WhatsApp varētu izvēlēties pamest savu svarīgāko tirgu

Parādījās diezgan interesants ziņojums, ka WhatsApp varēja atstāt savu svarīgāko tirgu. Izklausās mulsinoši? Ļauj man paskaidrot. Pamatojoties uz Livemint ziņojumu, WhatsApp Deli Augstajai tiesai paziņoja, ka pametīs Indiju, ja tā būs spiesta pārtraukt šifrēšanu.

WhatsApp varētu izvēlēties pamest savu vissvarīgāko tirgu jauna likuma dēļ

WhatsApp teica sekojošo: “Kā platforma mēs sakām (ka), ja mums liek pārtraukt šifrēšanu, WhatsApp aiziet.” Uzņēmums piebilda, ka viens no galvenajiem WhatsApp izmantošanas iemesliem ir privātuma apsvērumi, un pilnīga šifrēšana ir viens no privātuma pīlāriem. Šīs opcijas noņemšana sagrautu WhatsApp uzticību saviem lietotājiem.

Kāpēc tas vispār nonāca pie tā? Nu, sakarā ar jaunu likumu Indijā. 2021. gada Tehnoloģiju noteikumu 4. noteikuma 2. punktā teikts, ka “nozīmīgiem” sociālo mediju starpniekiem (ar vairāk nekā 5 miljoniem reģistrētu lietotāju) ir jāspēj identificēt jebkuras informācijas pirmo sūtītāju savā platformā, ja to pieprasa kāda persona. tiesa vai cita kompetenta iestāde. Minētajā informācijā ietilpst teksti, fotoattēli, video un tā tālāk, ziņo Livemint.

Ir arī citas problēmas, kas jāņem vērā, izņemot privātuma aspektu

Papildus privātuma aspektam WhatsApp arī apgalvoja, ka šī noteikuma ievērošana prasītu, lai uzņēmums ilgāku laiku glabātu daudz ziņojumu. Tas ir kaut kas tāds, ko nevienai valstij nedod pilnvaras, piebilda WhatsApp.

Uzņēmums arī piebilda, ka šis noteikums būtībā pārsniedz tā vecāku likuma darbības jomu, kas neuzliek pienākumu pārtraukt šifrēšanu. WhatsApp arī apstiprināja tiesai, ka neviena cita valsts nav izteikusi šādu pieprasījumu attiecībā uz privātumu/šifrēšanu.

No otras puses, tiesa apgalvoja, ka ir jābūt veidam, kā izsekot ziņojumu sūtītājus, jo ir jāņem vērā atbildība. Visa lieta tagad ir aizturēta līdz 14. augustam, kad tā tiks sajaukta ar vairāk nekā duci citu lietu, kas apstrīd dažādas IT noteikumu daļas.

WhatsApp Indijā ir milzīgs lietotāju skaits, vairāk nekā pusmiljards

Tagad jūs varat jautāt, kāpēc Indijas WhatsApp svarīgākais tirgus? Indijā ir līdz šim lielākais WhatsApp lietotāju skaits. Pamatojoties uz Statistikas sniegto informāciju, 2024. gadā vairāk nekā 2,78 miljardi lietotāju visā pasaulē izmanto WhatsApp.

No šī skaita 535,8 miljoni lietotāju ir Indijā. Brazīlija atpaliek ar 148 miljoniem lietotāju, bet trešā ir Indonēzija ar 112 miljoniem. ASV ja piektā ar 98 miljoniem lietotāju utt.

WhatsApp lietotāji katrā valstī Statista 2024

Lieta tāda, ka Indija līdz šim ir WhatsApp tirgus numur viens. Ja lietotne pārtrauks savu darbību Indijā, uzņēmums zaudēs vairāk nekā pusmiljardu lietotāju.