Wi-Fi 7 oficiāli tiks palaists 2024. gada 1. ceturksnī, un tas nodrošina 5 reizes ātruma palielinājumu

Jūsu bezvadu interneta ātrums drīz var tikt palielināts. Wi-Fi Alliance ir paziņojusi, ka galīgais Wi-Fi 7 standarts tiks oficiāli palaists 2024. gada 1. ceturksnī. Gada gaitā varat sagaidīt eksponenciālu Wi-Fi 7 atbalstīto ierīču skaita pieaugumu.

Wi-Fi 7 būs oficiāls 2024. gada sākumā

Wi-Fi 7 ir izstrādāts dažus pēdējos gadus. Jau kādu laiku ir pieejama arī nākamās paaudzes bezvadu standarta uzmetuma versija. Dažās Wi-Fi 7 ierīcēs, kuras varat iegādāties šodien, tiek izmantota standarta uzmetuma versija, nevis galīgais standarts. Programmaparatūras atjauninājumam tie jāpārvieto uz galīgo versiju, tiklīdz tā būs pieejama.

Wi-Fi alianse nav norādījusi datumu, taču saka: “Wi-Fi Certified 7, kas balstīts uz IEEE 802.11be tehnoloģiju, būs pieejams līdz 2024. gada 1. ceturkšņa beigām.” Organizācija piebilst, ka nākamās paaudzes bezvadu standarts “veicinās sadarbspēju visā pasaulē un sniegs uzlabotu Wi-Fi veiktspēju nākamajā savienoto ierīču laikmetā”.

Teorētiski Wi-Fi 7 var sasniegt maksimālo ātrumu, kas pārsniedz 40 Gbps. Tas ir vairāk nekā četras reizes lielāks nekā Wi-Fi 6 un Wi-Fi 6E (9,6 Gbps). Tomēr ātrums reālajā pasaulē būs atkarīgs no daudziem faktoriem, tostarp no ierīču ražotāju atbalsta specifikāciju ieviešanas, atrašanās vietas un citiem. Neskatoties uz to, jūs varat sagaidīt milzīgus uzlabojumus salīdzinājumā ar pašreizējiem Wi-Fi standartiem.

Kā norādīja Wi-Fi Alliance, Wi-Fi 7 ne tikai uzlabos caurlaides ātrumu, bet arī uzlabos uzticamību un samazinās latentumu un enerģijas patēriņu. Jūs iegūsit stabilāku savienojumu un ātrumu ar lielāku efektivitāti pat pārpildītos tīklos. Tas viss tiek nodrošināts, pievienojot līdz pat 320 MHz liela kanāla joslas platumu, 16 telpiskās straumes, vairāku saišu darbību (MLO) un 4096-QAM (kvadratūras amplitūdas modulāciju).

Lai ātri apkopotu, Wi-Fi 6/6E ir ierobežots līdz 160 MHz kanāla joslas platumam, 8 telpiskām straumēm, vienam piekļuves punktam un 1048 QAM modulācijai. Wi-Fi 6 atbalsta tikai 2,4 GHz un 5 GHz frekvenču joslas, savukārt Wi-Fi 6E atbalsta arī 6 GHz joslu. Wi-Fi 7 nepievieno ceturto joslu. Tomēr citi jauninājumi nozīmē, ka tas uzlabo bezvadu internetu gandrīz visos aspektos.

Ierīces ar Wi-Fi 7 jau ir šeit

Ierīces ar Wi-Fi 7 jau ir sākušas nonākt tirgū, un paredzams, ka nākamgad apjoms pieaugs. Samsung Galaxy S24 Ultra var lepoties ar Wi-Fi 7 atbalstu. Kad ierīce ir savienota ar saderīgu maršrutētāju, tā nodrošinās vēl nebijušu bezvadu ātrumu. Tomēr var paiet kāds laiks, līdz visi mūsu sadzīves priekšmeti tiks pārvietoti uz Wi-Fi 7. Biroji un tirdzniecības telpas var būt pirmie, kas pilnībā izmantos nākamās paaudzes bezvadu tehnoloģijas priekšrocības.

“Wi-Fi 7 nodrošina visprogresīvākās iespējas, lai iespējotu inovācijas, kurām nepieciešama liela caurlaidspēja, mazāks latentums un lielāka uzticamība mājas, uzņēmuma un rūpniecības vidēs, tostarp galvenajās lietojumprogrammās, piemēram, paplašinātajā, virtuālajā un paplašinātajā realitātē (AR/VR/XR). ), iekļaujoša 3D apmācība un īpaši augstas izšķirtspējas video straumēšana,” skaidro Wi-Fi Alliance. Sekojiet līdzi jaunākajam Wi-Fi 7 standartam.