, jau ir veicis 27 ieguldījumus, atbalstot uzņēmumus tādās nozarēs kā AI, progresīvās tehnoloģijas, kā arī klimats un enerģētika.

Hinrikus paskaidroja, ka Plural nemeklē nākamo lielāko programmatūras kā pakalpojuma nosaukumu Eiropā, bet tā vietā interesējas par dziļajām tehnoloģijām, koncentrējoties uz dibinātājiem, kas risina fundamentālas zinātniskas problēmas tādās jomās kā enerģētika, AI un veselības aprūpe. Firmas mērķis ir veidot tehnoloģiju gigantus Eiropā, nosakot uzvarētājus jaunajās kategorijās, kuras bieži vien neievēro citi fondi.

Carina Namih, Plural partnere un biotehnoloģiju uzņēmēja, pauda optimismu par to, ka Eiropā parādīsies lieli tehnoloģiju nosaukumi, ko veicina strauji tehnoloģiskie sasniegumi un palielināta piekļuve kapitālam. Plural jaunā fonda izveide papildina pieaugošo starta aktivitāti Eiropā, kur ekosistēma pēdējo desmit gadu laikā ir kļuvusi par plaukstošu kopienu.

“Fakts, ka sarežģītā līdzekļu vākšanas vidē esam spējuši savākt šāda mēroga fondu ar lielu apetīti no LP, tikai parāda, ka daži no vismodernākajiem investoriem pasaulē patiešām atzīst iespēja Eiropā, un patiešām vēlos redzēt daudzskaitlī līdzīgu fondu,” CNBC pastāstīja Plural partnere Karina Namiha.

Riska kapitāla uzņēmums Accel ziņoja, ka viena miljarda dolāru plus vienradžu firmu klātbūtne ir darbojusies kā katalizators jaunuzņēmumu izveidei, jo daudzus jaunuzņēmumus dibināja bijušie Eiropas un Izraēlas vienradžu darbinieki. Jo īpaši fintech sektors ir pieredzējis ievērojamu izaugsmi, un daudzi jauni jaunizveidoti uzņēmumi ir radušies no fintech vienradžu panākumiem.

Šis jaunuzņēmumu aktivitātes pieaugums ir pārveidojis Eiropas ekosistēmu, atvieglojot uzņēmumu dibināšanu, pamatojoties uz iepriekšējiem panākumiem inženierzinātnēs un mārketingā. Tendence liecina par pozitīvu spararata efektu, veidojot dinamiskāku un stabilāku uzņēmējdarbības vidi Eiropā.